Autor Wątek: Kolba do 3000  (Przeczytany 5062 razy)

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Kolba do 3000
« dnia: 05 Listopad 2019, 12:50:49 »
Cześć,

Postanowiłem założyć nowy wątek, ponieważ ciut zwiększyłem budżet. Tak więc.. Poszukuje ekspresu kolbowego. Ekspres będzie używany może ze 3 razy dziennie. Często będę przygotowywał kawy mleczne, ale czystym espresso też nie pogardzę. Mój obecny młynek to comandante (planuje w najbliższym czasie dokupić red clixa). Dotychczas zastanawiałem się nad:\

-LELIT GRACE PL81T
-ASCASO STEEL UNO PROF
-ASCASO DREAM z elektronicznym termostatem (choć muszę przyznać że jest na końcu listy, średnio mi się podoba)
-LA PAVONI PROFESSIONAL PLQ <- cały czas zastanawiam się na dźwignią, ale chyba odpuszczę.

Czy oprócz podanych przeze mnie ekspresów, znajdzie się coś lepszego? Z tego co wyczytałem, Ascaso ma lepszą grupę, łatwiej dokupić potem jakieś akcesoria, ale również jego termometr nie pokazuje rzeczywistej temperatury. Ogólnie w tym momencie głównie chodzi o bebechy, który ekspres zrobi lepszą kawę? (pomijając moje umiejętności)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2019, 12:57:02 »
W tym dziale masz wątki o takich ekspresach, i to pewnie kilka. Możesz w nich dyskutować.

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2019, 16:08:21 »
Poszukuje ekspresu kolbowego. Ekspres będzie używany może ze 3 razy dziennie. Często będę przygotowywał kawy mleczne, ale czystym espresso też nie pogardzę.

Zwiększyłbym odrobinę budżet i kupił Nuova Simonelli Oscar II. W tej cenie świetny sprzęt do espresso i kaw mlecznych.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2019, 16:29:17 »
HX do trzech kaw dziennie nie jest raczej potrzebny.
W UNO PROF Black jest zamontowany termometr analogowy. Nie jest to dokładny przyrząd pomiarowy. Nie jest też niezbędny. Nie jest on bowiem podłączony do termostatu ani do grzałki. Jego sonda przyłożona jest do termobloku. Nawet jeśli wskazuje błędnie lub nie pokazuje nic, uszkodzi się to i tak ekspres działa prawidłowo i można kierować się kontrolką temperatury która informuje tak o nagrzaniu ekspresu do właściwej temperatury jak i o momencie włączenia się grzałki. Ponieważ UNO PROD Black ma w standardowym wyposażeniu elektroniczny termostat to kontrolka ta będzie się co chwila zapalała podczas ekstrakcji kawy świadcząc o załączaniu się co chwila grzałki. Daje to wysoką stabilność temperaturową a temperaturę zadaną można zmienić poprzez odpowiednie ustawienie mikroprzełączników na płycie sterującej.
Jeśli natomiast mowa o zwiększeniu budżetu to proponuję pomyśleć o UNO PID PROF. Da więcej możliwości niż Oscar.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2019, 17:45:16 »
Od niedawna marzy mi się UNO PID PROF, ale niestety, jest to dużo za dużo. Pozostańmy przy 3k. Jak już pisałem, zastanawiam się pomiędzy

-LELIT GRACE PL81T
-ASCASO STEEL UNO PROF

i przed chwilą zauważyłem LELIT GLENDA PL41PLUST PID i tutaj moje pytanie, czym różni się LCC od PID? Muszę jeszcze poszukać akcesoriów do 57, ciekawe czy rzeczywiście jest tak trudno z dostępnością.


skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2019, 18:38:56 »
i tutaj moje pytanie, czym różni się LCC od PID?

LCC to rozwinięcie systemu PID. Oprócz możliwości ustawienia temperatury zaparzania LCC pozwala dodatkowo włączyć preinfuzję, działa jako stoper, informuje o niskim poziomie wody w zbiorniku. W przypadku Grace/Victoria stoper odlicza czas. W Elizabeth stoper może przerywać ekstrakcję po zaprogramowanym czasie. W Grace/Victoria możemy jedynie włączyć/wyłączyć preinfuzję, w Elizabeth dodatkowo sterować jej czasem.

Różnicę widać też na zewnątrz-klasyczny PID ma siedmiosegmentowy wyświetlacz
Lelit_PID.jpg
 a LCC wyświetlacz graficzny:
Lelit_LCC.jpg
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2019, 18:44:48 wysłana przez skansen »

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2019, 19:35:05 »
Dziękuje za wyjaśnienie. :) Ogólnie, to znalazłem tampery, portafiltry dla Grace, więc chyba nie jest tak źle, chyba że powinienem rozglądać się za czymś jeszcze. Jestem prawie przekonany, że moim następnym ekspresem będzie właśnie Grace. :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2019, 20:01:39 »
i tutaj moje pytanie, czym różni się LCC od PID?

LCC to rozwinięcie systemu PID. Oprócz możliwości ustawienia temperatury zaparzania LCC pozwala dodatkowo włączyć preinfuzję, działa jako stoper, informuje o niskim poziomie wody w zbiorniku. W przypadku Grace/Victoria stoper odlicza czas.

Różnicę widać też na zewnątrz-klasyczny PID ma siedmiosegmentowy wyświetlacz

To muszę nieco sprostować. Jest to zbyt daleko idące uproszczenie. Jak sam @skansen stwierdził UNO PID Prof ma także wyświetlacz siedmiosegmentowy. Ale działa on identycznie jak LCC tj. ma możliwość ustawienia temperatury zaparzania z dokładnością do 1 st. C, ma ustawianą preinfuzję w zakresie od 0 do 5 sekund, liczy czas ekstrakcji, nie programuje czasu ponieważ ma przełącznik kawy programowalny w dwóch położeniach na małą i dużą kawę i jest to programowanie objętościowe z przepływomierzem, w modelu DUO PID pozwala także włączyć bądź wyłączyć termoblok pary. Nie jest to więc klasyczny PID z siedmiosegmentowym wyświetlaczem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2019, 20:23:47 »
Jest dokładnie tak jak @Janusz napisał. Mój opis PID odnosił się do PID w Lelit Glenda.
Funkcjonalnie PID w Ascaso należy porównywać z LCC w Lelit.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Listopad 2019, 20:25:27 »
LCC to rozwinięcie systemu PID

Nie bardzo chce mi się szukać dokładniejszych technicznych opisów, może ktoś pomoże. Ale z tego, co kojarzę, PID to regulator, a nie system. Zaś LCC, to coś w rodzaju panelu sterowania. W tym wypadku PID + dodatkowe funkcje. PID jest powszechnie używany w ekspresach, a LCC, z Lelitami mi się kojarzy.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopad 2019, 20:34:18 »
Nie jestem elektronikiem ani elektrykiem ale wszystko zależy nie od wyświetlacza tylko od tej płytki elektronicznej. W ekspresach ASCASO nie jest ona wyłącznie regulatorem temperatury. Nawet jeśli jest to najprostsza wersja czyli tzw. elektroniczny termostat to jego drugą funkcją jest także sterowanie pracą pompy oraz uśpienie urządzenia po 2 h bezczynności. Płyta sterująca w ekspresach z PID w nazwie ma tych funkcji jeszcze więcej. Można więc w tych przypadkach mówić o systemie lub panelu sterowania a nie prostym regulatorze temperatury.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2019, 21:12:33 »
Ale z tego, co kojarzę, PID to regulator, a nie system.
Z językowego punktu widzenia właściwszym określeniem będzie "regulator PID" niż "system PID". Użyte przeze mnie określenie "system PID" jest anglicyzmem. Określenie "system PID" jest niekiedy używane przez sprzedawców ekspresów, na forum jest wg mnie dopuszczalne.

Zaś LCC, to coś w rodzaju panelu sterowania. W tym wypadku PID + dodatkowe funkcje. PID jest powszechnie używany w ekspresach, a LCC, z Lelitami mi się kojarzy.

LCC (Lelit Control Center) jest systemem sterowania w którego skład wchodzi regulator PID. Marketingowcy Lelita sprowadzili to do samego elektronicznego panelu z wyświetlaczem. Jest to pewne uproszczenie, ponieważ system ten składa się dodatkowo z "centralki" z którą taśmą jest podłączony wspomniany panel. "Centralka" steruje pracą pompy, grzałki/grzałek, zaworami elektromagnetycznymi itp. Z poziomu LCC możemy ustawić preinfuzje, programować dozę, wykonać automatyczny backflush. Wyświetlacz LCC działa jako stoper, informuje o niskim poziomie wody w zbiorniku itp.

Podobny temat był już omawiany przy okazji... pytania o ekspres kolbowy za 3000zł :)
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6883.msg159218
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2019, 23:10:48 wysłana przez skansen »

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopad 2019, 21:20:20 »
Dziękuje za wyjaśnienie. :) Ogólnie, to znalazłem tampery, portafiltry dla Grace, więc chyba nie jest tak źle, chyba że powinienem rozglądać się za czymś jeszcze. Jestem prawie przekonany, że moim następnym ekspresem będzie właśnie Grace. :)
Spędziłem kilka tygodni na poszukiwaniu odpowiedniego tamper do sitka 57mm Lelit (średnica sitka do grupy 57mm to w rzeczywistości 57,9-58mm). Zamówiłem i odesłałem kilka tamperów o średnicy 57mm, wszystkie były za małe i zostawiały nieubitą kawę na ściance sitka. Nawet tamper Lelit który wg opisu ma 57,4mm w rzeczywistości miał 57mm. Uratowało mnie aliexpress, kupiłem tam tamper 57,5mm (wg moich pomiarów 57,7mm) który pasuje idealnie.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad 2019, 00:18:33 »
Używane, ale sprawne i po przeglądach. Mogą długom posłużyć.

Kolejny zestaw po zamkniętej kawiarni użytkowany w mobilnym sezonowy punkcie kupione w 2017 r. po przeglądzie i serwisie. Retro zestaw do kameralnej kawiarni/cukierni. Ekspres Divina 2000,00 zł, młynek 800,00 zł
Jak masz miejsce na taki jednogrupowy to nawet fajna sprawa. h ttps://www.facebook.com/marketplace/item/528264577967513/

Tu San Marco 3800 zł h ttps://www.facebook.com/marketplace/item/1005595676467680/
Isomac 3999 zł h ttps://www.facebook.com/marketplace/item/424494678095098/
i mój faworyt Firma Marina 2950 zł h ttps://www.facebook.com/marketplace/item/377437603210202/
Profesjonalna ekspres do kawy 1 grupa.
 Przeszedł pełną kontrolę i środek zapobiegawczy. Bs Całkowicie sprawny bez żadnych problemów i uszkodzeń.  Rury, kocioł, element grzewczy, zawory magnetyczne, grupa bez kamienia i innych osadów utrudniająca pracę. Parts Części włoskie (pompa, kocioł, elektryczne)
 Wszystkie ustawienia zakończone.  Gotowy do długiej pracy.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2019, 00:27:30 wysłana przez hlary »

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 3000
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Listopad 2019, 21:43:23 »
Na Elektrosie jest Oscar II Black i Red za 678Euro z VAT, to mniej niż 3000zł:
https://www.elektros.it/pl/en/coffee_machines/coffee_machine_nuova_simonelli/

Za taką cenę to tylko brać...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi