Autor Wątek: Sprawdzone polskie palarnie speciality.  (Przeczytany 65095 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:00:52 »
Korzystałem z darmowej platformy więc niestety nie jestem w stanie nic sprawdzić. Wyniki wrzucałem tutaj na forum tylko czasem, poniżej kilka szybkich porównań specjalnie z Mastro Antonio i Euro Cafe bo to dwie najbardziej popularne palarnie na forum i w rankingach były:
1. 10 kwietnia - 1130
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9061.msg198692#msg198692
27   Mastro Antonio
23   Euro Cafe
18   Coffee Proficiency
2   XCafe

2. 11 kwietnia - 2100
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9061.msg198811#msg198811
33   Mastro Antonio
33   Euro Cafe
25   Coffee Proficiency
15   XCafe

3. 13 kwietnia - 1700
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9061.msg199023#msg199023
48   Coffee Proficiency
40   Euro Cafe
35   Mastro Antonio
22   XCafe

4. Sprawdzone teraz, 5 godzin od porównania wyżej:
54   Coffee Proficiency
43   Euro Cafe
36   Mastro Antonio
22   XCafe

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:08:07 »
Wygląda podejrzanie, ale nie mnie to oceniać. Proponuję żebyś ustalił czas końca ankiety, wprowadzę to co z niej wyniknie i uzgodnimy pola w tabeli. Chyba czas czas kończyć tę zabawę.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:09:18 »
Dzięki bardzo. Mi tyle wystarczy. Ja bym wyrzucił. W myśl zdania "Chcieliście wydymać Freda? To teraz Fred wydyma was." 😀

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:12:07 »
To już wtedy wam zostawiam do decyzji co dalej z tymi palarniami.
W takim razie już nie zaglądam do głosowania więcej :)

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:18:42 »
Najmądrzejsze co mi przychodzi do głowy to zostawienie tej palarni bez głosów ::), chyba że ktoś z użytkowników będzie miał lepszy pomysł. Na liście będzie, bo jednak do pewnego momentu nie budziła wątpliwości. Zaraz zrobię aktualizację - mogę prosić o ostatnią listę do 10 głosów włącznie?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:26:47 »
Wg mnie ta ilość plusików klikanych jest metodą skazaną na niepowodzenie. Nawet gdyby nikt nie chciał oszukać, co wiemy, że w internecie jest mało realne, to sama popularność palarni nie musi świadczyć o tym, że jest lepsza, bardziej speciality, od mniej popularnych. Poza tym każdy może mieć swoje upodobania. Dlatego nadal uważam, że określenie co nam się podoba w produktach danej palarni jest najlepszą wskazówką jaką możemy dać.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:27:24 »
Nie bardzo rozumiem sens tej listy. Chcemy wybrać „sprawdzoną” czy „najpopularniejsza forumową” palarnie?
Simplo czy Story można znaleźć w calej Europie, a maja raptem po 4 głosy.
Może lepiej właśnie sprawdzić te mniej „sprawdzone”?

Krystians uprzedził mnie o 30 sekund  ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #82 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:39:04 »
I sprawa się skomplikowała [emoji38]
Szkoda, że nie podzieliliście się Panowie swoimi spostrzeżeniami zanim pmichal napracował się z ankietą i ruszyło głosowanie. Było życzenie stworzenia takiej listy, więc powstała i jednak ktoś uznał za stosowne w niej zagłosować. Dane wprowadzam tak jak obiecałem a czy będą przydatne, wiarygodne, czas pokaże. Tak to widzę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #83 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:42:55 »
Ja pisałem własne uwagi. Autor zrobił listę, w której nie ma nic złego, tyle że sortowanie wg punktacji dla mnie nic nie mówi, bo nie wiem dlaczego ktoś akurat dał danej palarni plusik.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:56:44 »
W porządku, uwagi były, zwracam honor. Może trzeba zrewidować pomysł na ankietę, zrobić drugą turę ze wspomnianymi „laurkami” albo polami z wyborem w stylu lubię / cenię palarnie X za... Co do ankiety, cóż każdy kliknie bo to chwila a opis wymaga większego wysiłku i zaangażowania. Pole na uwagi przewidziałem, tylko nie było danych do wprowadzenia. Niech pomysłodawca się wypowie. Dobranoc.

Offline Figiel2003

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: Severin KM 3874
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #85 dnia: 21 Wrzesień 2020, 15:48:22 »
przecież dzielenie palarni po cenie ich kaw to bzdura, o cenie dziś decyduje często lokowanie się, znam przeciętne palarnie z cenami lux i wyśmienite rzemieślnicze palarnie z cenami urągającymi kwalifikacji do niektórych sklepów. Wokół kaw speciality wytworzył się osobny rynek odrywający się od naszych idei, tworząc piękny marketingowy świat produktów luksusowych, gdzie wartości są juz głownie w zakładce o historii. Potem ludzie się pytają czy to możliwe żeby polecane przez nas palarnie takie tanie były, to napewno są stare albo oszukane :picardpalm:

Ludzie szukają różnych rzeczy, jedni szpanu i luksusu, tu sortowanie po cenie ma pewnie sens, ja wolę szukać jakości podążającej za rzemieślnictwem i szacunkiem dla produktu i to na tym forum dotychczas poznawałem


TREZ To proszę podaj te wyśmienite rzemieślnicze palarnie (chyba, że działasz na zasadzie "wiem ale nie powiem")
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2020, 16:40:35 wysłana przez Figiel2003 »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #86 dnia: 21 Wrzesień 2020, 15:53:29 »
Też jestem ciekaw co wymysli :o

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #87 dnia: 22 Wrzesień 2020, 13:03:26 »
łoooo panie 80 postów i pół roku temu? Aż musiałem się cofnąć do początku zobaczyć o co chodziło :) Jeżeli pracowałeś pół roku nad kąśliwą ripostą, to średnio wyszło :hihihi:

No nic trzeba się tłumaczyć, więc to był sarkastyczny przytyk w stronę pewnej części rynku. Jeżeli oczekujecie tajnych namiarów na kenie 90+ punktów po 29.99 za kilogram, to niestety zawiodę oczekiwania :P

Jako ciekawostkę zwróćcie uwagę, że pół roku temu rozmawialiśmy o kawach po 50zł za ćwiartkę a dziś 60-70 to gdzieniegdzie powoli standard :mhh:

Ale jeżeli naprawdę jesteś ciekaw bardzo dobrych, niedużych palarni, z szacunkiem do produktu pracujących nad świetnymi kawami i wyceniającymi je na jakiś podstawach a jednocześnie z niewyjaśnionych powodów nie znalazłeś jeszcze podforum z palarniami, to chętnie polecę moje ulubione jak np Blend-a, Euro Cafe, Gregorio czy Antonia a właściwie małżonkę, bo to jej wypały mnie u nich bardziej interesują :)

Offline Figiel2003

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: Severin KM 3874
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #88 dnia: 22 Wrzesień 2020, 19:14:59 »
łoooo panie 80 postów i pół roku temu? Aż musiałem się cofnąć do początku zobaczyć o co chodziło :) Jeżeli pracowałeś pół roku nad kąśliwą ripostą, to średnio wyszło :hihihi:

No nic trzeba się tłumaczyć, więc to był sarkastyczny przytyk w stronę pewnej części rynku. Jeżeli oczekujecie tajnych namiarów na kenie 90+ punktów po 29.99 za kilogram, to niestety zawiodę oczekiwania :P

Jako ciekawostkę zwróćcie uwagę, że pół roku temu rozmawialiśmy o kawach po 50zł za ćwiartkę a dziś 60-70 to gdzieniegdzie powoli standard :mhh:

Ale jeżeli naprawdę jesteś ciekaw bardzo dobrych, niedużych palarni, z szacunkiem do produktu pracujących nad świetnymi kawami i wyceniającymi je na jakiś podstawach a jednocześnie z niewyjaśnionych powodów nie znalazłeś jeszcze podforum z palarniami, to chętnie polecę moje ulubione jak np Blend-a, Euro Cafe, Gregorio czy Antonia a właściwie małżonkę, bo to jej wypały mnie u nich bardziej interesują :)


Bardzo dziękuję za informację.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Sprawdzone polskie palarnie speciality.
« Odpowiedź #89 dnia: 22 Wrzesień 2020, 19:16:56 »
O co tu chodzi...?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi