Autor Wątek: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy  (Przeczytany 178 razy)

Offline Weirdo

  • Wiadomości: 3
Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« dnia: 16 Maj 2024, 16:53:44 »
Dzień dobry,
chciałem Was wszystkich przywitać.  :bry:
 
Uwielbiam kawę, towarzyszy mi ona codziennie.  :lol2: Piję przeważnie 2 latte dziennie, czasem 1 mniej, 1 więcej.
Piszę do Was z zapytaniem, ponieważ chciałbym zacząć parzyć prawdziwą kawę, tzn. coś lepszego niż z mojego ekspresu Hoffen kupionego w internetowym lombardzie.  :hihihi:
Najbardziej lubię latte. Czasem espresso, jeśli jest naprawdę dobre. Lubię słodkie, raczej kawy o średniej mocy, o aromacie orzechowym, syropu klonowego. Chciałbym wydobyć aromat i słodycz kawy bez cukru.

Co polecilibyście budżetowego do kaw mlecznych z pianką? Czy jest możliwość/sens kupna używanego sprzętu (młynka i ekspresu kolbowego) w okolicach 1000zł? Czy lepiej zapłacić jeszcze mniej i parzyć kawę alternatywami, jeśli tak to jaka metoda będzie najlepsza?

Jestem bardzo otwarty, jeśli też macie jakiś sprzęt do sprzedaży, rozważę kupno.

Za wszystkie wpisy serdecznie dziękuję i pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.

« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2024, 16:56:25 wysłana przez Weirdo »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5345
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2024, 18:47:02 »
jest możliwość/sens kupna używanego sprzętu (młynka i ekspresu kolbowego) w okolicach 1000zł?
Nie masz  dostępu do pchlego targu na WoK-u, więc polecę kolegę @kawosz17 który sprzedaje: Aircraft AC-700 PID (Lelit Anna) za 850 i do tego dobry ręczny młynek ale elektryk np młynek Isomac Granmacinino za 320, także wspomnianego i możesz fajne efekty osiągnąć, oczywiście przy spienianiu mniejszych objętości mleka a nie pół litra.
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4872
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Weirdo

  • Wiadomości: 3
Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj 2024, 19:35:24 »
@GostRado, dziękuję, wlaśnie napisałem do kawosza.

@Janusz czy te ekspresy mają pid i czym różnią się od siebie? Dziękuję za propozycję, nie znam się tak bardzo na ekspresach, dlatego chciałbym zasięgnąć Twojej opini i użytkowników. Chcę też zapytać jak długa jest gwarancja na urządzenia.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4872
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maj 2024, 20:15:21 »
AVX EM3202SW ma możliwość zmiany temperatury zaparzania w przedziale od 90 do 95 stopni oraz możliwość programowania czasowego przycisku kawy. Portafilter ma średnicę 51 mm co może być ograniczeniem przy szukaniu innych niż fabryczne filtrów.
Ekspres EM TB1 nie posiada PIDa ale za to ma portafilter z sitkami 58 mm, zawór trójdrożny, wylewkę gorącej wody, shot-timer i programowany czasowo przycisk zaparzania.
Obydwa są ekspresami "entry level" i nie należy od nich zbyt dużo wymagać jeśli chodzi o wyposażenie. Niemniej pozwalają one na uzyskanie bardzo przyzwoitej kawy espresso. Na Forum możesz znaleźć opinie użytkowników.
Na przykład tu:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14248.0
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2024, 20:18:12 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5345
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2024, 22:32:32 »
ale
Miało być "albo".
@Weirdo
Świetny młynek ręczny 1Zpresso J-MAX iron gray ma na sprzedaż @reytaniak za 550zl.
》tertium non datur《

Offline Weirdo

  • Wiadomości: 3
Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2024, 23:12:28 »
AVX EM3202SW + AVX CG1 będzie dobrym zestawem, czy lepiej Solis Barista Gran Gusto z Ascaso mini? Jak myślicie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5345
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Odpowiedź #7 dnia: Dzisiaj o 06:53:21 »
Masz na myśli kupno nówek? Takie ćwierć połowiczne rozwiązania słabo się sprawdzają. Na spokojnie poczytaj sobie o sprzętach kawowych, samej kawie i jej przygotowaniu, a szybko uświadomisz sobie, co wyżej napisałem. Ja bym kupił używany zestaw i zdecydowanie z tym ręczniakiem, a z czasem jak dojdziesz do wniosku, że "lubisz bawić się kawką" mając z 5k, kupiłbym nowy zestaw, a stary bez wielkiej straty się sprzeda. Te wspomniane przez Ciebie ekspresy po wyjeździe ze sklepu już są warte mniej niż połowę kwoty od ceny regularnej detalicznej.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 06:58:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi