Autor Wątek: Eureka Zenith E65  (Przeczytany 37352 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Październik 2016, 21:20:40 »
W K30 ostatnia porcja jest gorsza.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Październik 2016, 22:55:45 »
Jak u Was jest z dozą w stosunku do ilości ziarenek w hoperze. Na ile się zmienia, czy końcówce kawy?

Doza w różnych młynkach pewnie się różnie zmienia na ostatnich ziarnach. Jak napisał WS, znacznie pogarsza się jakość mielenia, gdy do żaren docierają ostatnie ziarna. Żeby więc każdy proces mielenia był poprawny, ponad żarnami powinna być jakaś minimalna ilość ziaren, np. co najmniej na 2-3 x doppio czyli jakieś 40-60g.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Październik 2016, 06:29:49 »
No właśnie się zastanawiałem jaka to ilość bo przy końcówce to ilość dozy bardzo się zmieniała!
Czy ktoś ma na sprzedaż mały hoper do tego młynka?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:19:32 »
Nie rozsypuje wam eureka na boki bez antyzbrylacza ? Spotkanie z eureką wczoraj i dziś, jestem biedniejszy o 0,5 kg kawy od Mastro Antonio :(
Wyjąłem piorunki, bo zatykały, teraz brzydko sypie, wstawię chyba jakiś cienki drucik zamiast piorunków, może nie będzie zatykać i lepiej sypać. Jak można robić fabrycznie młynki, którymi nie da się zrobić dobrego espresso, chyba że jakąś spaleniznę się miele, która nie zatyka, na starcie trzeba modyfikować.
Dopiero doczytałem, że ustawienia 4-5 są ok do espresso, ja testowałem w okolicy 3 :(
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 08:28:21 wysłana przez tom517 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:29:34 »
To są młynki do przemiału kilku-kilkudziesięciu kilogramów dziennie i z taką myślą były projektowane. Że domowi bariści używają wbrew przeznaczeniu to inna sprawa.

Spalenizna elektryzuje się bardziej.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:34:38 »
Nie sądzę, żeby komuś udało się z tym antyzbrylaczem uzyskać dobry przemiał do espresso i uzyskać ok 40 gram naparu w 25 sekund, nie wnikam w ilość kilogramów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:45:03 »
A co ma do tego antyzbrylacz? Jeśli hopper nie jest pusty to wszystko powinno działać jak trzeba.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:50:10 »
To że przy ustawieniach pod espresso, nie takie pseudokawiarniane, że leci pół filiżanki naparu, z antyzbrylaczem zatyka się, jak się zwiększy grubość ładnie leci, ale to już niekoniecznie espresso wychodzi, widzę hlary męczył się z tym: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3440.0

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:52:03 »
Obawiam się jednak, że błąd leży gdzie indziej.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:57:40 »
Ja też. Albo uszkodzony egzemplarz...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:59:35 »
2 użytkowników potwierdza, też się do tego skłaniam, chociaż wolałbym mieć ten antyzbrylacz, ładnie kawa się układała.
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3440.msg91797#msg91797
Z antyzbrylaczem działa, ale przy grubszym przemiale, przy 3-4 od poziomu zero sypie jedynie bez niego. Może ktoś jest komu działa to wszystko na fabrycznym młynie bez modyfikacji, czyli usuniętego antyzbrylacza, to proszę o informację, chętnie jeszcze raz spróbuję :)
Właśnie hlary wymontował (druga strona). Żona już chce )%$%^&*( jak widzi że wysypuję kawę do kosza :)
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 09:07:54 wysłana przez tom517 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Grudzień 2017, 09:02:46 »
hlary męczył się z tym
Przeczytaj na spokojnie jak hlary wybrnął i zrób podobnie. Wyczyść młynek, załóż anryzbrylacz, ustaw na dość gruby przemiał, zasyp hopper i bez pochopnych wniosków zbliżaj się do oczekiwanego efektu. I pamiętaj, że po przestawieniu grubości trzeba do kosza przemielić 15-30g kawy.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Grudzień 2017, 10:20:00 »
To że przy ustawieniach pod espresso, nie takie pseudokawiarniane, że leci pół filiżanki naparu, z antyzbrylaczem zatyka się, jak się zwiększy grubość ładnie leci, ale to już niekoniecznie espresso wychodzi, widzę hlary męczył się z tym: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3440.0

Z tego co pamiętam kolega Hlary "dopalał" ziarno zastosowanym przemiałem. ;)


Nie rozsypuje wam eureka na boki bez antyzbrylacza ? Spotkanie z eureką wczoraj i dziś, jestem biedniejszy o 0,5 kg kawy od Mastro Antonio   

Nieraz mieliłem kawę od Antonia na różnych młynkach. Problemu nawet najmniejszego nigdy nie miałem.

Wyjąłem piorunki, bo zatykały, teraz brzydko sypie, wstawię chyba jakiś cienki drucik zamiast piorunków, może nie będzie zatykać i lepiej sypać. Jak można robić fabrycznie młynki, którymi nie da się zrobić dobrego espresso, chyba że jakąś spaleniznę się miele, która nie zatyka, na starcie trzeba modyfikować.
Dopiero doczytałem, że ustawienia 4-5 są ok do espresso, ja testowałem w okolicy 3

Skoro testowałeś na ustawieniu nr. 3  a zalecane są od 4 do 5, to w czym jest winny młynek?  :mhh:
Zmień sitko na mniej dziurawe i z 3 zrobi się automatycznie 4,5.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Grudzień 2017, 10:35:25 »
te 4-5 to DrUsagi wspominał, w instrukcji nie ma :)
Używam VST, fakt wymaga ciut drobniejszego mielenia.
W sumie młyn mieli dobrze, jedynie ten antyzbrylacz denerwuje, ale za jakiś czas o nim zapomnę :)
Jeszcze zrobię test: jak na danych  ustawieniach młynka w 25 sekund otrzymam 40-50 gram dobrego espresso, założę antyzbrylacz, jak po tym będzie blokada i kawa zapcha się uznam że znam winowajcę.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Grudzień 2017, 11:17:37 »
Teraz się mieli Meksyk Jaguar od ranGo, na 4.2 chyba. Trafia wszystko do PFa.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi