Autor Wątek: Ekspres kolbowy do kawiarni  (Przeczytany 1348 razy)

Offline Sandra

  • Wiadomości: 2
Ekspres kolbowy do kawiarni
« dnia: 14 Październik 2018, 22:28:37 »
Cześć!

Wiosną planuje otworzyć kawiarnie. Będę miała własne wypieki i chciałabym się skupić na BARDZO DOBREJ kawie. I teraz moje pytanie jaki ekspres kolbowy oraz młynek do 20 tys zł?

Dodam ze pracowałam w kawiarniach jako baristka, nie mam żadnych szkoleń, wiem jak się obsługuje takie urządzenia, mam małe doświadczenie. Mimo to i tak wybiorę się na kurs baristyczny.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres kolbowy do kawiarni
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2018, 22:49:06 »
To ma być kawiarnia z ciastami, czy cukiernia z kawą? Ile kaw dziennie się spodziewasz? Wybrałaś już kawę? Współpraca z dobrą palarnią może zaowocować i szkoleniem, i pomocą techniczną w razie W. Planujesz inne metody parzenia? Przelew?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres kolbowy do kawiarni
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2018, 22:54:58 »
Dobrym początkiem może być odwiedzenie Warszawskiego Festiwalu Kawy 20-21.10.2018. Będą i Mistrzostwa Baristów i szkolenia i sporo wystawiających się palarni oraz dystrybutorów sprzętu. Można się będzie sporo nauczyć i dowiedzieć.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Sandra

  • Wiadomości: 2
Odp: Ekspres kolbowy do kawiarni
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2018, 12:00:42 »
To ma być kawiarnia z dobrymi ciastami. Jeszcze nie wiem ile kaw będę sprzedawać, jestem na etapie szukania lokalu, ale chciałabym, żeby było ich dużo. Również jestem na etapie poszukiwań kawy. Nie chcę żadnych przeciętnych kaw, tylko coś oryginalnego, urozmaiconego, nie chcę żadnej nudy. Zależy mi na porządnej kawie i dobrych ciastach, ponieważ sama mam problem, ze znalezieniem takiego miejsca. Zależy mi na tym aby ludzie chcieli do mnie przyjść, zrelaksować się, wygodnie usiąść, napić się dobrej kawy i zjeść ciacho.

Bardzo chętnie wybrałabym się na taki festiwal, niestety mieszkam w Irlandii, powrót przewiduję dopiero na początku roku.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres kolbowy do kawiarni
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2018, 12:25:55 »
Ziarna zamówisz w polecanych na forum palarniach, dostawa kurierska, jakość i różnorodność przednia. Zależnie od lokalizacji może znajdziesz lokalną palarnię, na początek jak będą dwie dobre kawy do wyboru to wystarczy, dwa rodzaje ziarna to dwa młynki itd.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres kolbowy do kawiarni
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2018, 12:53:15 »
W takim razie napisz do mnie na początku roku. Do tego czasu w sprzęcie może się jeszcze sporo zmienić. A dobór sprzętu też powinien zależeć do wielkości lokalu, przewidywanej ilości klientów dziennie, lokalizacji kawiarni, możliwości lub braku możliwości podłączenia wody, zasilania z siłą lub nie itd. Zbyt mało jeszcze wiemy aby coś dobrze doradzić.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres kolbowy do kawiarni
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik 2018, 23:47:00 »
Poza pierwszym zdaniem, absolutnie zgadzam się z Januszem. Napisz do nas(!) gdy już będzie coś wiadomo. Teraz możemy tylko gdybać i marzyć. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi