Autor Wątek: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.  (Przeczytany 286661 razy)

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #960 dnia: 24 Styczeń 2020, 07:23:59 »
Teraz mocniej skręciłem niż ostatnio, nic nie pękło :)
Ale dobrze że podałeś te 1/4 obrotu. Jak będę miał klej to bezpiecznie zastosuję w razie potrzeby.
O ile wcześniej nigdy nie miałem zapowietrzeń i bąbla to teraz trzeba sporo wolniej lać wodę. Te pół obrotu ciaśniej może tak wpływać ?

Wystarczy 1/8-1/12 obrotu. Zespół nie opiera się na sile skręcania elementów gwintowanych, ale tylko na kleju.

 Zapowietrzeńie powstało z powodu nadmiernego dokręcenia Śruby. Zmniejszyła się szczelina dla przepływu powietrza.

Pozdrawiam! Milego weekendu.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline siws00n

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kazak Rota, alternatywy
  • Młynek: C40 MK3
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #961 dnia: 26 Styczeń 2020, 17:11:37 »
@Valerii co to za nowy zawór który widać na filmiku na instagramie? Umożliwia wypuszczenie wody z urządzenia bez kręcenia korbą?

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #962 dnia: 26 Styczeń 2020, 18:10:19 »
Zawór sterowany ręcznie. Pozwala na wypuszczenie wody i zrobić długotrwałego preinfuzja bez ciśnienia.

Być może zostanie zaimplementowany w następnej generacji.

Ale możliwie spuścić wodę po prostu przez górną część urządzenia, odwracając ją.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 294
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #963 dnia: 27 Styczeń 2020, 20:35:05 »
Dla osob posiadajacych pierwsza wersje roty. Zestaw nowych uszczlek rozni sie wymiarem na tyle ze uszczelka po prostu sie nie trzyma i wypada, jednak Valerii zapewnia ze nie ma to znaczenia po skreceniu roty. Czy bedzie mozliwość dokupienia prysznica ?

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #964 dnia: 28 Styczeń 2020, 08:40:20 »
Dobrze pisać konkretnie, o którą chodzi, bo są w sumie 3 gumowe uszczelki w Rocie. Uszczelka pod prysznicem, czy uszczelka pomiędzy korpusem a grupą z manometrem?  Jeżeli ta druga to oczywiste, że po skręceniu będzie ok. Ale jak ta pod prysznicem wypada to słabo.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #965 dnia: 01 Luty 2020, 15:55:48 »
Daleko schodzicie w dół z przemiałem?
Zwykle daję 14g na 1.1-1.2 (kinu), dziś zjechałem do 0.9 i też jest bardzo dobrze, jeśli pominąć wydatek energetyczny na dwie korbki - pierwsze krople pojawiły się po minucie 2bar, cały magazynek przeciskał się następne 4:30 w 8,5-9bar. Typowo przelewowa La Claudina anareobic pokazała taką fajną miękką goryczkę. Jak już załapałem system rozgrzewania sprzętu robi się coraz ciekawiej.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #966 dnia: 01 Luty 2020, 17:21:45 »
Ja zostaje przy max 10 sekundach preinfuzji.
Im dłużej tym bardziej robi się nijako i nudno w filiżance. Jest za grzecznie, a przy jasnych wypiekach brak pazura jest minusem.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #967 dnia: 02 Luty 2020, 09:20:23 »
W jaki sposób odliczasz infuzję? Od początku kręcenia do kapania, czy od początku kapania i robisz przerwę w kręceniu?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #968 dnia: 03 Luty 2020, 14:32:48 »


Ja zostaje przy max 10 sekundach preinfuzji.

Nie planowałem tego, chciałem sprawdzić co będzie jak zmielę bliżej tygielka i tak wyszło, że sitko spociło się dopiero po minucie utrzymywania manometru na dwójce. Zwykle tak robię że trzymam na 2-3 do pierwszej kropli po czym przyspieszam żeby podnieść do 8,5-9. Po prostu próbując jechać w dół z przemiałem trzeba też zejść z dozy.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #969 dnia: 03 Luty 2020, 16:07:52 »
Ostatnio dużo eksperymentuje z Rotą i zauważyłem za naprawdę fajne shoty wychodzą z użyciem filtra od aeropress na spodzie i ekstrakcji na max 6 barów, choć tylko w przypadku Sette 30. Z Mythosa 9 barów jest optymalnie.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #970 dnia: 04 Luty 2020, 21:48:13 »
Właśnie zrobiłem 13 gramów zamiast zwykłych 15. Wydajność napoju wynosi 26 gramów. Stopień mielenia zmniejszył. Czas ekstrakcji jak zwykle (10 sekund przedinfuzji i 15 sekund rozlania).  Smak jest znacznie łagodniejszy, przesunięcie akcentu na kwas, gorycz przyjemna czekoladowa. Jasne kwaśne rodzynki.

Kawa - Hot Pair od Antonio.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline palko Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: V60, Gabi, Bialetti Venus, Aeropress + Prismo, FrenchPress, Kazak Rota
  • Młynek: Comandante C40 mk3
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #971 dnia: 28 Luty 2020, 21:32:47 »
O jakości espresso z Roty nie będę się rozpisywał gdyż wszystko już zostało napisane, opiszę za to moje ostatnie perypetie użytkowo serwisowe. Otóż, kiedy po dłuższym nieużytkowaniu chciałem odkręcić tłok do góry to napotkałem opór i wykręciłem śrubę. Moja wina, już wcześniej rota domagała się serwisu kiedy tłok poruszał się z coraz większym oporem i trzeba było nasmarować. Wykręciłem śrubę, a sam tłok został w środku i ani drgnie w górę czy w dół. W końcu wlałem oleju jadalnego i jakoś wypchałem tłok. Wytarłem z  oleju i złożyłem i wszystko działało super, olej trochę nasmarował. Zrobiłem już tak kilkanaście szotów i czuć, że kręci się dużo przyjemniej. Nie polecam jednak jako środka smarnego oleju jadalnego  :lol2:, zakupiłem już zestaw do konserwacji. Dzisiaj po zrobionym szocie zobaczyłem, że kapie mi z prysznica gdy lekko odchyli się korpus od pionu więc pomyślałem, że przesmaruje uszczelkę w dolnym zaworze. No i przy zakładaniu małego pierścienia jakoś się zagapiłem i za bardzo go rozgiąłem. Próbowałem go naprawić ale całkiem go pokrzywiłem.

W związku z tym dwa pytania:
1. Po jakich parametrach szukać tego pierścienia?
2. Czy ta uszczelka do dolnego zaworka nie jest aby za duża?

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #972 dnia: 28 Luty 2020, 22:22:33 »
1. Nie wiem, jaka jest jakość tego produktu, ale musisz szukać czegoś takiego.
https://allegro.pl/oferta/z6-pierscien-nierdzewny-segera-zewn-inox-10szt-8937415405?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=OTVmMDVkMDItMTZlYi00NDVmLThlYjgtZGU2OTMxMjg3NWY1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=df834ef3-b03f-4e8a-a685-22738e23bc16

2. Nie musisz zmieniać tego Oringa. Po prostu wyczyść i nasmaruj cienką warstwą.

Czerwony dla tłoka.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline palko Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: V60, Gabi, Bialetti Venus, Aeropress + Prismo, FrenchPress, Kazak Rota
  • Młynek: Comandante C40 mk3
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #973 dnia: 28 Luty 2020, 22:52:49 »
Faktycznie, zapomniałem o uszczelce na tłoku  :redface:

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #974 dnia: 14 Marzec 2020, 23:20:54 »
Zainspirowany pomysłami kolegów artbass i piomic, ja również postanowiłem zapakować Rotę do walizki i zrobić sobie mobilną mini kawiarnię objazdową  :) Sam jestem ciekaw jak szkło od Hario do V60 zniesie transport  - zobaczymy :mhh:
"W tak pięknych okolicznościach przyrody… I niepowtarzalnej…" najbliższe wyjazdy rodzinne zostały odwołane   :(
r1.jpg

r2.jpg

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi