Autor Wątek: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.  (Przeczytany 66896 razy)

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #135 dnia: 19 Czerwiec 2017, 22:33:51 »
Ode mnie gorące podziękowania, dla Alicji i Gorana za gościnność i udostępnienia nam miejsca z wyjątkowym "kawowym klimatem". Jak zawsze było u was świetnie! Super miejsce, wspaniali ludzie, dużo kawy... czego chcieć więcej?!   :taktak:
Chciałbym też podziękować ekipie Ascaso - Januszowi, Grzegorzowi i Oli  ;) Nowa lokalizacja to strzał w dziesiątkę  :ok: Do tego to co wyprawiała Agnieszka  :wow2: Szacun! Dla niej też wielkie podziękowania - spotkanie z nią to czysta przyjemność!

Od siebie chciałbym podziękować wszystkim za to, że mogłem mieć swoje 5 minut (tak, wiem - gadałem godzinę  :redface:) na przedstawienie mojego wielkiego hobby - piwowarstwa. Mam nadzieję, że chociaż część z was dowiedziała się czegoś ciekawego, nowego i powoli bedziecie odkrywać świat piwnych wspaniałości.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Czerwiec 2017, 09:34:13 »
Wreszcie i ja dotarłem do domu, obrobiłem się nieco w pracy i mogę na spokojnie napisać.
Składam serdeczne podziękowania na ręce Alicji i Gorana oraz Oli, Janusza i Grzegorza. Te osoby wzięły na siebie cały ciężar organizacji naszego Spotkania Forumowego. Nikt nie zaprzeczy, że zrobiły to znakomicie poświęcając swój prywatny czas i środki. Dziękuję Wam
Składam też podziękowania Pafciowi oraz naszym sponsorom: CafeSilesia oraz MastroAntonio - dzięki Wam mieliśmy co próbować na cuppingach, a dodatkowo wielu Forumowiczów nie odeszło ze spotkania z pustymi rękami ;-)
Dziękuję również ŚwieżoPalonej.pl – Wasze stoisko ratowało tych z nas, którzy zapomnieli łyżek do cuppingu, chcieli zaopatrzyć się w filtry i inne gadżety.
Jonatan, twoje wyroby to dla wielu z nas Mistrzostwo Świata! Fajnie, że zechciałeś się z nami podzielić swoją pasją!
Nie sposób nie wspomnieć o naszych Miłych Gościach, dzięki Wam było tak ciekawie i merytorycznie!
Dziękuję Vesnie, której niesamowita energia i dobry humor wywoływały uśmiech na naszych twarzach ;-)
Na koniec dziękuję Wam wszystkim, którzy byliście na Spotkaniu ciałem lub tylko duchem – dobrze było widzieć się z Wami, dzielić wspólnymi doświadczeniami. Dziękuję tym wszystkim, których wyżej nie wymieniłem a zaangażowali się w realizację naszego projektu.
Dziękuję!

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Czerwiec 2017, 15:39:31 »
że mogłem mieć swoje 5 minut (tak, wiem - gadałem godzinę  :redface:)
A ja Ci dziękuję, za tę godzinę, bo mówiłeś ciekawie, a Twoje piwa były świetne.

Dziękuję Vesnie
Vesna była jakby osobnym rozdziałem w tym spotkaniu. Ale podziękować trzeba.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #138 dnia: 20 Czerwiec 2017, 16:59:01 »
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za przybicie z odległych krain Polski za rad spotkania się z innymi forumowiczami. To był główny ceł spotkania a cała reszta jako dodatek do miłego spotkania. Mamy nadzieję że wszyscy zabraliście dużo pozytywnej energii do domu jak i to że horyzonty spostrzeżenia na świat kawy zostały nieco bardziej odsłonięte.

Jesteśmy małą palarnią, mamy bardzo dużo pracy i nie wiele rąk do ogarnięcia wszystkiego a organizacja takiego spotkania wymaga jednak dużo więcej przygotowań. Myśleliśmy i o plakietkach dla forumowiczów i o innych drobiazgach ale zabrakło czasu aby to wykonać. Kawy było bardzo dużo do testowania, jednak czasu za mało aby wszystkie testy zrobić.

Parę zdjęć z spotkania przybliżających atmosferę tym co nie mogli przyjechać ;) 














 

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #139 dnia: 20 Czerwiec 2017, 19:31:08 »
A ja mam do was pytanie z innej beczki :)
Wyszło coś konstruktywnego z porównania młynków? Czy raczej wnioski są takie same jakie były (wygoda na korzyść Kinu, przemiał nieznacznie na korzyść Comandante)?

Offline novotarq Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Gaggia Baby Twin, V60, Chemex, Kawiarka, Aeropress, Frenchpress, Kalita
  • Młynek: Mahlkonig Kenia, Porlex Mini, Peugeot
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Czerwiec 2017, 19:53:05 »
Dla mnie różnice w przemiale były bardzo nieznaczne, a różnica w wygodzie duża na korzyść Kinu. Niestety Kinu jest jednak młynkiem semi-stacjonarnym (i tutaj pojawia się główna zaleta Comandante)  ;)
Bardzo jestem ciekaw, jak wygląda i działa m68.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Czerwiec 2017, 19:56:39 »
Co rozumiesz pod pojęciem semi-stacjonarny? Chodzi o jego wagę czy też jest nieporęczny do bagażu podróżnego?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Offline novotarq Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Gaggia Baby Twin, V60, Chemex, Kawiarka, Aeropress, Frenchpress, Kalita
  • Młynek: Mahlkonig Kenia, Porlex Mini, Peugeot
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Czerwiec 2017, 20:07:23 »
Miałem na myśli wagę.
Nie wyobrażam sobie brać m47 w plecak, tzn młyn + AP i trochę kawy to już jedna muszynianka :)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Czerwiec 2017, 21:47:03 »
Mam kolejne pytanie: czy podczas spotkania forumowego był testowany również kinu m38?  Ciekaw jestem jak on wypada w porównaniu z comandante:-)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Czerwiec 2017, 21:54:14 »
Jesteśmy małą palarnią, mamy bardzo dużo pracy i nie wiele rąk do ogarnięcia wszystkiego a organizacja takiego spotkania wymaga jednak dużo więcej przygotowań. Myśleliśmy i o plakietkach dla forumowiczów i o innych drobiazgach ale zabrakło czasu aby to wykonać. Kawy było bardzo dużo do testowania, jednak czasu za mało aby wszystkie testy zrobić.

My o plakietkach pomyśleliśmy dopiero na miejscu :) Zrobimy następnym razem. Nie może też być tak, że wszystko jest na Waszej głowie. Przywiozłem kilka rzeczy no ale przydał się tylko młynek, dobre i to :)
 Może i powtórzę to co inni piszą ale bardzo dziękuję za spotkanie, możliwość poznania fajnych ludzi, pobawienia się w berka i spróbowania ziarenek kakao z worka (niestety w worku nie było czekolady) :D

Miałem na myśli wagę.
Nie wyobrażam sobie brać m47 w plecak, tzn młyn + AP i trochę kawy to już jedna muszynianka :)
To prawda comendante był najmniejszy a tym samym podróżniczy. Kinu było jeszcze ok i fajne ale Lido? No to już pół blatu zajmuje.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Czerwiec 2017, 21:55:58 »
A mnie ciekawi jakie kawki jeszcze były kosztowane i co na stole cuppingowym najfajniej smakowało? :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Czerwiec 2017, 23:45:27 »
Panowie(i Panie), może następnym razem zrobimy grupową organizację i coś pomożemy? Odciążylibyśmy organizatorów z niektórych spraw, w miarę możliwości... Ja bym mógł na przykład plakietki ogarnąć ;)

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #147 dnia: 21 Czerwiec 2017, 07:38:30 »
Panowie(i Panie), może następnym razem zrobimy grupową organizację i coś pomożemy? Odciążylibyśmy organizatorów z niektórych spraw, w miarę możliwości... Ja bym mógł na przykład plakietki ogarnąć ;)

Oczywiście, jak najbardziej jestem za.

Również dziękuję wraz z Żoną i dziećmi za dzień pełen wrażeń kawowych i nie tylko, niestety z niedzieli musieliśmy się wycofać z przyczyn od nas niezależnych.


Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #148 dnia: 21 Czerwiec 2017, 15:14:42 »
A szkoda bo byś zobaczył jaka jest różnica między Twoim DUO PROF a nowym DUO PID. :)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2017, 15:51:50 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Spotkanie forumowe - Łódź, 17-18 czerwca 2017 r.
« Odpowiedź #149 dnia: 21 Czerwiec 2017, 21:22:00 »
Bardzo żałuję, ale syn się nam rozchorował. W sobotę wieczór miał gorączkę.
Janusz namawiasz na wymianę? ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi