Autor Wątek: Ekspres za około 3000zł. Jaki wybrać ?  (Przeczytany 1728 razy)

Offline nati1108

  • Wiadomości: 1
Ekspres za około 3000zł. Jaki wybrać ?
« dnia: 17 Styczeń 2021, 12:10:54 »
Dzień dobry

Prześledziłam istniejące już tematy na forum i nie uzyskałam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi na moje pytanie.

Jestem zainteresowana zakupem pierwszego expresu do kawy, dysponuję kwotą 3000zł (nie jest to sztywny próg). Moją ulubioną kawą jest kawa biała(dziennie 3 kawy). Mimo wszystko zależy mi na dobrej jakości pozostałych rodzajów kaw z uwagi na częste wizyty znajomych o bardzo zróżnicowanych preferencjach kawowych. Tutaj też  zaznaczam, że chciałabym aby ekspres robił kawę w miarę szybko na wypadek dużej ilości gości. Poruszam tą kwestię z uwagi na fakt, że spotkałam się z obłędnie powolnymi ekspresami, które mają do tego jeszcze bardzo złożoną obsługę.

Bardzo dużą uwagę przywiązuje przy zakupie sprzętów do trwałości oraz prostego użytkowania (samooczyszczenie zmniejszające do minimum moją pracę nad ekspresem) . Chciałabym aby można było ustawić rozmiar kawy oraz żeby posiadał funkcję "ulubiona kawa". Spotkałam się z opinią że expresy firmy delonghi wymagają częstego odkamieniania/czyszczenia. Tutaj nawiasem, chciałabym zapytać o wodę. Posiadam w domu uzdatniacz wody, który praktycznie całkowicie usuwa kamień z wody, czy taka woda nadaje się do robienia kawy ?

Offline AZOG_PL

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Jura ENA 8
  • Młynek: METALLISK
Odp: Ekspres za około 3000zł. Jaki wybrać ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2021, 11:52:04 »
Cześć,

Po kolei:

Posiadam ekspres JURA Ena 8 mogę polecić i się prawie zmieścisz w przedziale, ale:

- robi w jednym czasie jedną kawę, jak potrzebujesz obsłużyć w danym momencie więcej osób to może być problem. Wtedy lepszy byłby system z dwma dyszami chociażby do kawy czarnej
- Jak od tej pory zrobiłem nim 6000 kaw łącznie (wiekszość mlecznych) i nie ma problemu. Był raz na serwisie raczej moje przewrazliwienie
- według mnie w obsłudze jest prosty

Co do wody, też mam stację uzdatniania, woda jest miękka, używam jej normalnie do ekspresu i nie zauważyłem spadku jakości kawy itd. Co do odkamienia i samej wody zrób test, jakie PH ma twoja woda po stacji. Jeżeli chodzi o odkamienia to będziesz robił zgodnie z ilościa kaw zrobionych i PH wody. Ja robię naprawdę rzadko.

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Ekspres za około 3000zł. Jaki wybrać ?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2021, 19:28:32 »
Pomimo, że pH ma wpływ na smak wody to jednak bardziej interesuje nas chyba twardość wody dH ...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi