Autor Wątek: Miele wolno stojacy  (Przeczytany 3241 razy)

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Miele wolno stojacy
« dnia: 09 Maj 2018, 18:32:47 »
Witam! Ze wzgledu na to , ze skonczyla mi sie cierpliwosc do Jury E 60 ( 2x pekniety blok = 2x 800 plz ) , chcialbym zakupic ekspres miele . Kieruje sie opnia , ze jak inne sprzety tego producenta powinien ! on byc malo zawodny . Moje oczekiwania - nie interesuje mnie funkcja zwiazana z mlekiem ; mam spieniacze do mleka , wykorzystuje je b. rzadko . Chodzi mi omtrwalosc!!! robie 10-20 kaw dziennie - espresso lub kalsyka i zalezy mi na jakosci . z gory dziekuje za podpowiedz . ( przewertowalem oczywiscie internet , opinie na wiekszosci stron nie wydaja sie pomocne ani obiektywne , wiec mysle , ze forum jest wlasciwym miejscem na podpowiedz) ( cenowo nie jestem mocno ograniczony ale oczywiscie wole nie przeplacac i kupic adekwatny ekspress do moich oczekiwan )

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2991
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2018, 18:39:29 »
Miele to raczej na + we współczynniku zajebistości dla gawiedzi, która wie, co to Miele.
Oni raczej kupują od innych dostawców ze swoją etykietą.
Już zapomniałem, u kogo.
Pierwszy post o Miele od bardzo dawna.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2018, 18:42:41 »
Chodzi mi omtrwalosc!!!
niestety teraz takie czasy, że producenci agd nie mają żadnego interesu żeby robić trwałe i niezawodne urządzenia. Dotyczy to zwłaszcza plastikowych automatów.

Chcesz trwałe, niezawodne urządzenie - zamaist plastikowej zabawki kup prosty, metalowy ekspres kolbowy dobrej firmy lub zaparzacz alternatywny.

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2018, 18:46:09 »
A ja się kiedyś spotkałem z ekspresem do zabudowy Miele. Po zajrzeniu do wnętrza okazało się że to Saeco. Tylko kilka razy droższe....
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2018, 20:19:33 »
A ja się kiedyś spotkałem z ekspresem do zabudowy Miele. Po zajrzeniu do wnętrza okazało się że to Saeco. Tylko kilka razy droższe....

I było to pare lat temu ;) teraz to Jura Nivona Siemens ... ;)

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2018, 21:34:08 »
ok! tylko nie chodzi mi o krytyke ! znajomi maja agd miele ( w kilku domach ) i ten sprzet , dla mnie nieproporcjonalnie drogi , ma ta zaletete , ze jest naprawde trwaly ; stad bylo moje pytanie ; kupuja jure wczesniej przed e60 mialem inny model ktory sluzyl mi naprawde dlugo ; stad wydalem troche wiecej kasy na byc moze tez snobistyczna jure ; ponawiam pytanie - co kupic w takim razie ; pomijajac marke - jaki model jakiej firmy ? jak bedzie za 2k plz ok , jak warto dodac jeszcze 2  ,trudno , ale wezme , tylko zeby bylo trwale ! ( absolutnie zgadzam sie , ze gdybym mial wiecej czasu to kolbowka jest absolutnie the best ( kupil ojcu emerytowi wraz z dobrym mlynkiem !)  Ja sam robie 20 kaw dziennie i niestety musze is  na latwizne . Prosze podpowiedzcie cos; z gory dziekuje

Byłbym wdzięczny za poprawniejsze korzystanie ze znaków przestankowych... Duże litery w odpowiednich miejscach są również mile widziane... Generalnie polski język byłby super! :) /pafcio0
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2018, 21:42:38 wysłana przez pafcio0 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5086
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2018, 21:43:33 »
Jak pijesz 20 kaw dziennie to niby jakiś zysk czasowy, ale z drugiej strony... Espresso używając kolby i młynka on demand robi się przecież naprawdę szybko.

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2018, 12:12:49 »
Ok ! Poddaje się . Po przestudiowaniu innych wątków , głównie
 w ekspresach kolbowych , może przeklnę w przyszłości czas przygotowania , ale jestem skłonny zaryzykować !!!
Ale błagam nie każcie mi odrabiać tak dużo lekcji . Pragnąłbym pójść na skróty .
Dobry młynek zawsze się przyda - więc np Eurek Zenith 65E ( biały ) . Ale maszyna raczej na próbę nisko budżetowa - więc steel ono prof ( wolałbym tańszy i BIAŁY !!!).
Czy Rancilio silvia ( też kolor ) . Może inne sugestie . Może być używany z pewnego żródła - nie mam oporów . Z góry dziękuję

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2018, 12:20:10 »
Te 20 kaw to mleczne, czarne? I jak wiele pod rząd robisz jeżeli mleczne?
Edit: Widzę, że czarne po pierwszym wpisie w wątku. Więc generalnie pojedynczy bojer lub pojedynczy termo-blok wystarczy. Młynek wybrałeś bardzo dobry.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2018, 12:26:14 wysłana przez pj.walczak »

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2018, 12:20:26 »
UNO PROF Black jest produkowany tylko w kolorze czarnym. Jeśli biały to może być UNO PID White & Wood lub DUO PID White & Wood. Albo też DREAM PID White & Wood. Jeśli jeszcze tańszy to DREAM White. Do wyboru...
Silvia jest tylko w stali nierdzewnej z czarnymi elementami.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Maj 2018, 13:29:51 »
Czyli rozumiem , że jeśli nie pije właściwie kaw mlecznych to najsensowniejszy jest uno PID . Czy mój wtbór młynka jest ok ? Może jednak tej samej firmy ?

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2018, 13:33:41 »
Z młynkiem mocno zaszalałeś. Ale zgodnie z forumowymi sugestiami. Według mnie aby proporcja była zachowana to młynek może być i-1 mini White, Baratza Sette 30AP, Sette 270 lub Eureka Mignon w nowej wersji (też biała).
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maj 2018, 13:37:21 »
Wielkie dzięki

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj 2018, 13:47:00 »
Jeśli nie planujesz kaw mlecznych, a nie celowałeś w sprzęcior do espresso, to najlepszą smakowo, ekonomicznie i ergonomicznie opcją jest zestaw młynek + ekspres przelewowy.

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Odp: Miele wolno stojacy
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2018, 14:01:12 »
Poszło !
Nuova simonelli ( zmiana opcji na czarna . Więc czarny ( czarny - inox ) młynek . który z tych 9 przestudiowałem Baratza np 270 ? a nie 30 ?Eureka mignon , czy mignon specialita ? czarna magia !Lub inne typy .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi