Autor Wątek: Siemens TK53009  (Przeczytany 10293 razy)

cecilxxx

  • Gość
Siemens TK53009
« dnia: 22 Listopad 2013, 15:26:38 »
Witam,
zamierzam kopić ekspres do kawy - Siemens TK53009. Ekspres tego typu był zawsze moim marzeniem (z młynkiem) i będzie to jeden ekspres na nawet nie wiem ile lat. Dlatego bardzo Was proszę o opinie o tym modelu, sugestie i podpowiedzi dotyczące zakupu tego lub innego, jeśli wybrałam zupełnie zły ekspres. Kwotę jaka przeznaczyć mogę to własnie okolice wartości tego modelu czyli wg. EURORTVAGD 1200 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Siemens TK53009
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2013, 17:42:38 »
Jeżeli jest odpowiednik tego Siemensa, brendowany jako BOSCH, to będzie trochę tańszy. Jeżeli Ci kawa z takich maszyn odpowiada, to OK ale nie oczekuj że ekspres będzie wiecznie trwał. W umiarkowanym domowym użytkowaniu, z reguły wytrzymują trochę dłużej niż wynosi gwarancja na sprzęt. I to nie jest sprawa tańszy/droższy, tylko takie warunki dyktuje  dzisiejszy system produkcji, mający za zadanie wytworzyć tańszy produkt, szeroko dostępny i nie wymagający serwisowania tylko wymiany na nowszy model. W EuroRTVAGD jest możliwość zakupu z przedłużoną gwarancją nawet do pięciu lat. Nie wiem ile kosztuje takie przedłużenie, ale myślę że warto skorzystać.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Siemens TK53009
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2013, 18:35:31 »
Off-Topic:
W EuroRTVAGD jest możliwość zakupu z przedłużoną gwarancją nawet do pięciu lat.

Nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś przedłużenie gwarancji w tej sieci było ubezpieczeniem sprzętu na wypadek awarii. Umowa była zawierana z towarzystwem ubezpieczeniowym, dokładnie z Hestią, z licznymi wyłączeniami. Na przykład w przypadku zmywarek, przedłużona gwarancja nie obejmowała korozji obudowy i wielu innych rzeczy. Tak więc, to co jest szumnie nazywaną przedłużoną gwarancją, żadnej gwarancji na naprawę nie daje. Z towarzystwem ubezpieczeniowym trudno jest się porozumieć, znajomi na wymianę pralki czekali pół roku. Znacznie lepsze warunki oferuje Media Markt. Na przykład, jeżeli ekspres popsuje ci się w trzecim roku użytkowania, to usterka zostanie usunięta, albo, w razie nieopłacalności naprawy, dostaniesz zwrot 80% jego wartości.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens TK53009
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2013, 10:14:32 »
Ekspres tego typu był zawsze moim marzeniem (z młynkiem) i będzie to jeden ekspres na nawet nie wiem ile lat.

Wszystko zależy jak będziesz o sprzęt dbał - zwłaszcza o blok zaparzający. W tańszych Jurach blok starcza na ~7000 kaw. To średnia. Nie wiem jak jakościowo twój wybór ma się do Jury, ale musisz mieć świadomość że taki blok zaparzający prędzej czy później trzeba wymienić. Przy 3 kawach dziennie blok Jury starcza na około 6 lat. Naprawdę nie wiem jak z jakością w produkcie Siemensa, ale podejrzewam że w tej klasie cenowej będzie jak Goran pisze - gwarancja plus maksymalnie rok i zaczną się schody - to wersja optymistyczna. Bo w np Zelmerach schody często zaczynają się częściej. Generalnie pamiętaj o jednej zasadzie - jak dbasz tak masz. Jak nie będziesz czyścił, odkamieniał i smarował tam gdzie trzeba smarować to skrócisz żywot maszyny.

Bynajmniej nie zamierzam cię odwodzić od decyzji kupna automatu - jednak miej świadomość że taka maszyna raczej 10 lat nie posłuży.

Warto więc poczytać przed zakupem o dodatkowych gwarancjach - samemu w domowym zaciszu przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, nie wierz temu co sprzedawca mówi.  Dla tej maszyny w euroagd koszt gwarancji "na wypasie" na 5 lat to 387 zł

Ja bym jeszcze z ciekawości sprawdził ile kosztuje blok zaparzający do tego modelu i żarna do młynka.

I faktycznie Bosch jest zazwyczaj tańszy od Siemensa a różni się znaczkiem i czasem kształtem guziczków, kolorem diody. Bosch TCA5309
 
I na koniec - na CP Barnaba wskazał na twój model w odpowiedzi na takie pytanie:
Cytat: adam1
Witam serdecznie wszystkich. Po przestudiowaniu wielu stron wątków a automatach do 2tyś i 1,7tyś zł i jeszcze kilku opinii. Zwracam się z pytaniem jak wielu przede mną:) co wybrać do 2tyś zl. Chodzi o automat. Wymagania:

-Ma robić w miarę dobrą kawę (nie jestem smakoszem)
-na kawę zmieloną i w ziarnach
-spieniać mleko do kawy
-czyścić samemu możliwie jak najwięcej podzespołów
-w miarę bezawaryjny
-na różne rodzaje filiżanek
Nie pijemy z żoną dużo kawy, może maks 50 w tygodniu razem. Nie jesteśmy smakoszami, automat ma robić dobrą kawę w miarę bezproblemowo. Rozmiary nie mają znaczenia. Znaleźliśmy takie modele:
SIEMENS TE 503209 RW
TE506209RW
TK53009

Co o nich myślicie może poradzicie coś innego w tej cenie??
Cytat: Barnaba
TK53009 z tych trzech.
Za te pieniądze, z jego rekomendacją to chyba dobry wybór.

LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi