Autor Wątek: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych  (Przeczytany 3543 razy)

Offline tomcioro

  • Wiadomości: 6
Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« dnia: 17 Kwiecień 2018, 09:59:45 »
Witam wszystkich forumowiczów :)

Poszukuję ekspresu automatycznego, który pozwoli na wykonanie jednocześnie dwóch kaw mlecznych (latte, cappuccino). Na chwilę obecną znalazłem jedynie ekspresy Bosch Veroaroma , ale z tego co widzę nie mają one zbyt dobrych opinii...


Pozdrawiam


Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2018, 10:45:10 »
99,9% automatów na rynku potrafi zrobić dwie kawy mleczne, gdyż mają dwie wylewki.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2018, 10:47:22 »
Kolba też potrafi ;-) Czyżby to  :spam: ?

Offline tomcioro

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2018, 10:57:32 »
Chodzi mi o to, żeby była możliwość podstawienia jednocześnie dwóch szklanek  i wykonanie tych kaw jednym przyciskiem. Z informacji uzyskanych od sprzedawców większość urządzeń nie ma takiej możliwości stąd prośba o podpowiedź. Być może sprzedawcy się nie orientują...

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:08:55 »
Już nie mieszajmy po raz kolejny kolb do działu automatów.

A ciągnąc temat:

Z jakiego powodu nie można podstawić dwóch filiżanek? Za mało miejsca, za dużo? Za nisko? Pole siłowe zabrania, albo filiżanki są naładowane elektrostatycznie tak samo i się wzajemnie wypychają?
Nadal 99,9% automatów pozwala na postawienie dwóch naczyń i każde będzie mieć swoją wylewkę do dyspozycji.
Skoro więc sprzedawcy mówią, że nie ma możliwości to czy aby na pewno na co dzień zajmują się ekspresami a nie np. ciągnikami Ursus? Czy może za chwile padnie docelowa nazwa firmy, która robi to samo co i reszta stawki, ale bardziej?
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:13:35 »
Przeecież już padła nazwa ekspresu....

Offline tomcioro

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:17:36 »
Już nie mieszajmy po raz kolejny kolb do działu automatów.

A ciągnąc temat:

Z jakiego powodu nie można podstawić dwóch filiżanek? Za mało miejsca, za dużo? Za nisko? Pole siłowe zabrania, albo filiżanki są naładowane elektrostatycznie tak samo i się wzajemnie wypychają?
Nadal 99,9% automatów pozwala na postawienie dwóch naczyń i każde będzie mieć swoją wylewkę do dyspozycji.
Skoro więc sprzedawcy mówią, że nie ma możliwości to czy aby na pewno na co dzień zajmują się ekspresami a nie np. ciągnikami Ursus? Czy może za chwile padnie docelowa nazwa firmy, która robi to samo co i reszta stawki, ale bardziej?


Dwie szklanki/filiżanki można postawić zawsze. Ale jak to się ma do pojedynczej dyszy mlecznej? Czy to nie jest tak, że z tych dysz leci sama kawa? Nie mam żadnego doświadczenia z ekspresami stąd pytanie.


Offline tomcioro

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:21:53 »
Przeecież już padła nazwa ekspresu....

Padła nazwa, bo nie znalazłem takiej funkcji np w Nivona serii 7. W trakcie poszukiwań trafiłem także na Melitta z funkcją Double Cup Mode (do kawy czarnej i mlecznej).
Czy można w jakiś sposób uzyskać dwie kawy mleczne, jednym przyciskiem, ze wspomnianej Nivony? Albo z innego ekspresu automatycznego?

PS
czy podanie jakiejkolwiek nazwy ekspresu jest niedopuszczalne?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:26:11 »
A jaki ma sens ten akurat parametr pracy ekspresu w stosunku do całej pozostałej funkcjonalności, trwałości, łatwości obsługi?  Kawa przecież robi się z automatu ledwie kilkadziesiąt sekund więc czemu akurat za wszelką cenę dwie równocześnie? Nie gniewaj się ale ostatnio jesteśmy nękani spamem i trollowaniem więc pojawiła się nieufność na forum.

Offline tomcioro

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:34:50 »
A jaki ma sens ten akurat parametr pracy ekspresu w stosunku do całej pozostałej funkcjonalności, trwałości, łatwości obsługi?  Kawa przecież robi się z automatu ledwie kilkadziesiąt sekund więc czemu akurat za wszelką cenę dwie równocześnie? Nie gniewaj się ale ostatnio jesteśmy nękani spamem i trollowaniem więc pojawiła się nieufność na forum.

Być może ten parametr rzeczywiście nie jest kluczowy ale zobaczyłem, że coś takie jest możliwe i stąd pytanie. Aktualnie jestem żywo zainteresowany modelem Nivona 788 i chyba przy tym pozostanę.

PS
nie gniewam się, po prostu nie przypuszczałem że nazwa urządzenia może spowodować takie poruszenie :)


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:43:27 »
No nie jest kluczowy, nie jest  :nienie:

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:55:57 »
@tomcioro rozumiem że szukasz ekspresu z funkcją One Touch Cappuccino DUO, czyli że po wciśnięciu jednego przycisku robi dwie kawy z mlekiem? 
Taką funkcję masz w ekspresach Nivona 841 842 oraz 859, a także Melitta TS Smart, T Smart oraz Ci Touch
Innych producentów nie kojarzę.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline tomcioro

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Kwiecień 2018, 14:11:20 »
@tomcioro rozumiem że szukasz ekspresu z funkcją One Touch Cappuccino DUO, czyli że po wciśnięciu jednego przycisku robi dwie kawy z mlekiem? 
Taką funkcję masz w ekspresach Nivona 841 842 oraz 859, a także Melitta TS Smart, T Smart oraz Ci Touch
Innych producentów nie kojarzę.


Dziękuję za informację. Właśnie o to mi chodziło :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwiecień 2018, 09:36:50 »
straszne jaki stałem się nieufny do takich tematów, a dzień wcześniej wyskoczyła mi na insta reklama chyba saeco co to właśnie dwa na raz robi, przypadek? nie sądziłem ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres pozwalający na wykonanie dwóch kaw mlecznych
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwiecień 2018, 10:14:38 »
Tak z ciekawości zapytam, czy jak robi na dwa kubki, to domiela w trakcie ekstrakcji drugą dozę kawy? Ma zmienną dozę? Czy po prostu z takiej samej dozy jak dla jednego kubka tylko wiecej mleka?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi