Autor Wątek: Jura E8  (Przeczytany 22161 razy)

Offline Toxek Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso ARC / Jura E8
  • Młynek: Niche Zero / 1ZPresso Q2
Jura E8
« dnia: 03 Listopad 2017, 20:35:43 »
 :bry:

Bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem automatycznego ekspresu do kawy. Chciałbym, żeby był to ekspres, który będzie po prostu jak najlepszy, za wydane na niego pieniądze. Po przeglądnięciu kawałka internetów zainteresowałem się Jurą E8. I teraz kluczowe pytanie - jakie są alternatywy dla Jury E8, za podobne pieniądze? Jest coś, co uczciwie może z nią konkurować?
Cena ekspresu w granicach 3600 PLN, bo będę to ustrojstwo ściągać z DE  :taktak:

Ma to być prezent, stąd zależy mi na tym, żeby jak najbardziej i jak najdłużej cieszył.

Serdeczne dzięki za pomoc!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2017, 14:11:41 »
Kawiarka bialletti + młynek za ok 400 zł + frenchpress do spieniania mleka i 25 kg dobrej kawy :)

Zapwniam, że bije na głowę  [emoji38]
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline @

  • Wiadomości: 1
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2017, 19:50:41 »
Jesli ma byc automat i Jura to wersja tańsza do E8 czyli E6.  Jest tańszy - ok 650 eur a różni się brakiem latte bo ma niższa wylewkę. Na upartego można postawić pod kątem wysoką szklankę. Jeśli pijesz espresso i cappuccino nie warto dopłacać 250 euro do E8

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2017, 20:28:27 »
Kolego @ jak się do Ciebie zwracać? Czy takie Nicki to nie jest lekka przesada?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2017, 20:46:18 »
Per małpo
LMWDP #469

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2017, 22:15:51 »
Główna różnica między E8 E80 a E6 E60 to funkcja one touch cappuccino, której w e6 nie ma.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Toxek Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso ARC / Jura E8
  • Młynek: Niche Zero / 1ZPresso Q2
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Listopad 2017, 02:05:46 »
Serdeczne dzięki za odpowiedzi!
Ja wiem, że to strona fanatyków kawy i pytając o automat grzeszę  :Bicz:
To ma być jednak prezent dla rodziców, z najlepszym stosunkiem jakości do ceny, robiący porządną kawę i maksymalnie bezproblemowy eksploatacyjnie. Czytałem porównanie Jury z Nivoną i DeLonghi i Jura zdecydowanie wygrała (może poza głośnością młynka - serio jest aż tak głośny?) stąd pomysł na zakup E8. Wolę jednak ostatecznie dopytać, czy jest jakaś alternatywa, bo jeszcze trochę czasu temu chciałem kupić saeco za 2k i teraz wiem, że nie byłby to najlepszy wybór.
Czy warto rozważyć dokupienie przedłużonej gwarancji do Jury? Można ponoć to kupić w granicach 70E. Ewentualnie co proponowalibyście kupić razem z ekspresem, jeżeli planuję zakup w DE, a tam i ekspres, i części są generalnie sporo tańsze? Słyszałem, że filtry i tabletki do Jury są dość drogie, ale są dobrej jakości, zdecydowanie tańsze zamienniki - znów proszę o polecenie jakiś sprawdzonych   ;)
Czytałem też o tym (chyba na konesso  :mrgreen:), że do ekspresu automatycznego polecana jest kawa z dodatkiem robusty. Później gdzieś znalazłem informacje o kawie La Brasiliana Marfisa, która ma mieć bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny. Czy moglibyście przy okazji od razu doradzić, którą kawą warto się zainteresować, taką, która nie będzie zabijała portfela, a będzie naprawdę dobrze smakowała? Do ekspresu chciałbym dokupić kilka rożnych kaw, żeby rodzice mogli sami ocenić, która najbardziej im smakuje i wybrać co będą kupować - stąd prośba o propozycje w racjonalnych cenach  :lol2:

Offline Bogusław

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Careza; Jura E6;Bialetti Musa
  • Młynek: Sage by Heston Blumenthal the Smart Grinder Pro
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopad 2017, 20:15:20 »
Kawa La Brasiliana Marfisa to całkiem dobra kawa , ale zdecydowanie lepsze kupisz w polecanych na forum palarniach .Patrz tylko aby były palone do espresso a nie do przelewu . Jeśli chodzi o ekspres , skoro musi być automat to zastanów się nad Quick Mill Super Cappuccino . Porządna firma ,młynek jest tam bodajże o średnicy 50mmm i płaskie żarna ,grupa zaparzająca ze stali . Z tego co można przeczytać w internecie to przy pobawieniu się ustawieniami można uzyskać naprawdę dobrą kawę .Nie pamiętam już ,ale ktoś na forum pisał o tym ekspresie .Ale jeśli musi to być Jura to skontaktuj się z kolegą Barnaba z zaprzyjaźnionego forum.

Offline Toxek Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso ARC / Jura E8
  • Młynek: Niche Zero / 1ZPresso Q2
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad 2017, 10:57:07 »
Dzięki za odpowiedz Bogusław.
Nie jestem w stanie jednak nawet rozważać Quick Milla. Jest to taki budżet, którego nie chciałbym przeznaczać na ekspres. Jura ściągana zza granicy będzie prawie 2000 zł tańsza.
Jeżeli chodzi o palarnie to poczytam na forum i zobaczę co dobrego można dostać i w jakich cenach, dzięki za trop!

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2017, 10:54:17 »
Pamiętaj, że kupując w DE naprawiasz też w DE, bo musisz odesłać młynek do sklepu z którego go kupiłeś. Polski serwis nie przyjmie ekspresu zakupionego za granicą w ramach napraw gwarancyjnych. ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Bogusław

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Careza; Jura E6;Bialetti Musa
  • Młynek: Sage by Heston Blumenthal the Smart Grinder Pro
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2017, 16:26:36 »
Zgadza się sprawę gwarancji trzeba konicznie sprawdzić i potem rozważyć zakup tzn. gdzie ? ;) Nie wiem jak to ma rozwiązane Jura ? Wiem że niektóre firmy mają gwarancję EU tzn. sprzęt zakupiony w dowolnym kraju EU ma gwarancję na terenie całej wspólnoty .Co Jury polecałbym zasięgnąć opinii u źródła.

Offline tombstone

  • Wiadomości: 3
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad 2017, 18:45:53 »
Witam, dziś dzwoniłem do stoll-espresso.de. Najpierw spytałem się o model F9 widoczny na polskiej stronie JURA ale pan powiedział, że od 2-3 lat nie ma go w Niemczech. F9 zainteresował mnie bo jest robiony w Szwajcarii a nie Portugalii. Może jednak wezmę model E8 Dark INOX. Co do gwarancji to pan powiedział, że obowiązuje w UE. Może ktoś coś wie na temat zakupów w Niemczech itp.

Offline tomaszek71

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Nivona NICR 656
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Listopad 2017, 10:54:55 »
W wątku o zakupach na Stollen piszą ludzie że nie ma problemów z uznaniem gwarancji w Jura Polska. Sprzęt zakupiony w UE więc nie robią pod górkę. Problemem jest cena w Polsce. Różnica nie jest adekwatna do różnic w podatku VAT pomiędzy Polską a Niemcami. Ktoś nas robi ostro w jajo a siła nabywcza pieniądza w Niemczech jest zupełnie inna.

Offline kuba1983

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: jura s8
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad 2017, 21:20:13 »
Jeśli chodzi o gwarancję JURA, to sam do nich dzwoniłem. Też się zastanawiałem nad zakupem jura E8, ostatecznie padło na S8. Czekam jedynie, aż będzie dostępny w Polsce, a to kwestia dni. Co ciekawe w przypadku tego ekspresu cena w Polsce jest taka sama jak w Niemczech. Jeśli sprzęt jest kupiony u autoryzowanego sprzedawcy np. w Niemczech nie ma najmniejszego problemu z gwarancją i sprzęt naprawią w ramach gwarancji.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jura E8
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopad 2017, 22:21:34 »
@kuba1983  jutro, najpóźniej w czwartek S8 wjadą do naszego magazynu, zarówno w wersji chrom jak i moonlight silver. Także nie musisz jż szukać  :ok:
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi