Autor Wątek: LELIT PL41E warto?  (Przeczytany 6275 razy)

Online ChrisPL Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, V60, AP, Melitta AromaSignature DeLuxe
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic A, Bezzera BB005TM, C40, Aergrind, Astoria Super Jolly
LELIT PL41E warto?
« dnia: 04 Listopad 2015, 14:48:53 »
Witam. Spotkałem się z następującą ofertą: LELIT PL41E  za 299,90 EUR w sklepie: espresso2010.de .
Nigdy nie miałem ekspresu kolbowego dlatego proszę o Wasze opinie o tej ofercie.  Może ktoś posiada taki model i opowie co potrafi ta maszynka.
Jestem ciekaw jak urządzenie sprawuje się na codzień i jakiej jakości kawę produkuje.

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: LELIT PL41E warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2015, 17:25:30 »
Lelit PL41E, PL41EM i PL41LEM bebechy w środku mają te same. To stara włoska konstrukcja obecna na rynku pod różnymi nazwami już ze dwadzieścia lat.
Różnice: PL41EM ma manometr, PL41LEM manometr, lepszą dyszę do spieniania i przełączniki hebelkowe. Ekspresy te posiadają zawór trójdrożny i regulowane OPV, bojlerek 250ml, portafilter 57mmm.
Ja mam wersję LEM i jestem zadowolony. Sprzęcik jest znany od lat i opisywany na zagranicznych forach. Dosyć popularny w niektórych krajach. Często uważany za konkurenta Silvii.  Ekspresik ma takie same ograniczenia jak wszystkie małe jednobojlerowce, poza tym w swojej klasie jest bardzo OK. Jak coś to pytaj.
W linku masz porównanie jednej ze starszych wersji do Rancilio.
https://www.coffeeco.com.au/articles/comparison.html
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2015, 19:24:03 wysłana przez red »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: LELIT PL41E warto?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2015, 17:57:12 »
Prosty sprzęt, w tej cenie można rozważyć choć osobiście wolałbym coś używanego  :diabelek: w stylu Sylwi.

LMWDP #469

Online ChrisPL Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, V60, AP, Melitta AromaSignature DeLuxe
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic A, Bezzera BB005TM, C40, Aergrind, Astoria Super Jolly
Odp: LELIT PL41E warto?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2015, 22:08:27 »
Za 2-3 trzyletnią Silvię zapłacę tyle co za nowego Lelita. Dwa lata gwarancji też coś znaczy.
Dziękuję za pomoc. Z porównania wynika, że jeśli kupię Lelita to wielkiego błędu nie zrobię.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: LELIT PL41E warto?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2015, 22:59:53 »
Największe ograniczenie - jeśli tak można powiedzieć - to dostęp do sitek, npf'a. Reszta chyba pomijalna.
 Silvie 2-3 letnia sprzedasz po kolejnych 2 latach bez straty, Lelita już nie.
LMWDP #469

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: LELIT PL41E warto?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2015, 08:29:09 »
Największe ograniczenie - jeśli tak można powiedzieć - to dostęp do sitek, npf'a. Reszta chyba pomijalna.
 Silvie 2-3 letnia sprzedasz po kolejnych 2 latach bez straty, Lelita już nie.
NPF bez problemu jest dostępny w PL, choć cena mało atrakcyjna (zapłaciłem 160 zł), nie wiem jak z sitkami. Mam ochotę na eksperymenty, średnica kosza w lelicie to 57,9mm. Mam pomysł, żeby wysłać do Rogera do sklepu moje sitko od podsów, może da się dopasować coś z IMS

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi