Autor Wątek: La Peppina - FE-AR  (Przeczytany 31915 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: La Peppina - FE-AR
« Odpowiedź #105 dnia: 09 Sierpień 2016, 22:48:59 »
Ten smar nie topi się nie płynie,  nie trzeba bojlera zabezpieczać co kilka dni.  Sam zobaczysz że cienka warstwą długo się trzyma.

Co do mniejszych porcji to masz kilka metod.  Dźwignia do końca i zabierasz wcześniej filiżankę,  dźwignia prawie do końca i filizanka też,  dźwignia do końca i podstawiasz po kilku sekundach i zabierasz wcześniej.
Zasadnicza różnica to ciśnienie generowane przez sprężynę.  Na HB ktoś to w barach powierzył.
Może zrób test z 5 filiżankami podstawowymi co 5 sekund,  i odrzuć te co ci nie smakują.
LMWDP #469

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: La Peppina - FE-AR
« Odpowiedź #106 dnia: 09 Sierpień 2016, 22:53:00 »
Oczyściłem rant z ognisk rdzy (całe szczęście, nie było tego dużo), a potem do wysokości 0.3 cm ogumowałem :ogien: tym specyfikiem:
http://sklep.smary.elub.pl/produkt/Szczeliwo-DOW-CORNING-732-90ml-clear
Strasznie nieprofesjonalnie, brzydko to zrobiłem ale nie widać tego od zewnątrz i od środka. Po pół roku zobaczyłem pod gumą w jednym miejscu trochę rudego, to zdjąłem warstwę, oczyściłem i nałożyłem nową.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2016, 23:04:20 wysłana przez lubusz »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: La Peppina - FE-AR
« Odpowiedź #107 dnia: 09 Sierpień 2016, 22:55:26 »
Super. Świetny patent.
LMWDP #469

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
La Peppina - FE-AR
« Odpowiedź #108 dnia: 09 Sierpień 2016, 23:20:22 »
Oo i jest kolejny patent :) Peppina nie taka straszna z takimi przeróbkami pomysłowych ludzi :)

Mam czas będę ćwiczył, jestem zadowolony, bo espresso naprawdę dobre wychodzi. Miałem chwilę wątpliwości odnośnie ostatniego łyku , ale chyba tak musi być bo z początku zawsze leci gęsto bardzo brązowo i pięknie a przy tym mocno (w smaku) w tej części. Jest to coraz bardziej ok - dzisiaj mi bardzo smakowało.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi