Autor Wątek: Eureka Mignon Zero vs Baratza Encore ESP  (Przeczytany 431 razy)

Offline trebor555

  • Wiadomości: 1
Eureka Mignon Zero vs Baratza Encore ESP
« dnia: 18 Luty 2024, 12:23:19 »
Cześć,

zastanawiam się nad zakupem młynka do kawy. Rozważam zakup: Eureka Mignon Zero lub  Baratza Encore ESP. Obecnie piję kawę parzoną metodami alternatywnymi, głównie kawiarka rzadziej praska francuska. W bliżej nieokreślonej przyszłości chciałbym też kupić ekspres ciśnieniowy, ale jeszcze nie wiem kiedy.
Czy warto teraz dołożyć i kupić młynek Eureka lub może teraz kupić tańszą Baratzę, a Eurekę w przyszłości razem z ekspresem?
Czy Eureka nadaje się do mielenia pod wszystkie alternatywy?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eureka Mignon Zero vs Baratza Encore ESP
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2024, 17:30:17 »
teraz kupić tańszą Baratzę
Tak bym zrobił. Przestawianie stopnia mielenia z przelewu na espresso i z powrotem, to średnia przyjemność.
Eurekę w przyszłości razem z ekspresem?
A może jeszcze coś lepszego Ci się trafi.
》tertium non datur《

Offline Smakosz

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Bianca / Chemex / V60 / plujka u mamy
  • Młynek: Eureka Mignon Single dose / Timemore C3
Odp: Eureka Mignon Zero vs Baratza Encore ESP
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2024, 13:56:00 »
Tak od siebie, zanim kupiłem ekspres kolbowy, przelewałem kawę głównie alternatywnie i do kawiarki (mokka).

W tym celu zakupiłem Timemore C3 MAX w promocji za 250 zł.
Fajny młynek szybko mieli i nie trzeba mieć uścisku Herkulesa żeby zmielić 30g kawy w minutkę.

Razem z ekspresem kupiłem Eurekę Mignon, lecz używam jedynie do kolby.
Do Chemexa, dripa oraz french presa używam wciąż Timemore, bez przestawiania, kombinowania i liczenia ile razy przekręciłem pokrętło w Eurece :D

Bardzo polecam zainwestować 250 zł w młynek ręczny do przelewów, wg mnie gra warta świeczki.
Nie twierdzę bynajmniej, że jest to akceptowalne dla każdego rozwiązanie.

PS Timemore towarzyszy mi również w podróżach, np ostatnio pofrunął na Fuertę i służył dzielnie na śniadaniach  kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi