Autor Wątek: Eureka Zenith E65  (Przeczytany 37130 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Grudzień 2017, 14:11:30 »
Teraz się mieli Meksyk Jaguar od ranGo, na 4.2 chyba. Trafia wszystko do PFa.
Rozumiem bez piorunków w środku :), mam już przygotowane kubeczki jednorazowe :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Grudzień 2017, 14:15:08 »
Będę go w weekend odkurzać to się na 101% upewnię. Ale anty-zbrylacza raczej nie ma.
LMWDP #469

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Grudzień 2017, 09:19:02 »
Wywołany do tablicy melduję posłusznie, że po wymontowaniu antyzbrylacza od roku młynek ani razu się nie zatkał. Dla mnie ewidentnie ten antyzbrylacz powoduje zaleganie coraz większej ilosci kawy w kanale, a następnie zatyka na amen młynek. Co do ustawienia to ja teraz mielę nawet na 1,8, ale punkt zerowy jest wczesniej. W sumie wychodzi, że kręcę się wokół 2,5. Ta słynna 4 to raczej ustawienie konkretnego młynka, a nie zalecenie producenta. Przy antyzbrylaczu musiałem mielić kawę grubiej (problem polskich kaw, a nie włoskich palonych mocniej ?), a wtedy espresso (jeżeli można to tak nazwać) leciało w ok. 12-15 sek., a nieraz i szybciej. Po jego zdjęciu młynek aż tak nie rozsypuje, a zbrylanie jest w normie. PF ustawiłem bliżej wylotu. Przecież pierwsze wersje tego młynka w ogóle nie miały tego antyzbrylacza. Załączam obrazki punktu zero (styku żaren) i punktu mielenia kawy Mujeres z xCafe.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2017, 09:38:10 wysłana przez hlary »

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Grudzień 2017, 10:03:56 »
A tu film jak młynek mieli bez antyzbrylacza. Na tym filmie i tak zbrylił okropnie. Codziennie nie wygląda to tak. Możliwe, że jak czysciłem młynek i przygotowałem do filmu to się naelektryzował :) To także puierwsza kawa z samego rana, gdy częsć zalegała w wylocie.
Także zrobiłem po zmieleniu ogląd blatu, aby pokazać jak rozsypuje.
Całkowicie się zgadzam z Antonio, który kiedys pisał, że "Moim zdaniem jednak zbrylanie nie ma znaczenia. Mahlkonig K30 robi straszne grudy i zlepki, a kawa zeń jest ok. Problem może tkwi w czymś zupełnie innym: w jakości pyłu ;)."
Kawa wychodzi super. Przy nacisku kilkunastu kg tamperem nie widzę żadnego problemu w niewielkich grudkach kawy zmielonej na "puch".


« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2017, 10:09:43 wysłana przez hlary »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Grudzień 2017, 10:11:42 »
Jeszcze widzę można jakiś kapturek do wylotu dorobić, wczoraj próbowałem z kubeczkiem jednorazowym na portafilter ale słabo to wychodzi.
Nie wiem jeszcze o co chodzi z tym odelektryzowaniem cząstek kawy przez antyzbrylacz, u mnie antyzbrylacz jest plastikowy, więc nie wiem jak to ma działać na ładunki.
Przez weekend przetestuję inne wersje antyzbrylacza, coś jak w Vabanku, postaram się dociąć z jakiejś puszki odpowiednią blaszkę, mniej blokującą :)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Grudzień 2017, 21:05:36 »
Całkowicie się zgadzam z Antonio, który kiedys pisał, że "Moim zdaniem jednak zbrylanie nie ma znaczenia. Mahlkonig K30 robi straszne grudy i zlepki, a kawa zeń jest ok. Problem może tkwi w czymś zupełnie innym: w jakości pyłu ."
 
Zbrylanie samo w sobie nie mówi nic o jakości przemiału. Daje tylko czytelny obraz działania systemu odpowiedzialnego za odprowadzanie zmielonego ziarna. Sam przemiał który można sprawdzić samemu w sposób bezpośredni, to smak kawy i drożność wody podczas ekstrakcji przy użyciu danej kawy. To tak w wielkim skrócie.


Przy nacisku kilkunastu kg tamperem nie widzę żadnego problemu w niewielkich grudkach kawy zmielonej na "puch".

Kawa jest materiałem sypkim. Im większy nacisk tym lepsze wypełnienie ziaren jest na całej powierzchni. Ot taka prosta metoda, żeby było szybko i dobrze. Sam tak robię zaczynając od kawy z samego rana. Przy testowaniu kawy staram się robić wszystko w jak największym poszanowaniu, co mnie nieraz irytuje.  :redface:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Grudzień 2017, 09:54:40 »
Będę go w weekend odkurzać to się na 101% upewnię. Ale anty-zbrylacza raczej nie ma.
No to nie ma nic na wylocie. Ciężko zdjęcia zrobić ale tak to u mnie wygląda.

LMWDP #469

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Grudzień 2017, 18:27:05 »
W Nouva Simonelli MDX (siostrzany młynek do Zenitha) antyzbrylacz jest mniej więcej w połowie kanału wylotowego między dwoma częsciami. Nie widać go z komory żaren. Ale wylot z żaren jest bardziej prostokątny w poziomie i podzielony na dwa otwory.
Na schemacie to jest częsc 15050045.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2017, 18:30:18 wysłana przez hlary »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Grudzień 2017, 21:17:08 »
U mnie cały kanał wolny od blokad. Tylko na zdjęciu ciężko to złapać.
LMWDP #469

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Grudzień 2017, 09:17:29 »
Modyfikacja wykonana, działa lepiej, nie zatyka i 0 kawy na blacie, podgląd na mielenie po modyfikacji:
Koszt znikomy: 1 spinacz 50mm długości :) (mniejszy opór stawiany kawie, a funkcja rozdrabniania spełniona)
Polecam :)



Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Grudzień 2017, 10:15:36 »
 :brawa:

Osobiście to bym się zastanowił czy nie użyć cieńszego spinacza :hihihi: czy tam drucika, i go do tej dużej śruby na górze w ramach uziemienia nie zrobić. Choć u mnie nie ma nic i jest dobrze więc może lepsze wrogiem dobrego.
LMWDP #469

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Grudzień 2017, 07:58:37 »
Po prawie 2 tygodniach obcowania z młynkiem, stwierdzam że to był strzał w dziesiątkę :)
Jak widziałem przeskok jakościowy i2 mini ->Fiorenzato F4, tak widzę podobny skok w jakości Fiorenzato F4 -> Eureka Zenith E65
Oczywiście po małej modyfikacji (spinacz) :) i do domu z mniejszym hopperem. Cena ok 500 zł wyższa od takiego Fiorenzato, ale warta zmiany.
Chyba najtańszy młynek w swojej klasie z takimi żarnami, dodatkowo rewelacyjna regulacja.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Grudzień 2017, 08:16:32 »
Ten przeskok jakościowy to zaobserwowałeś w samym przemiale czy po ekstrakcji, czyli smak kawy? :mhh:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Grudzień 2017, 09:09:25 »
W sumie chodzi o powtarzalność, w Fiorku było różnie, nawet wrzucałem woreczek ryżu do środka, bo po pewnym czasie musiałem regulować przemiał dla tej samej kawy, nie wiem wilgoć, z ryżem w środku było trochę lepiej.  Kanałowanie w Fiorku czasami takie, że kawa lądowała w zlewie. Też wychodziła poprawna kawa, żeby nie było :). W Eurece (poza pierwszymi ustawieniami) jeszcze nie udało mi się wylać naparu :). Jedna kawa ma powiedzmy ustawienie 4,2 druga 4,4, zmieniam kawę, ustawiam stare ustawienia i jest :). Dodatkowo jest ciszej i prawie 2xszybciej. To w sumie przekłada się na ekstrakcję i smak, młynek dokładnie wykonuje polecenia operatora :)
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2017, 09:12:52 wysłana przez tom517 »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Grudzień 2017, 09:54:11 »
Praktyka i jeszcze raz praktyka. Dochodzi człowiek do wniosków nie budzących wątpliwości. :ok:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi