Autor Wątek: Termometr - co kupić?  (Przeczytany 53160 razy)

Offline iLuminaTi Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Drip, French Press, Chemex
  • Młynek: RĘCZNY: KAZAK TURA3, COMANDANTE C40 Nitro Blade Black. ELEKTRYCZNY: WILFA SVART CGWS-130B
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #105 dnia: 24 Listopad 2019, 23:35:02 »
W temacie termometrów podsyłam ciekawe linki

... Niestety nie mogę publikować zewnętrznych linków, to proszę poszukać w googlach.

1/ Mój faworyt i marzenie zarazem -  Termometr kuchenny DT11 . Produkt polski. Super dokładny. Producent Termoprodukt

2/ www merazet pl termometry przenośne  - trzeba przejrzeć wszystkie strony. Jest kilka ciekawych modeli do naszych zastosowań.

2/ www centrummiernictwa pl mierniki bagnetowe ostrzowe - też kilka ciekawych modeli pod nasze potrzeby.

3/ Budżetowy model - Termometr - TP101 . Mam takiego. Pokazuje 99.8 st. C przy gotującej się wodzie. Dokładność +/- 1stC

Pozdrawiam.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #106 dnia: 25 Listopad 2019, 00:22:58 »
Z merazetu mam model ST-9315A, dość wolne urządzenie i nieszczególnie atrakcyjne cenowo.  Pracownicy firmy nieprzyjemni dla detalicznych nabywców.

Po tym jak popsuł mi się Merazet, kupiłem chiński CEM DT-130 i od trzech lat działa. W międzyczasie naprawiłem Merazet i okazało się, że chińczyk podaje pomiar dokładnie taki sam, ale kilka razy szybciej. Do tego DT-130 ma trochę krótszą sondę i idealnie dłuść pasuje mi do konewki tak, że szpikulec kończy się centymetr nad dnem.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2019, 00:32:33 wysłana przez krystians »

Offline Jellyeater

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Acaso Dream PID
  • Młynek: Niche Zero, Zassenhaus Santiago
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #107 dnia: 25 Listopad 2019, 06:30:03 »
Cytuj (zaznaczone)
3/ Budżetowy model - Termometr - TP101 . Mam takiego. Pokazuje 99.8 st. C przy gotującej się wodzie. Dokładność +/- 1stC
Temperatura wrzenia zależy od ciśnienia powietrza. I jak ma dokładność +/- 1K to nie ma sensu się zastanawiać czy jest 99,8. ;-) Bo jest od 99 do 101.

Offline iLuminaTi Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Drip, French Press, Chemex
  • Młynek: RĘCZNY: KAZAK TURA3, COMANDANTE C40 Nitro Blade Black. ELEKTRYCZNY: WILFA SVART CGWS-130B
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Grudzień 2019, 15:46:52 »
Cytuj (zaznaczone)
3/ Budżetowy model - Termometr - TP101 . Mam takiego. Pokazuje 99.8 st. C przy gotującej się wodzie. Dokładność +/- 1stC
Temperatura wrzenia zależy od ciśnienia powietrza. I jak ma dokładność +/- 1K to nie ma sensu się zastanawiać czy jest 99,8. ;-) Bo jest od 99 do 101.
Wartość 99.8 st. C podałem aby wykazać, że wskazuje temperaturę zbliżoną do 100 st C przy wrzeniu wody i tanie nie znaczy w tym wypadku badziewne. Przy takiej cenie urządzenia, równie dobrze mógł  by pokazywać 95 lub 105 st. C i jestem mile zaskoczony. Z okazji mikołajek dostałem dziś swój wymarzony DT11 i z ciekawości dokonałem jednoczesnego pomiaru obydwoma termometrami. Ten budzetowy - TP101, reaguje wolniej w gorącej wodzie, dłużej mu zajęło zanim temperatura dotarła do szczytu, ustabilizowała się i powoli zaczęła opadać. Rożnica we wskazaniach do DT11 wyniosła od 0.3 do 0.6 st C. Obserwowałem spadek temperatury od gorującej się wody do ok 80 st C. Przedział 0.3 - 0.6 może być spowodownym różnym czasem reakcji. DT11 bardzo szybko pokazał maxymalną temperaturę, po czym powoli zaczęła opadać, TP101 wolniej docierał do temperatury szczytowej, natomiast po wyjąciu obydwu termometrów z wody: DT11 powoli uzyskiwał temperaturę otoczenia ( kilka minut ) natomiast TP101 w kilkanaście sekund wskazał temperaturę otoczenia. Rozbieżność między wskazaniami obydwu termometrów po ustabilizowaniu wyniosła 0.4 st C.  Odrobinę odbiegając od tematu, podzielę się moim spostrzeżeniem. Przeprowadziłem kolejny test: Czajnik do gotowania wody standardowy Phlips, woda zagotowana do wrzenia ( gotowała się kika sekund zanim zadzałał wyłącznik ), niezwłocznie przelana do konewki TIMEMORE 0,6 l ( kod producenta TIM511 ), ilość wody 4/5 pojemności konewki, przez otworek w konewce włożyłem sondę w/w termometru DT11 ( polski producent Termoprodukt - dokładność pomiaru w/g producenta do 0.05 st C. ) Okazuje się, że woda po zagotowaniu i przelaniu do konewki ma temperaturę 94.5 st.C i powolutku spada. WNIOSKI: Zagotować wodę, przelać do konewki, pozostałą wodą przelać np. dripa ( aby złapał temperatury ) i niezwłocznie polewać kawę. Jeśli uwiniemy się w 3-4 minuty to temperatura nie spadnie poniżej 88 st. C. Temperatura otoczenia 22.5 st. C. Piszę o tym, ponieważ na pewnym blogu wyczytałem aby po zagotowaniu odczekać kilka minut zanim się zacznie polewać kawę z konewki / czajnika. W moim przypadku woda po 5 minutach miała już 88 st C w konewce. Trzeba jeszcze uwzględnić, że podczas przelewania się przez "szyjkę" konewki i drogę do kawy straci koleny 1 może 2 st C.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2019, 15:53:15 wysłana przez iLuminaTi »

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #109 dnia: 19 Styczeń 2020, 22:21:28 »
SMYK – tak, ten sklep z zabawkami dla dzieci – ma termometr Rhinowares w dobrej cenie 56 ziko. Także myk i cyk ;)
h ttps://www.smyk.com/p/rhinowares-termometr-cyfrowy-do-mleka-i6432752

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Luty 2020, 23:29:36 »
SMYK – tak, ten sklep z zabawkami dla dzieci – ma termometr Rhinowares w dobrej cenie 56 ziko. Także myk i cyk ;)
h ttps://www.smyk.com/p/rhinowares-termometr-cyfrowy-do-mleka-i6432752

..i tenże Rhino w garnku z gotującą wodzie pokazuje mi 98.2°C i ani drgnie (jak trochę przykryłem pokrywką to doszło do 98.3). Ciśnienie bezwzględne w Krk obecnie to 974 hPa, więc niejako tłumaczy to niższą temp. wrzenia. Z kolei temperaturę otoczenia pokazuje minimalnie zawyżoną (~0.5°C) względem super hiper termometru medycznego. Nie żebym się przejmował tymi niedoskonałościami ale tak piszę gwoli ścisłości. Poza tym termometr bardzo wygodny w użyciu do spieniania mleka. Szkoda tylko że sam się nie wyłącza.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Luty 2020, 11:07:40 »
Termometr do mięsa z IKEA gotuje wodę w 97 stopniach, ciśnienie 997, temperatura otoczenia zawyżona o 1.3 stopnia a miał być taki amerykański  :mrgreen:

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #112 dnia: 31 Maj 2020, 07:35:32 »
Ma ktoś może taki termometr https://pl.aliexpress.com/item/33062638328.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2abf3c00S7oORT&mp=1  jak się sprawuje, jaki czas reakcji ?

@Heniutek posiadasz ten termometr?
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2020, 08:36:33 wysłana przez pietro »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2020, 11:14:41 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #114 dnia: 31 Maj 2020, 12:24:46 »
Jak byś ocenił szybkość reakcji? chciałbym zmierzyć wodę wypływającą z prysznica.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #115 dnia: 31 Maj 2020, 12:31:20 »
Hmm, sprzedawca chyba podawal ze 1-2 sekundy, tak uczciwie mysle ze ok 3-4 sekund, na moje oko, bez labolatoryjnej metodologii.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #116 dnia: 31 Maj 2020, 12:38:17 »
Ok dzięki :)

Offline Edtheduck

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Oscar II
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #117 dnia: 19 Luty 2022, 19:45:23 »
Polecicie któryś cyfrowy termometr do mierzenia temperatury mleka podczas spieniania?
Cena tak do 120 zł. Fajnie jakby miał klips do mocowania i szybko odczytywał temperaturę.

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Maj 2022, 13:05:36 »
Podpinam się do tematu. Kiedyś kupiłem takie coś z jakimś dodatkowymi akcesoriami ale badziewie jakich mało. Czas reakcji = można się zestarzeć i jak sprawdziłem na płycie kuchennej żeby ocenić wiarygodność gotującej się wody w garnku to max pokazywała mi 94*C, woda po zagotowaniu i wyłączeniu się w czajniku elektrycznym daje odczyt na tym termometrze 92*C wić zakładam ze raczej nie jest „zawiarygodny” co najlepiej kupić aby pomiar był w miarę wiarygodny i szybki?

To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Termometr - co kupić?
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Maj 2022, 13:24:18 »
Używałem kiedyś termometru cyfrowego Hendi ze składaną sondą i w sumie ładnie się sprawdzał, zadowolony byłem. Z czasem kupiłem czajnik z regulacją i od tego czasu termometr już tylko leży w szafce.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi