Autor Wątek: Ascaso Dream spalona cewka elektrozaworu  (Przeczytany 875 razy)

Offline Raflew92

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Ascaso Dream
Ascaso Dream spalona cewka elektrozaworu
« dnia: 25 Czerwiec 2020, 22:01:17 »
Cześć wszystkim,
Od 2 lat posiadam ekspres kolbowy Ascaso Dream (wersja bez pid, z odpływem wody do zbiornika, termoblok).
Kawę robię regularnie i nigdy wcześniej nie zauważyłem niczego niepokojącego w funkcjonowaniu ekspresu.
Ale do brzegu.
W ubiegłym tygodniu po włączeniu i nagrzaniu ekspresu zrobiłem kawę jak zwykle, ale pod koniec całego procesu poczułem zapach palonego plastiku.
Natychmiast wyłączyłem ekspres przełącznikiem ale o dziwo pompa dalej pracowała tylko ciszej (ale nie mam 100% pewnosci bo po chwili odłączyłem ekspres od gniazdka) .
Poczekałem aż sprzęt ostygnie i zdjąłem pokrywę.
Okazalo się że smród palonej gumy pochodził z cewki elektrozaworu, ktora się spaliła.
Ekspres odkamieniam co ok 3-4 miesiące i filtruję wodę przez dzbanek.
Zastanawiam się czy taka usterka w tym modelu jest powszechna, czy może wina leży po mojej stronie.

Dziś sprawdzałem przełączniki i działają prawidłowo, ekspres się nagrzewa. Pompę uruchomiłem na 2s i pracuje.

Wobec powyższego chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość kupienia samej cewki elektrozaworu, lub ewentualnie proszę o wskazanie dobrego serwisu.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2407
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ascaso Dream spalona cewka elektrozaworu
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2020, 08:30:15 »
Masz na forum oficjalne i przyjazne przedstawicielstwo Ascaso z dobrym serwisem, kontakt do Janusza też nie jest ukryty :-)

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=686.new;topicseen#new

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi