Autor Wątek: Eureka Zenith E65  (Przeczytany 37436 razy)

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #120 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:01:36 »
Poczytaj sobie jeszcze o stożkach przed podjęciem decyzji
Dziękuję za odpowiedź. Chyba nie mam siły na aż takie wnikanie czy aby nie stożkowe. Takie chyba mam w Ascaso i-Steel teraz. Jeśli chodzi o ten Niche to nie chcę czekać, młynek chciałbym mieć jeszcze w tym tygodniu :D

Kwestia zacinania żaren może wystąpić w Eurece (i pewnie każdym młynku z płaskimi żarnami), jeśli zmniejszasz przemiał na wyłączonym silniku. Możesz wtedy zakleszczyć grubsze kawałki kawy miedzy żarnami i problem gotowy. Zawsze zmniejszasz na włączonym silniku i nie ma tematu.

Czyli kręcimy śrubą wyłącznie jak młynek się kręci ? Rozumiem, należy uważać przed skręceniem do zera jak się żąrna obracają  :D
Nie jest to młynek SD, wiec zawsze zwietrzeje ci resztka kawy w komorze mielenia

Ilość marnowanej kawy w obecnym Ascaso myślę i tak jest nie do przebicia. Sypanie na boki, zatrzymywanie dużych ilości w środku, więc przed kolejnym wyrzucam to, albo nagle wysypuje mi się za duża ilość, więc też do kosza. Tutaj liczę wręcz na oszczędności :)

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #121 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:10:53 »
Ja również moge polecić eureka mam parę miesięcy i żadnego problemu nie ma z zapychaniem,żarnami td .dokładnie mam club przed zakupem porównywalne z e65 i są dwie różnice jakie zauważyłem cena i czas mielenie club tańsza i wolniejszy, ale przemiał był dla mnie ten sam jak i smak  kawy z oby mlynkow identyczny

A zastanawiałeś się nad CEADO E5P ? Kusi mnie jego prostota.Choć nie wiem, czy regulacja jest tak precyzyjna jak w Eureka.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #122 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:16:59 »
e5p - mniejsze żarno, słabszy silnik, brak timera, niższa waga. Co Cię w nim kusi? :)

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #123 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:20:36 »
Miałem przez rok Ceado e6p. Nie wiem jak jest w Eurece, ale w Ceado zmiany grubości były bardzo łatwe (duża i czytelna podziałka) i bardzo łatwo można było nastawiać przemiał aby było parę sekund mniej lub więcej w ekstrakcji, więc jest też precyzyjnie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #124 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:22:31 »



Kwestia zacinania żaren może wystąpić w Eurece (i pewnie każdym młynku z płaskimi żarnami), jeśli zmniejszasz przemiał na wyłączonym silniku. Możesz wtedy zakleszczyć grubsze kawałki kawy miedzy żarnami i problem gotowy. Zawsze zmniejszasz na włączonym silniku i nie ma tematu.

Czyli kręcimy śrubą wyłącznie jak młynek się kręci ? Rozumiem, należy uważać przed skręceniem do zera jak się żąrna obracają  :D
Jak zmniejszasz przemiał to na włączonym, jak zwiększasz to jak ci pasuje. Nie chodzi o tarcie żaren. Chodzi o to, że jak zacisniesz grubszy kawałek ziarenka miedzy żarnami (gdy silnik stoi), to potem moment silnika jest niewystarczający, żeby ponownie zacząć kręcić takimi zaciętymi żarnami. Jak zwiększasz przemiał to nie ma tej sytuacji - bo zawsze kawałek będzie mniejszy (z poprzedniego  mniejszego przemialu) i będzie luz miedzy żarnami - nic się nie zatnie.

Cytuj (zaznaczone)
Nie jest to młynek SD, wiec zawsze zwietrzeje ci resztka kawy w komorze mielenia

Ilość marnowanej kawy w obecnym Ascaso myślę i tak jest nie do przebicia. Sypanie na boki, zatrzymywanie dużych ilości w środku, więc przed kolejnym wyrzucam to, albo nagle wysypuje mi się za duża ilość, więc też do kosza. Tutaj liczę wręcz na oszczędności :)
Ja jak mam zawsze zasypany hopper to nic się nie marnuje. Ta zwietrzała część kawy idzie rano do mleka (najczęściej dla żony;)).


Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #125 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:39:21 »
Ja również moge polecić eureka mam parę miesięcy i żadnego problemu nie ma z zapychaniem,żarnami td .dokładnie mam club przed zakupem porównywalne z e65 i są dwie różnice jakie zauważyłem cena i czas mielenie club tańsza i wolniejszy, ale przemiał był dla mnie ten sam jak i smak  kawy z oby mlynkow identyczny

A zastanawiałeś się nad CEADO E5P ? Kusi mnie jego prostota.Choć nie wiem, czy regulacja jest tak precyzyjna jak w Eureka.
Myślałem ale właśnie zniechęciło mnie to co kolega poniżej podał,  brak timera oraz mniejsze zarno nie dużo ale mniejsze.  Do tego dobra cena była na eureke bo udało mi się nowego kupić za 1800 z wysyłką w pl , mały hopper kupiłem za 17 euro z jakiegoś sklepu z Włoch 

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #126 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:42:00 »
no i mnie zniechęciło, więc biorę Eurekę.
Jest wydaje się niezła cena w Konesso, nagle jeszcze spadła vs ostanie 2-3 dni jak oglądałem. Ciekawy, czy to przypadek, czy jakiś marketing.

Poproszę o link, czy nazwę sklepu do hoppera mniejszego, bo dopiero na YT zobaczyłem jakie to jest ogromne  :ups: :ups: :ups: :ups:

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #128 dnia: 25 Sierpień 2020, 21:36:14 »

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #129 dnia: 25 Sierpień 2020, 21:50:50 »
Dzięki. Poluję na mniejszy hopper.
Eureka kupiona  :taniec: ale i strach przed tym, czy poczuję różnicę.
Młynek zmieniam bo ciągle mam posmak spalonej kawy, czego bym nie zasypał. Gorzej jak to ekspres.

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #130 dnia: 25 Sierpień 2020, 21:55:49 »
Ostatnio kupiłem trochę większego brata - Olympusa - i również szukam mniejszego hoppera. Proponuję wspólne zamówienie.
Z przesyłką i podatkiem z espressocoffeeshop.com wychodzi 48,8€ za sztukę, przy zamówieniu dwóch 39,65€/sztukę + koszt dostawy w PL (chyba, że jesteś z okolicy Opola).

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #131 dnia: 26 Sierpień 2020, 09:12:25 »
Ostatnio kupiłem trochę większego brata - Olympusa - i również szukam mniejszego hoppera. Proponuję wspólne zamówienie.
Z przesyłką i podatkiem z espressocoffeeshop.com wychodzi 48,8€ za sztukę, przy zamówieniu dwóch 39,65€/sztukę + koszt dostawy w PL (chyba, że jesteś z okolicy Opola).
Kurczę:(
Już kupiłem,  potwierdzam niestety 48 ojro.
Mogę napisać czy nie dorzucą drugiego do  paczki.
Jestem z Wawy, 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline mezor77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Chemex, V60, AeroPress
  • Młynek: Eureka Zenith 65E, Ascaso i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #132 dnia: 26 Sierpień 2020, 11:25:03 »
Jak coś to ja też jestem chętny na wspólne zakupy mniejszego hoppera do Eureki

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #133 dnia: 26 Sierpień 2020, 11:35:56 »
ehh, a zawsze innym powtarzam, że nadgorliwość gorsza od faszyzmy, a sam się wyrwałem.
napiszę, zapytam, czy można do paczki dodać hoppery

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #134 dnia: 27 Sierpień 2020, 16:30:42 »
Jak coś to ja też jestem chętny na wspólne zakupy mniejszego hoppera do Eureki

ehh, a zawsze innym powtarzam, że nadgorliwość gorsza od faszyzmy, a sam się wyrwałem.
napiszę, zapytam, czy można do paczki dodać hoppery

Napiszcie do @siewcu to powinien wam ogarnąć małe hoppery.
Brałem od niego miniaturę do F6D i jestem zadowolony szczególnie, że cena jest sporo niższa

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi