Autor Wątek: Osad na łączeniu bojlera - co to jest?  (Przeczytany 3298 razy)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Osad na łączeniu bojlera - co to jest?
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Kwiecień 2018, 23:27:29 »
Jest właśnie, tak jak piszesz. Woda odparowuje i zostawia osad. To wcale nie oznacza że kamień jest w bojlerze, bo tam woda nie odparowuje.
Miałem podobną nieszczelność pomiędzy grupą a bojlerem. Uszczelka wymieniona i jest ok. Bojler był czysty (bez kamienia).
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Osad na łączeniu bojlera - co to jest?
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2018, 08:15:46 »
Dziękuję wszystkim, zrobiłem jak radziliście.

Wyczyściłem ten nalot i zostawiłem włączony ekspres, po kilkunastu minutach było widać że robi się tam wilgotno i powstaje mikro kropelka wody, taka mniejsza niż łepek od szpilki.

Co się tam stało nie wiem - obecny serwis mówi że może fabrycznie lub serwisowo zbyt mocno skręcone? Dystrybutor coffesite nie był specjalnie pomocny - bez wydawania się w szczegóły serwis pogwarancyjny lepiej robić gdzie indziej, będzie o niebo taniej i w lepszej atmosferze.

Bezzera sobie wymyśliła własny rodzaj gwintu ;) więc trzeba było zamówić całą cześć, na szczęście sama część jak i naprawa nie była droga.

I tutaj podziękowania dla @Janusz bo firma uno espresso z Poznania bardzo ładnie sobie z tym poradziła. Z czystym sumieniem polecam.
Przy okazji dowiedziałem się że palą kawę i modem sobie na miejscu obejrzeć piec jak i sam proces.

Ekspres naprawiony, w środku zdrowy i czysty.

Dzięki!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi