Autor Wątek: Termometr - co kupić?  (Przeczytany 53032 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Kwiecień 2015, 12:53:54 »
Dobrze, irytujące jest tylko przestawianie temperatury przy której włącza się alarm przy każdym włączeniu (domyślnie 50*C)
Ja przez miesiąc nie wyłączałem go - trzymałem w trybie stopera. Nie zauważyłem zjadania baterii - a gdyby nawet  - można akumulatorek kupić :)

Termometr fajnie się sprawuje.
LMWDP #469

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Kwiecień 2015, 14:13:28 »
To pytanie kontrolne.
Czy pokazuje temperaturę po zanurzeniu w całości czy wystarczy np. ze 2-3 cm?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Kwiecień 2015, 14:17:37 »
Wystarczy

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Kwiecień 2015, 14:40:34 »
+
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Kwiecień 2015, 16:22:35 »
Termometr kupiony. Dzięki Panowie za podzielenie się opinią o tym termometrze, które pomogły mi podjąć decyzję o zakupie.

Co mogę powiedzieć na szybko ze swojej strony? Urządzonko pomimo niskiej ceny jest wykonane dość dobrze i można je postawić na wbudowanym w tylną klapkę podnóżku. Temperatura pomiaru wydaje się wiarygodna. Jutro będę miał dostęp do termometru klasy laboratoryjnej, więc zobaczę na ile mniej więcej jest dokładny. Jedyne co wkurza, jak już napisali moi przedmówcy, to beeper, który włącza się po uzyskaniu nastawionej temperatury. Domyślnie przy wyłączeniu jest 50 stopni, więc zawsze trzeba pamiętać aby ją przestawić.

Za tę cenę świetny zakup.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Kwiecień 2015, 16:30:10 »
Czy ten beeper działa również przy schładzaniu? W sensie, czy mogę sobie nalać do dzbanka wrzątek i da mi znać jak temperatura spadnie do 85 stopni? Czy jak ustawię 85 i włożę do wrzątku to od razu będzie alarm?
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Kwiecień 2015, 16:45:35 »
Jak ustawisz 85, to od razu włączy Ci się beeper po włożeni sądy do wrzątku.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Kwiecień 2015, 17:08:59 »
Czy ten beeper działa również przy schładzaniu? W sensie, czy mogę sobie nalać do dzbanka wrzątek i da mi znać jak temperatura spadnie do 85 stopni? Czy jak ustawię 85 i włożę do wrzątku to od razu będzie alarm?

Jak ustawisz temp. 85 stopni i wsadzisz sondę do wrzątku to alarm będzie działał do momentu aż temperatura wody spadnie do ustawionej temp.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Kwiecień 2015, 17:15:29 »
Jak ustawisz temp. 85 stopni i wsadzisz sondę do wrzątku to alarm będzie działał do momentu aż temperatura wody spadnie do ustawionej temp.
Dzięki. Może to być troche irytujące, ale pewnie przetestuję jak będę sam w mieszkaniu :) Byłoby fajnie, jakbym mógł sobie posprzątać zanim temperatura wody spadnie i nie musiałbym co chwilę zerkać.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Kwiecień 2015, 17:33:27 »
Jeśli ładnie pozatykasz dziurki od spodu - nawet tylko tą obok datownika - to pikanie nie jest tak piekielnie uciążliwe.
Alternatywnie - ściągasz tą gumową osłonę, odkręcasz 4 śrubki i wygłuszasz pikadełko od środka, po czym skręcasz i zatykasz dziurkę nad pikadełkiem.

Metoda radykalna - klej na gorąco. Wstrzykujesz prosto w dziurkę pikadełka :) Idealnie wycisza się tak zabawki dziecięce :P
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2015, 17:35:44 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Wrzesień 2015, 23:01:19 »
Mam daleko do Ikei, ale w miejscowym sklepie agd znalazłem klon powyższego termometru. Brać?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Wrzesień 2015, 23:52:11 »
Jest pod  ręką cena ok - brać.
LMWDP #469

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Wrzesień 2015, 08:32:08 »
Najwyżej wywalisz. ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Stonish Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Bodum Chambord, Hario V60-02, Bonavita Kettle,
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Luty 2016, 14:44:59 »
Czy coś w temacie termometrów się zmieniło? Macie coś godnego polecenia? Zakupiłem ten z IKEI i wynalazłem dla niego pełno zastosowań w kuchni. Sprawował się super - do dzisiaj. Działał w sumie tydzień czasu, a teraz po włączeniu pokazuje na start temperaturę ~105 stopni, a woda przy wrzeniu ma 132 i im dłużej wrze tym temperatura zaczyna spadać nawet do 125... 30zł poszło w kocioł. I znowu muszę kawę na oko robić grrr. Ktoś coś?

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi