Autor Wątek: Arrarex Caravel  (Przeczytany 175653 razy)

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Luty 2015, 00:10:30 »
Dzięki. Czyli w sumie - najważniejsza jest (1) kompletność, (2) wygląd, (3) sprawność podzespołów (a przede wszystkim bojler).

Co do wyglądu - które z części widocznych można wizualnie odświeżyć, na przykład poprzez polerkę albo odmalowanie?


Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Luty 2015, 08:18:24 »
Wszystkim elementom chromowanym można zafundować nową powłokę (ale może wystarczyć polerka) i to w zasadzie wystarczy jeśli chodzi o wygląd, bo bazy przeważnie są w dobrym stanie. Na pierwszym miejscu do wymiany są na pewno uszczelki, potem element grzewczy, który często bywa uszkodzony.
Polecam lekturę wątku na home-barista, sporo tam ciekawych informacji :)
Prawdę powiedziawszy dawno nie widziałem caravela w świetnym stanie na ebayu poniżej 200eur, więc zastanowiłbym się czy nie brać od Francesco, te na pewno są gotowe do pracy.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Luty 2015, 11:39:15 »
Gdybyś miał dziś kupić Arrarex Caravel od Francesco, to który byś wybrał ?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Luty 2015, 13:12:25 »
Gdybyś miał dziś kupić Arrarex Caravel od Francesco, to który byś wybrał ?
Wygląda na to, że aktualnie wszystkie wyprzedane :(
Trzeba pytać, może coś ma w zanadrzu.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Luty 2015, 13:27:36 »
Wygląda na to, że aktualnie wszystkie wyprzedane
Trzeba pytać, może coś ma w zanadrzu.

Myślałem, że nie potrafię znaleźć ofert sprzedaży na stronie Francesco. Nie lubię brać towaru z "zanadrza". Wolę mieć wybór. Tak swoją drogą, ciekawy to musi być ekspres skoro wysyłany jest na cały świat.
Czy wyprodukowanie czegoś podobnego jest dużym problemem ? Popyt jest, ceny dobre. Może jakiś rzemieślnik mógłby zrobić na tym interes ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Luty 2015, 13:28:44 »
No właśnie. Też myślę, że lepsze to niż jakieś aluminiowe pingwiny ;).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Luty 2015, 14:53:01 »
18 miesięcy temy Faeminy szły jak ciepłe bułki, teraz Caravelle, wszystko się zmienia. Do Francesco napisz - do ci przynajmniej znać co ma, nad czym pracuje i kiedy to będzie gotowe.

Wyprodukowanie takiej maszyny jest Caravel/Peppina - dźwignia z otwartym bojlerem - jest proste. Sęk w tym że raczej w dobie ułatwiania sobie życia (kapsułki, automaty) nie ma na to zbytu - już zwykła kolba jest "fanaberią". A i towar to w którym w zasadzie nie ma co się popsuć ;)
LMWDP #469

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Luty 2015, 15:55:34 »
Może jakiś rzemieślnik mógłby zrobić na tym interes ?
Raczej liczyłbym na pasjonata-majsterkowicza, który ma świadomość, że na tym specjalnie nie zarobi, ale może uszczęśliwi kilku innych pasjonatów :)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Luty 2015, 16:10:32 »
Tak chyba zrobię.
Myślę, że rynek produktów spożywczych z wyższej półki, w tym i dobrej kawy będzie w Polsce rozwijał się w szybkim tempie. Zrozumiały to dyskonty takie jak Lidl, czy Biedronka wprowadzając do swojej oferty produkty delikatesowe.
Aby poznać smak kawy, która kosztuje nierzadko powyżej 100 zł/kg warto posmakować jej w formie espresso. Uświadomieni klienci będą rozglądać się za takimi urządzeniami, które umożliwią im zaparzenie takiej kawy w warunkach domowych.
Pierwsza rzecz to młynek. Rozumiem, tu nie ma dużych kompromisów, trzeba wydać min 2 tyś. Ale czy aby mieć możliwość zrobienia 1-3  filiżanek dobrego espresso trzeba kupować klamota ważącego 20 kg z kilku litrowym zbiornikiem na wodę ?
Przepraszam producenta, ale jakbym wydał 7-8 tyś na Rocketa, który nie spienia mleka, a serwis powiedział "bo nie umiesz" to by mnie krew zalała.
Potrzebuję do espresso czegoś o konstrukcji cepa, małego, solidnego, prostego w obsłudze. łatwego w naprawie i z dostępnością części zamiennych. Bez spieniania. Cena do 1.5 tyś nowy. Jest coś takiego na rynku ?
Nie chodzi mi też o takie coś:

« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2015, 16:27:08 wysłana przez lubusz »

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Luty 2015, 16:12:35 »
Raczej liczyłbym na pasjonata-majsterkowicza, który ma świadomość, że na tym specjalnie nie zarobi, ale może uszczęśliwi kilku innych pasjonatów

Gdyby ten majsterkowicz zrobił partię 50 szt ?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Luty 2015, 16:15:04 »
Jest coś takiego na rynku ?
Był Mypressi Twist, ale padł. Ciekawe są "wyciskarki do espresso" od portapresso z australii. Poza tym z nowych sprzętów nic innego nie kojarzę.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Luty 2015, 16:40:38 »
Potrzebuję do espresso czegoś o konstrukcji cepa, małego, solidnego, prostego w obsłudze. łatwego w naprawie i z dostępnością części zamiennych. Bez spieniania. Cena do 1.5 tyś nowy. Jest coś takiego na rynku ?

Nowy to słabo - ale używany jak nowy jest. I można temperaturę sobie wybrać ;) Nawet i PIDa podłączyć
http://www.francescoceccarelli.eu/Vetrina/fear/lp_verde_gen15.htm
LMWDP #469

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Luty 2015, 16:53:08 »
Tak chyba zrobię.
Myślę, że rynek produktów spożywczych z wyższej półki, w tym i dobrej kawy będzie w Polsce rozwijał się w szybkim tempie. Zrozumiały to dyskonty takie jak Lidl, czy Biedronka wprowadzając do swojej oferty produkty delikatesowe.
Aby poznać smak kawy, która kosztuje nierzadko powyżej 100 zł/kg warto posmakować jej w formie espresso. Uświadomieni klienci będą rozglądać się za takimi urządzeniami, które umożliwią im zaparzenie takiej kawy w warunkach domowych.
Pierwsza rzecz to młynek. Rozumiem, tu nie ma dużych kompromisów, trzeba wydać min 2 tyś. Ale czy aby mieć możliwość zrobienia 1-3  filiżanek dobrego espresso trzeba kupować klamota ważącego 20 kg z kilku litrowym zbiornikiem na wodę ?
Przepraszam producenta, ale jakbym wydał 7-8 tyś na Rocketa, który nie spienia mleka, a serwis powiedział "bo nie umiesz" to by mnie krew zalała.
Potrzebuję do espresso czegoś o konstrukcji cepa, małego, solidnego, prostego w obsłudze. łatwego w naprawie i z dostępnością części zamiennych. Bez spieniania. Cena do 1.5 tyś nowy. Jest coś takiego na rynku ?
Nie chodzi mi też o takie coś:

Miałeś mnie na myśli z tym rocketem;-)? Na innych sprzetach,  które miałem jakoś udawało mi się spieniac mleko wiec i na tym powinno się udac. Zobaczymy jak wróci od Rogera.
W młynie: ziarna

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Luty 2015, 17:22:22 »
Miałeś mnie na myśli z tym rocketem;-)? Na innych sprzetach,  które miałem jakoś udawało mi się spieniac mleko wiec i na tym powinno się udac. Zobaczymy jak wróci od Rogera.

Tak Maćku. Miałem na myśli Twojego Rocketa i problemy z nim związane. Już wyobrażam sobie co jak bym zrobił znając swój porywczy charakter, wydając kasę na super sprzęt w którym mleka nie można spienić. Zanim przeczytałem o Twoim problemie myślałem o zakupie Rocketa Cellini V3 PID, ale już nie chcę. Tak jak napisałem. Będę szukał czegoś o konstrukcji cepa.

Doktorze, czytałem Twój watek o Pepinie. Fajny sprzęt, ale niestety używany i serwis we Włoszech. Kilka lat temu zapłaciłem za uszczelkę do małego silnika zaburtowego 500 zł. Jak się zapytałem serwisanta, dlaczego tak drogo, odpowiedział "po co pan amerykański silnik kupował, drogo bo musiałem tą uszczelkę zza oceanu ściągać" ;)


Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Arrarex Caravel
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Luty 2015, 17:27:26 »
Ja też miałem zajawkę na rakietę i o mały włos... Ale po co mi ona jak mleka spieniać nie umie ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi