Autor Wątek: Polećcie coś proszę świeżo palonego z długim finiszem  (Przeczytany 2275 razy)

Offline słoń

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Pro (SES878BTR)
  • Młynek: Sage Barista Pro (SES878BTR)
Polećcie coś proszę świeżo palonego z długim finiszem
« dnia: 08 Listopad 2018, 19:36:52 »
Cześć!

Od kilku lat kupuję świeżo paloną kawę na 'swiezo_wypalana_.pl'. Ale ostatnio zajrzałem do tego działu i przeczytałem, że nie polecacie tej firmy.
W związku z powyższym chętnie spróbuję czegoś innego, co ma wśród Was dobre opinie.

1) Pijam kawy mleczne.
2) Zależy mi na ładnej cremie bo robię latte arty.
3) W smaku kawy najbardziej cenię sobie długi orzechowy finisz, nuty karmelowo-czekoladowe i niewielką kwasowość.
4) Preferuję średni stopień wypalenia,
5) Tylko 100% Arabica, Robustę wyczuję w śladowych ilościach i jej nie znoszę. Jak rano wchodzę do pracy to tylko otworzę drzwi i wiem którą kawę wsypali do maszyny.
6) Do tej pory piję kawy jednorodne, ale chętnie spróbuję mieszanek jeśli są dobre.
7) Najważniejsze: kawa będzie używana w ekspresie ciśnieniowym, nie bawię się w tzw. "alternatywy".

I tutaj jest tak, że pewnie usłyszę "ale wymyśla, kawa z mlekiem to może być byle co bo mleko zabija smak, tylko espresso oddaje prawdziwy smak kawy, itp.". Chcę uprzedzić takie hasła. Pijam kawy mleczne od bardzo wielu lat i wyczuję każdy niuans.

Ze swiezowypalana.pl najbardziej smakują mi: "Sul de Minas Finca Sitio Parreiras Arabica" z Brazylii, "Santa Java Blue Mountain Arabica" z Camerunu. Ale się skończyły a nowych dostaw od dawna nie ma. Smakowała mi też "Doce Diamantina Arabica" z Brazylii ale tylko z tej pierwszej dostawy, ze zbiorów z 2015r, ta z 2016 jest wyraźnie gorsza. Z resztą nawet tej już nie ma. Nie przepadam za kawą z wyraźnymi owocowymi nutami, np. "Yirgacheffe" mi nie podeszła zupełnie.

Mam nadzieję, że polecicie coś smacznego.
Dzięki!
Pzdr
Słoń

edit @DrUsagi : zmieniłem URL tak żeby wujek google niepotrzebnie nie indeksował
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 08:40:28 wysłana przez DrUsagi »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6

Online korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1012
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Polećcie coś proszę świeżo palonego z długim finiszem
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2018, 23:21:31 »
Spróbuj WTF espresso blend od HAYB, nie są to może orzechy w czekoladzie, ale nawet z mlekiem jest bardzo smacznie  :pycha:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Polećcie coś proszę świeżo palonego z długim finiszem
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2018, 23:54:57 »
Wtf jest fajne. Ale to jest kompletnie nie to co poszukuje kolega. Wtf to głownie Etiopie - gdzie tam orzechy?

Online korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1012
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Polećcie coś proszę świeżo palonego z długim finiszem
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2018, 08:14:30 »
Też napisałem, że to nie orzechy ;) Kwasowość (moim zdaniem) umiarkowana, a jest już przynajmniej jakiś smaczek, nawet z mlekiem.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Polećcie coś proszę świeżo palonego z długim finiszem
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2018, 08:38:51 »
Polish Horse - będzie akurat narodowo na 11.11 ;) albo hit PRL czyli Extra Selekt obie z Euro Cafe
LMWDP #469

Offline słoń

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Pro (SES878BTR)
  • Młynek: Sage Barista Pro (SES878BTR)
Odp: Polećcie coś proszę świeżo palonego z długim finiszem
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Listopad 2018, 22:26:05 »
Dzięki za propozycje! Na pewno spróbuję je wszystkie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi