Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 67982 razy)

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Poznań
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Sierpień 2016, 13:13:00 »
Całkiem przypadkowo trafiłem do Cafe la Ruina. Espresso godne polecenia. Przy barze zapłaciłem 3,5. Lekki szok i niedowierzanie ;) . Może pomyłka? Baristka powiedziała, że przy barze, a nie przy stoliku, dlatego taka cena :brawa:

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Poznań
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Sierpień 2016, 13:15:49 »
Nie byłem, ale znam. Wrzucałem kiedyś o nich info na FB woku. Ich Fb też jest nietypowy.




Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Poznań
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Sierpień 2016, 19:52:49 »
Trafiłem przypadkowo i nie słyszałem wcześniej o tej kawiarni  :mhh: 

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Poznań
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Październik 2016, 14:09:02 »
Zakręcona właścicielka,oryginał po prostu albo polubisz albo nie i do tego dobra kawa sztukafeteria czy jakoś tak na gołębiej.

Czarne mleko na Dąbrowskiego 68, naprawdę przyjemna obsługa!

no i ja bardzo lubię klimat 239 na. Szczanieckiej


ogólnie w Poznaniu coraz lepiej z kawiarniami :-)


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Poznań
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Listopad 2016, 12:26:55 »
Sztukafeteria zniknęła z Gołębiej. Ktoś wie, czy gdzieś się przeniosła ?

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Poznań
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Listopad 2016, 17:32:42 »
Sztukafeteria zniknęła z Gołębiej. Ktoś wie, czy gdzieś się przeniosła ?

Z tego co mi Pani Marta mówiła, to kuniec, więcej nie będzie, właścicielka podjęła decyzję emigracji z PL.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Poznań
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Grudzień 2016, 20:38:03 »
Jakoś tak mimochodem trafiłem dziś wieczorem na Gołębią i nie zastałem Sztukafeterii. Cóż, była to pewna epoka. Marta kupiła na początku od nas ekspres i młynek. Wtedy wróciła z emigracji. Czasem coś z naszych ziaren zamówiła, aczkolwiek chyba nie zdążyła się zorientować w naszym renesansie. Mam nadzieję, że wybrała lepszą drogę na życie.

Wcześniej, rano, wiedziony żądzą zobaczenia na własne oczy, odwiedziłem Brisman Kawowy Bar. Odwiedziłem i z wrażenia oniemiałem. Jest to najsympatyczniejsze kawowe miejsce ostatnich lat, moim skromnym zdaniem. Ciepło, przytulnie, bardzo kawowo, mega kawowo. Mateusz to wizjoner i człowiek-orkiestra :). Bardzo sympatycznie było :).

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Poznań
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Grudzień 2016, 22:17:33 »
Zajrzyj do Uno Espresso jeszcze Panie, raczkują z wypalaniem kawy !

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Poznań
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudzień 2016, 08:38:15 »
Brismani też palą: w piekarniku :D
To jedyne w swoim rodzaju miejsce -- kawowi anarchiści -- zawsze zaglądam gdy jestem w tamtych okolicach.

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Poznań
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Grudzień 2016, 23:49:42 »
To ja się wyłamię i polecę Piece of Cake - bardziej kawiarnia niż bar, jest też bardzo fajny ogródek, tylko nie zimą. Espresso standardowo z Barna (a gościnnie i inni znani i zacni - Five Elephant, Koppi itp.), zrobione zawsze dokładnie tak jak trzeba.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Poznań
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Grudzień 2016, 11:58:57 »
To ja się wyłamię i polecę Piece of Cake


Dzięki! Nie znałem ;-) Zajrzę! To jak już jesteśmy na ul. Żydowskiej, to można polecić jedzenie, kawy i herbaty w Warzywniaku -> https://www.facebook.com/warzywniak112 - bardzo lubię klimat u nich!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Poznań
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Luty 2017, 16:07:13 »
Gdy teraz zaglądam w okolice Rynku, to brakuje mi tej Sztukafeterii. Niedawno odwiedził mnie w palarni miły gość z Poznania. Gdy zapytałem go o poznańskie kawiarnie, opowiedział mi o Sztukafeterii. Tak, tak, był tam parę lat temu, bo jej braku nie zauważył. Tak to się wspiera lokalne firmy...

Poznań wciąż pozostaje kawowym betonem. Niektóre miejsca nie zmieniły swego podejścia do kawy w ciągu dekady. Owszem, mamy tu kilka fajnych, nowych miejsc, które nas nie zawiodą: Stragan, Piece od Cake, Taczaka 20, La Ruina i Raj, Brisman... Reszta wciąż tkwi w zacofaniu i hołduje włoskim markom: Carraro, Vergnano, Bristot, Filicori, Goppion, Dibar... Duża w tym zasługa reprezentantów tych palarni, ale przede wszystkim jest to zasługą przyzwyczajeń...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Poznań
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Luty 2017, 17:26:58 »
Ja mam wrażenie, że tutaj ludzie mają inną mentalność. Nie ma pasji, chęci współpracy, liczy się tylko chęć osiągnięcia zysku. Taka prosta, ludzka  bezinteresowność nie istnieje. Nawiązanie jakichkolwiek relacji jest rozpatrywane przez pryzmat: "A co ja z tego będę miał".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Poznań
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Luty 2017, 18:18:49 »
Dziś ogromnie pozytywne wrażenie wywarła na mnie śródecka Ruina i Raj :). Świetne miejsce, świetnie zaparzona kawa, dobre jedzenie. Ten zakątek fajnie się rozwija, chyba też dzięki Bramie Poznania i bliskości Ostrowa Tumskiego.

W Warzywniaku popijam teraz dobre espresso. Piece of Cake jest vis-a-vis i ma nieco inny, alternatywny klimat ;). Kawa jest tam na piedestale, podobnie jak w Straganie.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Poznań
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Luty 2017, 19:55:06 »
Ja mam wrażenie, że tutaj ludzie mają inną mentalność. Nie ma pasji, chęci współpracy, liczy się tylko chęć osiągnięcia zysku. Taka prosta, ludzka  bezinteresowność nie istnieje. Nawiązanie jakichkolwiek relacji jest rozpatrywane przez pryzmat: "A co ja z tego będę miał".
Bo w tym mieście każdy ma biznes i biznesplany, jak śpiewają w pewnym projekcie ;) Ludzie są bardziej pragmatyczni, ale stwierdzenie, że nie ma bezinteresowności czy pasji jest zbyt daleka idące.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi