Autor Wątek: Drewniane technologie prefabrykowane  (Przeczytany 8018 razy)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:08:28 »
Taka bardzo podobna stodoła do tej czeskiej stoi u mnie "na wsi", w lesie (jakieś 500 metrów od nas).

Przecudna jest!!

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:13:46 »
@Dilbi, masz jakieś fotki? :-)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:19:29 »
Poczekasz do weekendu?? (wcześniej nie ma bata, żebym zdążyła przed tym jak się zrobi ciemnawo.. )
To wsiądę na rower albo na nogi i podjadę/podejdę i porobię :D
Przyjemne z pożytecznym :)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:47:34 »
Jasne, że poczekam  :wow2:
Dzięki!  :kwiat:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:05:06 »
szkoda że firma z Jeleniej Góry nie proponuje żadnych form architektonicznych nawiązujących do tradycji lokalnych.
A dzwoniłaś?

Cytuj (zaznaczone)
Poniżej znajdziecie Państwo przykłady projektów oraz ofert cenowych na budowę domów w technologii szkieletowej.

Poniższe projekty są autorstwa współpracujących z nami biur projektowych, m.in. PRO ARTE, Z500, KB Projekt.


Budujemy domy na podstawie dowolnego projektu - zapraszamy do zapoznania się z ofertami biur projektowych, wybrania projektu, który najbardziej spełnia Państwa oczekiwania oraz do przesłania zapytania o wycenę na nasz adres mailowy.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:15:54 »
Nie, nie dzwoniłam. Późno już dzisiaj..Widziałam gotowe projekty na ich stronie. Zauważyłam, że budują w technologii "ciężkiego szkieletu". Płyty CLT są naprawdę bardzo ciężkie a na budowę przyjeżdżają całe ściany. Czy firma, jaką polecasz, pracuje w technologii wielkoformatowej? Jeśli budują pod gołym niebem z małych elementów, mogą nie być gotowi na wyzwanie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:21:16 »
Elka, Ty masz realne podejście do czegokolwiek w życiu? Ja od siebie mogę przypomnieć jedno powiedzenie: pazerny płaci dwa razy. A takie szukanie kasy w kupnie materiału u producenta to pazerność, nie oszczędność. Żadna normalna firma nie podpisze się pod stawianiem obiektu z materiału który nie był ich, bo jak się potem okaże, że się chałupa zawali, bo właściciel chcąc przyoszczędzić kupił inny materiał to oni za to bekną. Sprawa jest prosta - nie stać na postawienie budynku to się go nie stawia. Dziadowanie na remoncie samochodu - tego nie róbmy, tamto kupię swoje ale jak się zepsuje to będzie moja wina. Zrobione dobrze, zepsuło się bo chińskie części z allegro. Zgadnij kto dostaje za to po dupie.

Pomijam to, że się uczepiliscie jednego rodzaju konstrukcji - ale w takim przypadku powinniście sami to sobie zbudować.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:31:06 »
Dziękuję za rady, @Siewcu  :poklon:  :poklon:
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2018, 20:35:44 wysłana przez Elka »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:10:47 »
Odpowiem teraz poważnie na zarzuty @siewcu. Bierzemy pod uwagę Novatop, gdyż żadna polska firma nie posiada wszystkich atestów, jakie mogą być potrzebne przy budowie palarni. Chodzi tu np. o możliwość postawienia legalnie "bariery ogniowej". Bez mrugnięcia okiem zatrudnilibyśmy na budowie wyspecjalizowaną firmę czeską. Niestety, Czesi nie mają ochoty budować w naszym kraju.

Skoro firma potencjalnie  montująca "stan surowy" nie jest producentem prefabrykatów a na dodatek nie specjalizuje się w rozważanej przez nas technologii, nie widzimy potrzeby zakupu materiału przez nich.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:15:11 »
Chodzi tu np. o możliwość postawienia legalnie "bariery ogniowej". Bez mrugnięcia okiem zatrudnilibyśmy na budowie wyspecjalizowaną firmę czeską. Niestety, Czesi nie mają ochoty budować w naszym kraju.

Zaczęłaś od d. strony.

Nie masz pojęcia, za co się zabierasz. @

Strażak, sanepid, etc. to podstawy. Ty potrzebujesz wszystkich naraz.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:17:47 »
Odebrałam już jedną palarnię przez Sanepid, strażaka i wszystkich świętych..

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:26:38 »
Ale budowaną od zera? Z tego co słyszałem, strażacy (ci od podpisywania papierów) to trochę państwo w państwie, obyście nie trafili na jakiegoś "szukającego rozrywki"...

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:32:17 »
Ze strażakami mieliśmy zawsze same miłe wspomnienia..Sąsiadka pisała donosy na nas do samego Komendanta Głównego, więc nic nam nie jest straszne. Straż Pożarna zresztą będzie po sąsiedzku  :szampan:

Nasza technologia została dogłębnie przeanalizowana przez biegłego na okoliczność donosów.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:39:52 »
Skoro firma potencjalnie  montująca "stan surowy" nie jest producentem prefabrykatów a na dodatek nie specjalizuje się w rozważanej przez nas technologii, nie widzimy potrzeby zakupu materiału przez nich.
Genialny pomysł. To jak brać do murowania ludzi, którzy stawiają tylko kanadyjki. :picardpalm: Ale w sumie dla Was trochę komfortowe, jak się przez materiał zawali to i tak wykonawca będzie winny, bo nie ma doświadczenia.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Drewniane technologie prefabrykowane
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:41:17 »
Niestety, wszystko zależy od konkretnego strażaka, na południu może być zupełnie inaczej niż nad morzem. Sąsiednia straż pożarna to wcale nie musi być ta, do której będziecie się musieli zwrócić "formalnie". Życzę oczywiście jak najprzyjemniejszej opcji, chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że inaczej może być traktowany murowany (tak się domyślam) budynek po adaptacji, a inaczej drewniany budowany od zera.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi