Autor Wątek: bestsellery espresso  (Przeczytany 59781 razy)

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #150 dnia: 07 Luty 2020, 10:03:26 »
Projekt Nano
Zobaczyłem Toruń, Projekt Nano i już pomyślałem o Nanopalarni :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #151 dnia: 07 Luty 2020, 14:20:04 »
Kawa z czeskiej palarni Fathers,
Spotkałem ich w zeszłym roku na Warsaw Coffee Festival. Bardzo sympatyczni i równie smaczna kawa.  :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #152 dnia: 07 Luty 2020, 14:50:13 »
Kawa z czeskiej palarni Fathers,
Spotkałem ich w zeszłym roku na Warsaw Coffee Festival. Bardzo sympatyczni i równie smaczna kawa.  :)

Spotkałem ich w Katowicach. Mega sympatyczni, kupiłem 5 różnych kaw od nich - każda sztos.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #153 dnia: 07 Luty 2020, 17:07:26 »
A kto spotkał tę plantatorkę z Hondurasu? Bo to jej kawa mi się spodobała... ;)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #154 dnia: 08 Luty 2020, 11:41:42 »
ROAST MASTERS ESPRESSO BLEND od Java Coffee.

Naprawdę bardzo ciekawa kawa. Dzisiaj zrobiłem pierwsze podejście i jestem bardzo zadowolony.
Pierwszy strzał totalnie nie trafiłem z przemiałem i ekstrakcja trwała 15 sekund. Już miałem wylać, ale spróbowałem i...super, bardzo słodko, wypiłem całe ciągle mlaskając z zadowolenia. Po korekcie przemiału ekstrakcja 27 sekund i pojawiły się bardzo fajne kwaski, a przy tym słodycz też była.

Próba z mlekiem również udana zatem kawę zdecydowanie warto kupić póki jest dostępna :)

Rzeczywiście bardzo dobra kawa. Zarówno w espresso jak w mleku. Truskawek się nie doszukałem, ale jest bardzo zadowolony z zakupu.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #155 dnia: 08 Luty 2020, 11:54:26 »
A jak powąchasz po zmieleniu nie uderza Cie aromat dżemu truskawkowego?
Odrobinę grubsze mielenie i większa doza pozwala zachować ten aromat też w naparze.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #156 dnia: 08 Luty 2020, 17:00:43 »
Po zmieleniu tak - pięknie pachnie. Po zaparzeniu może raz mi się udało owoce w nosie złapać. Teraz to już w Robocie ze 2 dozy zostały - w poniedziałek grubiej zmielę.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #157 dnia: 09 Luty 2020, 14:20:05 »
W sumie raz w miesiącu coś wezmę z Javy i po Waszych namowach wziąłem ten blend - zobaczymy :) Na razie dałem szanse Rocket Fuel i po nieudanym jak dla mnie zakupie Magic Pussy, zwracam honory palarni :) bardzo dobre ziarna i smakuje tak jak obiecuje producent. Naturalna słodycz. Zauważyłem też, że kawy owocowe, bardziej słodkie smakują mi najlepiej 1:2,5 max do 3.


Nie wiem czemu nie chcą Wam sprzedawać ziaren w biurze Javy. Byłem z kolegą ostatnio i wszystko co chcieliśmy to nam z pieca wydali bez gadania :)

Wracając jeszcze na chwilę do Rocket Bean to wziąłem wszystko pod przelewy. Mają teraz fermentowany Honduras. Zasmakowałem w tych fermentacjach strasznie. Szkoda, że tak mało jest tej obróbki. Temat o espresso więc już nic nie piszę o przelewach.

Następna w kolejności The Barn (bo się pojawiła w kraju)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #158 dnia: 22 Luty 2020, 11:51:39 »
Mastro Antonio Hot Pair Espresso :ok:
Zachwytów nad tą mieszanką na forum było sporo więc i ja spróbowałem. Aktualna wersja ma w składzie 25% Robusty Brazylia Fazenda Venturim Conilon (mokra obróbka), reszta to świetna Kolumbia La Claudina. Myślę, że to optymalna proporcja.
W smaku dalej wyczuwamy owoce, ale dzięki dodatkowi robusty, to już nie świeże truskawki i ananasy z palenia La Claudiny Synestezji, ale posmak owocowy znany z dobrego czerwonego wina: bardziej w stronę fermentowanych/suszonych/kandyzowanych śliwek i winogron. Robusta dodaje zdecydowany aromat starej dębowej beczki po koniaku, wytrawnej czekolady i wyraźną gorycz kofeiny.
Całość naprawdę dobrze zrównoważona. Do tego wspaniałe wrażenia wizualne, a jak wiadomo jemy/pijemy też wzrokiem.

Dobrze to wyszło, warto spróbować, jest inaczej niż zwykle.

Z moich doświadczeń z włoskimi mieszankami z Robustą, zyskują one po czasie, szlachetnie się starzeją. Zostawię sobie około 50 gram na 3 strzały, do wypicia miesiąc od daty palenia.

Przepis: 14,5 gram kawy, dosyć drobny przemiał, pre-infuzja około 4 sekund, uzysk 28 gram, w okolicach 25 sekund.
Spróbuję też iść bardziej w stronę ristretto w kolejnych parzeniach.

Dla celów poznawczych polecam zamówienie 3 paczek, blend oraz oba single i porównywać jak smakują oddzielnie, a jak w mieszance.


https://mastroantonio.pl/Hot-Pair-Espresso-p485
https://mastroantonio.pl/Kolumbia-La-Claudina-espresso-p363
https://mastroantonio.pl/Brazylia-Robusta-Washed-p442

« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2020, 12:17:09 wysłana przez pj.w »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #159 dnia: 29 Luty 2020, 17:19:18 »
Synestezja RED - Espresso natural blend

Nowe wcielenie jednej z moich ulubionych mieszanek espresso. Wersja z lutego 2020 to:

Brazylia Chapada de Minas Fazenda Primavera Natural
Kolumbia Antioquia Finca La Claudina Natural

Dwie bardzo solidne południowo amerykańskie kawy z obórki naturalnej, w połączeniu dają ciekawe słodkawe espresso, z wyraźną nutą owoców i długim, wyrazistym posmakiem.
Bardzo fajna kawa, chociaż, wewnętrzna konkurencja w postaci Synestezja Sweet Spring Espresso, może być trudna do pokonania ;).

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #160 dnia: 04 Marzec 2020, 21:43:40 »
@Michał Single, swoje wypieki to reklamujemy w innym, najlepiej dedykowanym sklepowi/palarni, temacie.

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #161 dnia: 04 Marzec 2020, 21:54:07 »
OK, opublikowałem bez grama zamysłu reklamy.
Usunięte, przenoszę do siebie do supermarketu.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #162 dnia: 04 Marzec 2020, 21:58:05 »

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #163 dnia: 05 Marzec 2020, 06:23:46 »
ROAST MASTERS ESPRESSO BLEND od Java Coffee.

Naprawdę bardzo ciekawa kawa. Dzisiaj zrobiłem pierwsze podejście i jestem bardzo zadowolony.
Pierwszy strzał totalnie nie trafiłem z przemiałem i ekstrakcja trwała 15 sekund. Już miałem wylać, ale spróbowałem i...super, bardzo słodko, wypiłem całe ciągle mlaskając z zadowolenia. Po korekcie przemiału ekstrakcja 27 sekund i pojawiły się bardzo fajne kwaski, a przy tym słodycz też była.

Próba z mlekiem również udana zatem kawę zdecydowanie warto kupić póki jest dostępna :)

Rzeczywiście bardzo dobra kawa. Zarówno w espresso jak w mleku. Truskawek się nie doszukałem, ale jest bardzo zadowolony z zakupu.
Potwierdzam opinie o tej kawie jednocześnie informując, że wczoraj kupiłem ostatnie paczki :( Niestety już nie wróci.
Za to mogę podzielić się informacją od Rafała Kaniewskiego, co następuje: "na Warszawskim Festiwalu Kawy będzie miała miejsce premiera espresso wiosennego :)
Będzie to single origin z Rwandy palony dość jasno, taka kawowa lemoniadka :) ". No ciekaw jestem ;)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #164 dnia: 05 Marzec 2020, 11:11:24 »
GUATEMALA SANTA CLARA NUEVO ORIENTE od eurocafe zapisze się u mnie na listę fajniejszych kawek

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi