Autor Wątek: Kawa w Oslo  (Przeczytany 9218 razy)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Kawa w Oslo
« dnia: 17 Luty 2015, 14:14:04 »
W tym miejscu niebawem wrzucę mały fotoreportaż o kawowym Oslo.
Czy to naprawdę taki kawowy raj...?




Więc jedziemy:
Jak kultura kawowa wygląda w Norwegii?
Zupełnie inaczej niż u nas :)
Wiele różnych czynników  - ale chyba przede wszystkim gospodarcza hermetyczność tego kraju - sprawiły że nie został on "zasypany" włoskimi, ciemnymi ziarnami. Co więcej, do samej idei espresso Norwegowie przyzwyczajają się powoli.
Mając za sobą tradycję Kokekaffe (kawa gotowana w imbryczku) oraz erę Moccamasterów mieszkańcy Norwegii częściej - nawet w sieciówkach - zamawiają kawę przelewową (na moje niepodparte badaniami oko).
Liczba kawiarni - jak na 600-tysięczne miasto - jest olbrzymia. Na każdym kroku spotykamy rodzime sieciówki Kaffebreneriet, rzadziej Wayne's Coffee, jest kilka kawiarni serwującej specialty Stockfleth's, za to Starbucksów może kilka. Kawy w tych kawiarniach dostaniemy gatunkowo i jakościowo różniste, ale w żadnej hopper nie lśni tłustym węglem :)

No i jest wreszcie bardzo rozbudowany segment "naszej" kawy, wszak Oslo to kolebka skandynawskiego thitd wave'u.

Kawa w Norwegii jest tania.
Przepraszam, relatywnie tania.
Ceny artykułów spożywczych to ok. 5x nasze. Zarobki 6x nasze.
Natomiast kawy w dobrej kawiarni - 2-3x nasze, a takie ziarna single specialty 55-75zł za 250g.
Nic, tylko zarabiać w NOK :)

Więc o ile więc na wycieczkę do Oslo nie koniecznie opłaca się lecieć, to na pewno warto.
Dla oszczędnego nic trudnego - loty ryanairem poniżej 100zł dla 2os, mieszkanie po znajomości, a podstawa żywienia - tuńczyk z puszki w tomacie z makaronem. Miasto duże nie jest, wszędzie dotrzemy spacerem.
Byle na kawę wystarczyło ;)

Palarnie z Oslo, jakie nas interesują - Tim Wendelboe, Solberg&Hansen, Kaffa, Supreme Coffee Roasters.

Kawiarnie:

Fuglen (duży wybór ziaren, ostatnio duńska La Cabra (Kenia boska), Tim, Scr, Solberg, poza tym sklepik z dizajnerskimi rupieciami)



archiwalne:


Tim Wendelboe - kawiarnia/warsztat. Tylko kawa. Żadnych przekąsek. Z alternatyw tylko aero. Jeśli latte, to w szklaneczce 0,25, żadnych zup. Atrakcje - palenie i cuppingi. I kawa.













Solberg&Hansen - stoisko w Mathallen. Generalnie duży gracz biznesowy. Pali też dla sieci Stockfleth's. Piłem ziarno świetne, ale i gorsze znaleźć nietrudno.

Tutaj Stockfleth's:



Supreme Coffee Roasters - stosunkowo młody, ale prężnie rozwijający się gracz. Atrakcyjne ceny, espresso słodkie i skondensowane.



Kawiarnie Java i Mokka - dobre i dość drogie kawki z Kaffy, serwowane (oprócz espresso) jako v60 lub woodneck.





Barratt Cafe, kawy z Kaffy:


Mała dygresja - w Fuglen przywitały nas dźwięki Sonaty Skrzypcowej Brahmsa, natomiast w Javie - któryś z Koncertów Brandenburskich Bacha. Duuuży plus. Widzę, że nie tylko Azjaci już zauważyli, że warto, a wręcz opłaca się puszczać taką muzykę. Oby i do nas to dotarło...


Na koniec refleksja - co takiego super ekstra jest w tych skandynawskich kawach?
Odpowiedź: nic :) Tej jakości i różnorodności kawę już mamy u nas, prosto z pieców naszych świetnych fachowców-zapaleńców, którzy nie muszą na nikim się wzorować, a po prostu konsekwentnie dążą do ideału.



« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2015, 13:17:59 wysłana przez pafcio0 »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2015, 19:26:32 »
super!

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2015, 13:22:51 »
Uaktualniłem.
I jeszcze zbliżenie dla zainteresowanych  ;):

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2015, 13:38:42 »
Świetna relacja.

Cudze chwalicie swego nie znacie.
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2015, 14:29:30 »
 :brawa: :brawa: :brawa:.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2015, 12:27:58 »
Wyniki trzyosobowego ślepego mini-cuppingu:
1. Kenia Kiangoi AA - La Cabra Aarhus
2. Etiopia Konga Seide (espresso) - Solberg&Hansen
3. Etiopia Hunda Oli - Mastro Antonio

Udział wzięli jeszcze:
- Kostaryka od Supreme Coffee Roaters
- Kenia Karagoto - Kaffa

Offline keerii Kobieta

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: bezzera BZ07, chemex, aeropress, hario V60
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik 2015, 16:20:21 »
W sierpniu spędziłam tydzień w Oslo i podzielam Twoje zdanie pafcio0. Niby wszystko spoko i tp, ale jednak w Polsce mamy często lepsze wypały :P
Mocno zawiódł mnie Solberg&Hansen, przywiozłam 2 różne kawy od nich i nie podpasowały mi.
Supreme Coffee Roasters na miejscu u nich wypiłam naprawdę spoko Keniuszkę, ale ale ! przywiezione do Polski paczki okrutnie dawały popielniczką w zapachu, po zaparzeniu na szczęście tego popiołu nie było już czuć
Tim jak Tim, pozytywne doznania :)

Po świecie się jeździ, a czasu na zwiedzenie polskich, kawowych miejsc brakuje mi czasu. Czas to zmienić ;)
nie mów do mnie z rana jak nie trzymam w ręku kubka z kawą

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Wrzesień 2017, 22:56:42 »
Odwiedziłem parę miejsc.
Na początek Tim Wendelboe. Malutka kawiarenka, dwu baristów (dziewczyna i chłopak), cztery fotele, dwa stoliki i dwie ławeczki na zewnątrz. To pokazuje, że kawy specialty to jednak nisza :)
Obsługa, kawa - na najwyższym poziomie. Do wyboru dwa single espresso, oraz 5-6 kaw robionych w Aeropressie.
Jasno i owocowo. Punk obowiązkowy na mapie miłośnika kawy. Czuć jakość. I bardzo spodobały mi się ich filiżanki, TULIP nawet sobie zakupiłem.
Supreme Coffee Roasters - dobrze, ale jednak brak tego błysku moim zdaniem co u TW. Ich espresso niezłe i tyle.
Stockfleths - tu zupełnie inaczej, zdecydowanie w stronę klasycznego, zbalansowanego smaku espresso. Bardzo smacznie, polecam.

People & Coffee - co najwyżej poprawnie. Espresso ciut niechlujnie przygotowane, odrobinę niedoparzone. Unikać.
Pascal - porażka, słabe espresso, słabe tiramisu i do tego koszmarnie drogo. Unikać.

Norwegowie kochają i żyją kawą, w zasadzie każdy w domu ma przelew. W kawiarniach, tu już różne zamówienia. Ale ludzie piją też espresso nie tylko mleczne. No i dużo mniej sieciówek, dużo łatwiej napić się kawy w kameralnej kawiarence niż w Starbucksie, Costa, CH, etc.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Listopad 2017, 20:46:36 »
Szybka kawka na Wałęsie i można lecieć:




Pierwsza wizyta - Fuglen, niezmiennie piękna muzyka w tle i rewelacyjna, świetnie zaparzona naturalna Etiopia Guji z palarni  Jacobsen og Svart w filiżance.



Java - kapkę przeekstrahowany Honduras, ciemne i klimatyczne wnętrze.



Nowe miejsce na mapie Oslo, tuż przy stacji metra Majorstua - bardzo przestronna kawiarnia Pust. Ziarna z palarni Jacu (genialna Kenia, niezły Salwador).






Jutro cupping u Tima  :szampan:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopad 2017, 13:12:10 »
Cupping u Tima... zawiódł.



Tak jak ostatnio na stole palarnianej kanciapy było wiele kaw również od konkurencji, to teraz było tylko 5, wyłącznie własnych. W dodatku testowanych w otwarte karty.
Gdy weszliśmy, kawy były już zaparzone i ostygnięte, a dziewczyna prowadząca nie dość, że spieszyła się do pracy za barem, to nieszczególnie była zorientowana co go szczegółów dot. ziaren.
A ziarna...też jakoś nie powaliły.  Kenia i Etiopia znane i ograne, całkiem fajna Caballero Geisha z Hondurasu, ale mam wrażenie że lepsze kawki piłem podczas pobytu w Oslo, nie mówiąc o tym, że lepsze własne ;)

Ostatniego wieczoru zaszaleliśmy na piwo, zapewne podświadome przeliczanie cen mogło grać rolę, ale było doprawdy nieziemsko pyszne - norweska APA i Wit z mikrobrowaru Schouskjelleren.



W dzień wylotu, przelew dnia w popularnej sieciówce Kaffebreneriet - Nikaragua Limoncillo!
Po ostygnięciu - cud miód.



Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Listopad 2017, 16:41:23 »
FB70 :). Ten cupping u Tima się jakoś kupuje i zamawia?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Listopad 2017, 17:01:57 »
cupping u Tima się jakoś kupuje i zamawia?
Tak, konkretnie to tu:
https://www.timwendelboe.no/cupping

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:56:59 »
Norwegowie kochają i żyją kawą, w zasadzie każdy w domu ma przelew. W kawiarniach, tu już różne zamówienia. Ale ludzie piją też espresso nie tylko mleczne. No i dużo mniej sieciówek, dużo łatwiej napić się kawy w kameralnej kawiarence niż w Starbucksie, Costa, CH, etc.

Wiem że stary wątek, ale akurat jestem w Oslo - nie jako turysta, tylko służbowo, więc mogę wspomnieć o czymś jeszcze - jakie duże wrażenie zrobiła na mnie kuchnia w firmie do której pojechałem. Pod względem kawowym oczywiście - bo w kuchni stały dwa automaty ciśnieniowe, jakiś dziwny automat do kawy przelewowej, no i młynek plus dwugrupowy La Cimbali. Do tego kawa z jakieś palarni w Oslo (nie zapamiętałem nazwy bo to jakieś jasno palone siano z dodatkiem Etiopii, ale stały tabliczki z opisem żeby było wiadomo co to). No jaka miła odmiana po ostatnim kliencie u którego stała tylko szafa vendingowa z kawą niewiadomojaką.
Najbardziej mnie zdziwił ten automat z przelewem, pierwszy raz coś takiego widziałem - bo wyglądał jak normalny automat z wyświetlaczem i guzikami, ale do kubka lał kawę takim strumieniem że było jasne że to z termosu, na wyświetlaczu chyba nawet pokazywał ile litrów jeszcze ma. Następnym razem będę musiał sprawdzić co to jest.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa w Oslo
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Grudzień 2022, 16:51:50 »
Wątek fajny. Z przyjemnością przeczytałem od początku :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi