Autor Wątek: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?  (Przeczytany 92778 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #135 dnia: 26 Wrzesień 2017, 07:42:23 »
https://www.beanbrothers.pl/motta-dzbanek-do-spieniania-mleka-250ml.html
Więcej niż 80 zl ale na około 100ml mleko będzie najlepszy.

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #136 dnia: 26 Wrzesień 2017, 09:30:21 »
Ja mam taki zwykły z makro i powiem że są całkiem spoko, dziubek ma, grubość ścianek chyba odpowiednia (widywałem chudsze).

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #137 dnia: 26 Wrzesień 2017, 09:32:11 »
Ja mam jakiś z zestawu z kolbowym Zelmerem, teściom się popsuł i został dzbanek. :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #138 dnia: 06 Styczeń 2018, 18:22:15 »
Witam potrzebuje waszej pomocy.

Od nie dawna mam ekspres kolbowy z dysza spieniajaca mleko. Co prawda próbowałem spieniac mleko w zwyklej szklance ale pianka nie wyszla poza podgrzeniem mleka.

Wiec mam pytanie:
1. Czy zakupic po prostu zakupic dzbanek i wtedy wyjdzie ?
2. Czy lepiej kupic dzbanek tluczkowy reczny i spieniac mleko recznie ?


Z gory dzięki za pomoc.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #139 dnia: 06 Styczeń 2018, 18:48:19 »
Jaki ekspres?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #140 dnia: 06 Styczeń 2018, 19:12:42 »
Jaki ekspres?

Marek.
Kolbowy Blaupunkt

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #141 dnia: 06 Styczeń 2018, 19:20:07 »
Myślę, że dzbanek w niczym nie pomorze jeśli chodzi o spienianie, pomoże jeśli chodzi o rysowanie latteart, ale do tego trzeba mieć prawidłowo spienione mleko. Ja bym kupił tylko frenchpress jeśli chcesz dobrze spienić mleko, jeśli do tego chcesz coś narysować to jeszcze dzbanek.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #142 dnia: 06 Styczeń 2018, 21:10:05 »
Myślę, że dzbanek w niczym nie pomorze jeśli chodzi o spienianie, pomoże jeśli chodzi o rysowanie latteart, ale do tego trzeba mieć prawidłowo spienione mleko. Ja bym kupił tylko frenchpress jeśli chcesz dobrze spienić mleko, jeśli do tego chcesz coś narysować to jeszcze dzbanek.

Marek.
To mam spieniać w zwykłej szklance? Jakieś porady jak dobrze spienić przy pomocy dyszy, bo może popełniam jakiś błąd? Ogólnie wzory mnie raczej nie interesują, chciałbym na razie nauczyć się spieniać, a potem robić warstwowe latte (ale do tego jeszcze daleka droga :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #143 dnia: 06 Styczeń 2018, 21:15:08 »
Nie napisałeś jaki masz konkretnie ekspres (model) ale podejrzewam, że tam jest jakiś system, który "ułatwia" spienianie, z takim systemem nic nie zdziałasz. Możesz podać model ekspresu, żebym sobie mógł to obejrzeć w necie?

Warstwowe latte powinno Ci się udać z takim systemem i nie potrzebny Ci jest dzbanek. Ja robiłem w automacie Krupsa z dyszą, właśnie taką z jakimś super systemem, warstwowe latte spieniając mleko bezpośrednio w szklance.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2018, 21:17:35 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #144 dnia: 06 Styczeń 2018, 21:30:18 »
BLAUPUNKT CMP301

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #145 dnia: 06 Styczeń 2018, 22:21:18 »
Spróbuj ściągnąć tą gumową nakładkę i spieniaj bez niej. Niemniej do takiej kawy jaką Ty chcesz uzyskać lepiej będzie spienić mleko na sztywną pianę właśnie tą nakładką. Po spienianiu odczekaj chwilę aż dobrze rozdzieli się piana od mleka. Kawę wcześniej przygotowaną, najlepiej do małego mlecznika, wlej delikatnie, możesz po łyżeczce do mleka przez piankę. Jeśli zrobisz to naprawdę delikatnie powolnym strumieniem to kawa ułoży się pod pianką ale nad mlekiem.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #146 dnia: 07 Styczeń 2018, 17:08:10 »
Spróbuj ściągnąć tą gumową nakładkę i spieniaj bez niej. Niemniej do takiej kawy jaką Ty chcesz uzyskać lepiej będzie spienić mleko na sztywną pianę właśnie tą nakładką. Po spienianiu odczekaj chwilę aż dobrze rozdzieli się piana od mleka. Kawę wcześniej przygotowaną, najlepiej do małego mlecznika, wlej delikatnie, możesz po łyżeczce do mleka przez piankę. Jeśli zrobisz to naprawdę delikatnie powolnym strumieniem to kawa ułoży się pod pianką ale nad mlekiem.
Marek.

O jaką nakładkę gumową ci chodzi?

Dziś próbowałem spienić mleko i wyszło mi coś takiego:

po wlaniu do kawy wyszła taka plama (ciężko o jakikolwiek wzór z takiej szklanki...)

czy wyszło dobrze?

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #147 dnia: 07 Styczeń 2018, 18:25:37 »
Ogólnie mleko powinno być bez pecherzyków powietrza, powinno być gładkie taki coś jak jogurt.

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #148 dnia: 07 Styczeń 2018, 18:54:53 »
w
Ogólnie mleko powinno być bez pecherzyków powietrza, powinno być gładkie taki coś jak jogurt.

hmm, w czym leży problem? 

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #149 dnia: 07 Styczeń 2018, 19:32:32 »
Myślę że ta szklanka jest za mała na spienianie -  całość się burzy i bąbluje. Spróbuj z większym naczyniem i większą ilością mleka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi