Autor Wątek: Na kawę w Warszawę  (Przeczytany 114826 razy)

mek

  • Gość
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Grudzień 2013, 18:40:40 »
Hehe, to może poczekam na opinie, bo ja mogę nie rozpoznać dobrej kawy :-[ Wciąż leżą u mnie ziarna od Antonia i czekają na młynek, który idzie już dwa tygodnie i dotrzeć nie może. Doświadczeń z dobrą kawa zatem nie mam jeszcze, ale teorii się od Was uczę :)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Grudzień 2013, 11:30:04 »
Ja osobiście mogę gorąco polecić Relax i Kawki na Stawki. Te dwa lokale wielokrotnie już testowałem i za każdym razem była super kawa i smaczne ciasta. W obu lokalach piłem głównie espresso, cappuccino, Chemexa z metod alternatywnych. Jak dla mnie jest to zdecydowana kawowa pierwsza liga warszawska :kwiat:

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Grudzień 2013, 21:48:45 »
A słyszał ktoś o bon vivant?




Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Grudzień 2013, 03:37:22 »
Warszawa na tę chwilę dodana.

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Luty 2014, 21:23:39 »
Zapraszam od piątku do niedzieli do Pepe Cafe, Targ Zdrowej Żywności (poziom  - 1) ul. Bracka 25.
Do dripa w młynku Malawia. Słodka z delikatną nutą cynamonu, trawy cytrusowej i orzechów włoskich. Cena 8 zł.
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

okruszek

  • Gość
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Luty 2014, 11:29:26 »
Bardzo fajny wątek. Ja lubię Piony Poziomy na Marszałkowskiej 21/25.

mikey

  • Gość
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Luty 2014, 14:32:42 »
Do cofeiny moim zdaniem warto się wybrać. Mają fajny pomysł na siebie, miła obsługa i generalnie pozytywny klimat miejsca. Kawa pyszna i każdy znajdzie coś dla siebie:) SZczególnie polecam latte z syropem bananowym :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Maj 2014, 08:20:16 »
Zdecydowanie

http://www.nabocafe.pl

mogę polecić.

Krewetki pychota.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Derl1s

  • Wiadomości: 8
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Czerwiec 2014, 01:08:42 »
A jaką kawiarnię najbardziej na starym mieście lubicie?
Sam bywam niekiedy w Pożegnanie z Afryką. Bardzo przyjemne miejsce, mają duży wybór kaw. Piję je jeszcze za krótko by umieć powiedzieć gdzie była ta najlepsza, jednak Pożegnanie zdecydowanie jest w czołówce mojej.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Czerwiec 2014, 10:15:34 »
Pożegnanie pożegnaj. Jest na forum lista polecanych kawiarni w Warszawie i Krakowie. Możesz też zajrzeć na portal TuBywam.pl na naszego użytkownika.




Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Sierpień 2014, 14:42:05 »
Spacer po mieście wraz z kawowo-śniadaniowym porankiem - testowaliśmy:

My o'my na Szpitalnej 8 - espressi całkiem całkiem, delikatne choć wydawało się nam, że odrobina robuścianego posmaku gdzieś tam na finiszu się pojawiła. Bajel śniadaniowy czy Talerz 01 boskie, polecamy. Panie bardzo kontaktowe, miłe.

Relax Cafe Bar w Pasażu Wiecha (przy okazji wspominania 118 rocznicy urodzin Pana Stefana) - espresso czy macchiato bardzo dobre, bez zbędnej goryczy, lekkie, orzeźwiające.
Szkoda jedynie, że w tym samym miejscu piją piwko itp - wiem, że żyć/zarabiać trzeba, ale nie zawsze jest fo "fajne" dla mnie.

Podobnie wypowiadały się Panie z MoM - że obawiają się, że kawa gdzieś ucieka a na pierwszy plan wybija się (doskonały co prawda) posiłek, a nie kawowy świat.
Fajnie też przekonały gościa, że nie będą robiły americano, ale podadzą delikatny przelew  :ok:

Offline Rockman2309

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Aeropress, Chemex, Włoska Kawiarka Splendida
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Październik 2014, 18:27:53 »
Drodzy warszawianie,

powoli zbieram się do dodania warszawskich lokali do naszej bazy polecającej. Najpierw jednak chciałbym zapytać czy może ktoś coś wie na temat poniższych lokali, o których się słyszy, o których się kiedyś słyszało. Innymi słowy, czy coś jeszcze, prócz powyższych, naszym zdaniem kwalifikuje się do polecenia. Przy czym, nie chodzi o to, czy coś słychać ;) ale czy ktoś z nas bierze na barki polecenie. :ok:


Cava?
Cofeina cafe?
Fotka Cafe?
Francuska 30?
Green Caffé Nero?
Karma?
Kawiarnia Fawory?
Kofeina?
Kolarski?
Meat Love?
Monsoon Cafe?
Nabo?
Pertutti, kawiarnia-lodziarnia?
The Barista Espresso Bar & Bakery?
Vespa Caffe?
Wygodny Rower Cafe?


Do potwierdzenia pozostają też:
Relax -- potwierdzone
Moko
Plakatówka

Osobiście uważam Cofeinę Cafe za cieniznę. Dripy są niepijalne, menedżer oraz obsługa wyjątkowo nieprzyjemna. Przychodzę napić się dripa, baristka nie ma zielonego pojęcia o tym jakie kawy mają na młynek. Pytając o pochodzenie owych kaw, wyciągnęła tylko do mnie torebki z kawą, abym sam przeczytał. Mają za to duże logo i są widoczni, więc nie narzekają na brak gości w środku.

Po drugiej stronie Placu Politechniki zaś, od nie wiele ponad pół roku, znajduje się w salonie fotograficznym Fujifilm świetna kawiarenka Cafe Studio. Bariści są bardzo uprzejmi, chętnie dzielą się wiedzą na temat kawy, serwują świetne alternatywy z dripa, aeropressu, czy chemexu. Mają także cascarę, oraz znakomite ciastka. W czwartki organizują o 18:00 "alternatywne czwartki" polegające na eksperymentowaniu z różnymi ciekawymi ziarnami. Byłem już na dwóch takich eventach i miałem okazję porównać Chemex, drip i aero z jednego ziarna (kenia z Kofi), albo dwa ziarna z etiopii (oba z Kofi) na chemexie.
Trafiłem na tę kawiarnię przypadkiem, przechodząc tuż obok, trafiłem na małą tabliczkę z narysowanym dripem, gdyby nie to, od pół roku nie chodziłbym tam na kawę w przerwach między wykładami na PW.
W obecnej chwili fasada budynku, w którym się znajdują, jest w remoncie, więc nie łatwo jest ją zauważyć.
Nie mniej jednak polecam gorąco wszystkim szaleńcom spod znaku trzeciej fali!  :kawa:

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Grudzień 2014, 00:23:26 »
Dzisiaj, a w zasadzie to już wczoraj trafiłem absolutnym przypadkiem do Kaviarnioteki przy Kaczej (nie jest to lokal typowo kawowy, ale doppio mi smakowało); kawowo, na pewno powyżej średniej krajowej  ;)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Grudzień 2014, 11:48:13 »
Okres świąteczny sprzyja wszystkiemu. Także w wolnej chwili sprzyja nie całkiem przemyślanym odwiedzinom w różnych dziwnych lub atrakcyjnych miejscach. Tak więc byłem w Warszawie w Green Caffe Nero na Krakowskim (Telimena). Ja co prawda obcej kawy nie piję właściwie wcale, ale co tam zaryzykuję. Ponieważ tak szliśmy sobie i dowiedziałem się, że tam kawa smakuje bardzo, no to nie dałem się długo namawiać. Spróbuję, została jeszcze dycha w portfelu. Kolejka chętnych i wystrój sprawiły dobre wrażenie. No można postać. Co prawda miejsca przy stolikach zajęte do ostatniego, ale ludzie cierpliwie czekają, aż się coś zwolni. Zwolniło się, więc można postać i popatrzeć jak profesjonalna obsługa uwija się przy maszynce. Idzie wolno. Jest czas na przestudiowanie tablicy (cennika), podyskutowanie o tym lub o tamtym (no bo ja na obcych kawach się przecież nie znam) i niezręcznie  by było przed obsługą się jąkać.

Mogę zamawiać, decyzja już się wykształciła wcześniej: małe lub średnie cappu. Pierwsze pytanie jaka baza: mała 25, średnia 55 ml. Mieszanka 90% arabica, 10% robusta. Arabica to Brazilll..., pychotaaa!!! Niech będzie srednia za 11,50.

Robi się, crema przyzwoita. Leje się do przeźroczystego, można obserwować warstwy. Potem trafia do dużej filiżany. Za duża jak dla mnie.
Spienienie mleka: przyzwoite, zgodnie chyba z regułą, chociaż ja wolę mocniej ubite mleko na górze filiżanki.
Cukier biały przy wejściu, naprzeciw baru dostępny w ilości dowolnej (sypany, kryształ), jest posypka.

Pierwszy łyk: mleczno-wodnista.
Łyk drugi: przepalanka.
Trzeci łyk: słaba, taka typowa Brazylia lub co tam innego ukręcił młyn.
Czwarty łyk: czuć moc, robusty chyba i jej smak.
Jeszcze parę łyków i pianka samotnie została na dnie. Lubię jak zostaje na dnie, bo wtedy mam pewność, że mleko było jednak bite.

Przedłużenie po godzinie: nieprzyjemne, dla zwolenników mielonki chyba coś na plus, dla mnie nie do przyjęcia.

Wrażenia: wolę jednak swoją, nieprofesjonalną. Miały być jeszcze Stawki, bo to pamiętałem z WOK-u ale nie wyszło. Może w przyszłości?

Próbowałem już coś co pić się nie dało i zostawiałem. Tę kawę dopiłem, chociaż w 1/3 picia miałem też taką chęć. Taka poprawna i nie powalająca na kolana kawa. Nie dla mnie.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Grudzień 2014, 11:58:11 »
Jest na Żelaznej, na przeciwko Green café Nero, nowootwarta knajpka z bałkańska kuchnią o nazwie YUGO. Jak by ktoś miał ochoty spróbować tam kawę, to ja bym chetnie poznał niezależną opinie.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi