Autor Wątek: Ceado E8D  (Przeczytany 5263 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Ceado E8D
« dnia: 04 Grudzień 2017, 14:55:52 »
Dzisiejszy gość okazał się bardzo fajny. Na początek fotograficzna relacja:



Wygląda na to, że retencja jest bardzo mała, jak się spodziewałem. Rozpoznanie podziałki zajęło mi 4 shoty. Ostatnie espresso wyszło super. Spokojnie można użyć tego młyna w każdym charakterze. Jego korpus jest bardzo solidny, ciężki, wygląda pięknie. Kto nie kupił... ;)

Jakoś ku mojemu zdumieniu, dopiero niedawno uświadomiłem sobie, że bardzo podoba mi się w młynkach Ceado to, że ich panele sterowania zwrócone są ku górze. Przyciski są na horyzontalnej powierzchni, a nie z boku lub od frontu jak w innych młynkach. W przypadku małej przestrzeni ma to kapitalne znaczenie i jest też bardziej ergonomiczne.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2017, 15:40:27 wysłana przez Antonio »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2017, 16:02:27 »
Używasz z Hopperem jako On-Demand?
Czy pełen single dosing, i zasypywanie tylko odmierzonej porcji?


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2017, 16:30:58 »
To drugie. Poza tym do torebek :). W tle widać wielką mega sprawną Guatemalę, ale słabą w gruncie rzeczy dla drobniejszych przemiałów. E8D będzie tu idealny.

Offline Ygrek Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Ascaso Dream ,kawiarki Bialetti 2tz;4tz French Press,Phin,Aeropress
  • Młynek: Mazzer SJ DR ,Krups GVX2
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2017, 19:34:47 »
Czyżby to świadczyło że Mazzer jest już passe?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2017, 19:41:42 »
Spotkałem takie komentarze np. na forum HB. Mazzer SJ wciąż żyje w naszej palarni, ale jest tylko i wyłącznie do espresso. Jedno z nas wciąż wajchą dozownika wachluje a drugie jest w tym mistrzem, choć raczej od tego stroni ;). Moim zdaniem, młynki Ceado są po prostu nowymi konstrukcjami, zrobionymi z pewną pozytywną ideą...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień 2017, 20:15:21 »
Lepsza konstrukcja wysypu kawy niż w innych młynkach ? Na czym polega ich przewaga, jeżeli taką mają ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Grudzień 2017, 20:39:42 »
Niedawno oglądałem film zrobiony przez Whole Latte Love. Znajdziesz na YT. Było to porównanie retencji w szeregu dość różnych młynków. Był tam typowy Mazzer a także Ceado E37 czyli mniejszy gabarytami brat E8D. Najgorszy wynik odnotowano dla Mazzera, najlepszy dla Ceado. Mazzer jest już chyba ponad 20-letnią konstrukcją, żarna na sprężynkach itp. (przy okazji: może ktoś wie gdzie te przeklęte sprężynki kupić?) Mnie się to podoba, jest proste, sprawdzone. Ale seria Ceado E37/E8 to coś zgoła innego. Bez sprężynek a bardzo solidnie. Jest tu nowatorski patent Ceado na montaż górnego żarna: łatwo się je zdejmuje -- i wraca do tego samego ustawienia. Łatwo zmienia się ustawienia żaren. Wyjście z komory żaren -- sam porównaj :).

Przed chwilą rozebrałem panel mojego nowego młynka, zdjąłem górne żarno. Zajęło to może minutę. Raptem 5 śrubek do odkręcenia. Przestawiłem dźwigienkę regulacyjną (albo raczej mechanizm regulacji), tak by espresso było na początku podziałki. Zdjąłem prosty antyzbrylacz (typowa blaszka lekko wygięta). Złożyłem, przekręciłem dźwigienkę na drugi koniec podziałki, czyli na najgrubszy stopień mielenia. Wrzuciłem 20g Hondurasu, wyszło 20g, bez żadnego dmuchania. Trochę dłużej trwało zmielenie niż dla Guatemali Mahlkoniga, ale za to bez konieczności użycia dmuchawki ;). Zaparzyłem jak zwykle w V60.2. Okazało się, że należałoby jeszcze trochę grubiej zmielić, choć zmieściłem się w czasie 3.30. Zakres regulacji jest trochę ograniczony. Tzn. możemy przejść na zakres espresso i okolic (ibryk-espresso-moka-V60.1) albo przenieść się w nieco grubsze rejony (moka-V60.1-V60.2-Chemex). Całej skali kawowej niestety nie możemy "przelecieć" jednym pociągnięciem regulacyjnej dźwigienki, bo ogranicza nas podziałka.

W charakterze młynka sklepowego E8D wydaje się być nieco lepszy niż mój rumuński DIP. DIP nie ma w ogóle wibracji i żeby napełnić torebkę zmieloną kawą, trzeba jej pilnować i wciąż potrząsać. Wydaje mi się, że E8D dość wyraźnie wibruje, ale sprawdzę to w praktyce później.

Na tym filmie pokazano ideę mocowania żaren i ich regulacji, a także wspomniano o bardzo małej retencji E37S:



E8D ma dokładnie takie same żarna i mocowania jak E37S; nie ma tylko antystatycznego regulowanego antyzbrylacza. Znane mi młynki w typie Mazzera/Fiorka są również świetne, ale zupełnie inne. W tym filmie jest też mowa o tym, że wielu producentów nic nie zmienia od wielu lat w swoich konstrukcjach. Owszem, wprowadza touchscreeny, nowe farby i lakiery, a w środku wciąż jest to samo co 20 lat temu. W przypadku Ceado mamy do czynienia z jakimś świeższym podejściem. Również w dziedzinie ich małych młynków E5/6P widać te innowacje dość wyraźnie.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2017, 21:32:21 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień 2017, 23:16:19 »
Jeszcze apropos regulacji. Z pozoru wydaje się, że jest podobna do patentu Eureki. W Eurece jednak, o ile mi wiadomo, ruchome jest dolne żarno, a górne jest sztywne. Stąd czasem problemy przy zwiększaniu dystansu między nimi, gdy dolne żarno zaciśnie sobą jakieś ziarenka kawy. Dokładnie jak to działa nie wiem, więc uwaga na moje słowa. W przypadku Ceado dolne żarno jest sztywno zamocowane do silnika, jak w typowym młynku. Górne jest regulowane i zamocowane na solidnym kawałku metalu. Żeby zdjąć całe to mocowanie wraz z żarnem i mechanizmem regulacji odkręcamy trzy śruby.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2017, 23:22:31 wysłana przez Antonio »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudzień 2017, 13:31:21 »
Podrzuciłbyś jakieś zdjęcia z wnętrza górnego żarna z obudową? Wszyscy chwalą „steady lock”, ale nikt nie pokazuje, na czym on polega.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Grudzień 2017, 15:44:46 »
W tym filmie jest też mowa o tym, że wielu producentów nic nie zmienia od wielu lat w swoich konstrukcjach. Owszem, wprowadza touchscreeny, nowe farby i lakiery, a w środku wciąż jest to samo co 20 lat temu.

Nic nie zmieniają, bo pewnie wiedzą, że za dobry przemiał odpowiada precyzja wykonania, spasowania żaren mielących. Polega to  na niwelowaniu na max elementów regulacyjnych, czyli tych ruchomych, zmiennych powodujących przekoszenie. Im mniej zmiennych tym jest precyzyjniej. Moim zdaniem. :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Grudzień 2017, 09:20:20 »


Wszyscy chwalą „steady lock”, ale nikt nie pokazuje, na czym on polega.

W sumie to nic specjalnego. Po prostu dystans między żarnami jest sztywny. Np. w Mazzerach są sprężyny a górne żarno na nich jest zawieszone. Może więc chyba zmienić swoje położenie w trakcie pracy z różnymi ziarnami... W E37 Górne żarno jest na sztywno zamocowane w ciężkiej obudowie. W tej obudowie jest śruba regulacyjna, taka mniej więcej jak w każdym młynku. Obudowa górnego żarna jest na sztywno przykręcona do obudowy dolnego żarna, a nie do obudowy młynka...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Grudzień 2017, 12:30:43 »
Np. w Mazzerach są sprężyny a górne żarno na nich jest zawieszone.
O ile wiem, to nie tak. Górne żarno jest odpychane od dolnego przez sprężyny, a dopychane przez pierścień regulacyjny. Ma to (ponoć) kasować luzy na gwincie regulacji.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Grudzień 2017, 12:34:15 »
Tak, dzięki temu nie trzeba blokować górnego żarna w inny sposób. Tak mi się wydaje.
Pisząc o zawieszeniu, to miałem na myśli :).

Offline prunt

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Ascaso Duo PID, V60-01/02, Chemex, Chemex by Duka, AeroPress
  • Młynek: Ceado e6p, Comandante MK3 NB, Aergrind
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Grudzień 2017, 14:37:52 »
Antonio, czy „steady lock” i sposób mocowania żaren w Ceado powoduje, że wysokość słupa kawy w hopperze nie ma znaczenia dla grubości przemiału (tak jak ma w Macapie M2M i ewidentnie moim NS Grinta)?


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E8D
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Grudzień 2017, 15:04:16 »
Taka zależność istnieje chyba dla każdego młynka. Zawsze ostatnie ziarenka podskakują (popcorning) i przez to mielą się nieco grubiej. W Ceado też tak jest, aczkolwiek dolne żarno jest umocowane dość długą, grubą śrubą wystającą ponad górne żarno. Trochę to ogranicza mobilność ziarenek w popcorningu.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2017, 15:11:56 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi