Autor Wątek: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę  (Przeczytany 98586 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #435 dnia: 10 Wrzesień 2023, 13:09:16 »
Z tego co pamiętam to przy tych większych dozach przemiał był nieznacznie grubszy.
Jakie masz ciśnienie podczas ekstrakcji przy tej dozie 21g, a jakie przy 18g?
》tertium non datur《

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #436 dnia: 10 Wrzesień 2023, 14:49:16 »
Jakie masz ciśnienie podczas ekstrakcji przy tej dozie 21g, a jakie przy 18g?
Tutaj nie zauważyłem znaczących różnic, początek ekstrakcji ok. 9bar, w trakcie delikatnie spada do ok. 8.5bar.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #437 dnia: 10 Wrzesień 2023, 15:14:17 »
Takie sitko z ciekawości sobie kupiłem pisało że 20g na samym sitku jest tylko jakaś numeracja no i jest "kororowe"
Warto się tym zainteresować.

 [ Invalid Attachment ]



Dziękuję za podpowiedzi jako że mam sporo wolnego czasu, kawy mi też nie brakuje jutro podejdę do tego sitka tą samą mielonką ale z innego młynka i tak z dzień dwa a jak nic ciekawego nie wyda

Może jeszcze nie jest za ciekawie ale inny młynek drobniejsze mielenie i jest znacznie lepiej.
Może go jeszcze nie wyrzucać :)

P1020656.JPG

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #438 dnia: 10 Wrzesień 2023, 15:35:21 »
Jakie masz ciśnienie podczas ekstrakcji przy tej dozie 21g, a jakie przy 18g?
Tutaj nie zauważyłem znaczących różnic, początek ekstrakcji ok. 9bar, w trakcie delikatnie spada do ok. 8.5bar.
Myślałem, że ciśnienie przy dozie 21g rośnie Ci powyżej 10 bara i dlatego drobniejsze mielenie nie robi różnicy w czasie ekstrakcji. To już nie wiem, a smak przynajmniej jest bardziej gorzki niż w mniejszej dozie?
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #439 dnia: 10 Wrzesień 2023, 16:34:50 »



Myślałem, że ciśnienie przy dozie 21g rośnie Ci powyżej 10 bara i dlatego drobniejsze mielenie nie robi różnicy w czasie ekstrakcji. To już nie wiem, a smak przynajmniej jest bardziej gorzki niż w mniejszej dozie?

Jakieś herezje wypisujesz, bo przecież ciśnienie nie będzie stałe rosło ze względu na przemiał i dozę, skoro jego max. jest ograniczony przez ustawienie rota pompy lub opv przy pompie wibracyjnej.






Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #440 dnia: 10 Wrzesień 2023, 17:14:55 »
Bo myślałem, że fabrycznie ma ustawione ciśnienie na więcej niż 9 bara.
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #441 dnia: 10 Wrzesień 2023, 17:23:40 »
A, ok.




Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #442 dnia: 10 Wrzesień 2023, 17:39:35 »
Jak oglądałem filmik z Victorią, to ciśnienie jest w okolicach 10 bara, a w drugim gość przerabia na 8,5.

A tu gościowi idzie do 12 bara:



Dlatego mnie to zmyliło, że Piotr  ma ciśnienie ekstrakcji 8,5 ÷ 9 bara.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2023, 17:59:33 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #443 dnia: 10 Wrzesień 2023, 18:55:53 »
Zgadza się, OPV samemu regulowałem, żeby uzyskać 9bar (fabrycznie było to chyba 11) i +/- to ciśnienie jest utrzymywane podczas całej ekstrakcji (lekko spada).
Co do smaku przy zwiększonej dozie (21g) to w tej chwili już nie pamiętam, czy dostrzegłem znaczące różnice przy takim samym ratio i czasie przy dozie 18g. Ale jak już mówiłem, chciałem jedynie ocenić realną pojemność sitka w moim przypadku, a 21g służyło do sprawdzenia odstępu od prysznica. Test 18g i dwóch monet na sobie wykazał to samo - "mieści się więcej". I to było tylko takie luźne pytanie, na które odpowiedź (jak rozumiem) brzmi: krótki prysznic ;)

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #444 dnia: 19 Listopad 2023, 13:51:40 »
Z jakiego metalu są sitka IMS? bo nie jest to stal. Mam 1 sitko IMS i magnes go nie przyciąga. ???

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #445 dnia: 19 Listopad 2023, 13:56:15 »
Oczywiście, że stal, tylko nierdzewna. Niektóre stałe nierdzewne przyciągają magnes, niektóre nie.

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #446 dnia: 19 Listopad 2023, 15:47:52 »
Oczywiście, że stal, tylko nierdzewna. Niektóre stałe nierdzewne przyciągają magnes, niektóre nie.
Teraz rozumiem, bo na wygląd i na dotyk byłem przekonany, że to stal nierdzewna. Nie wiedziałem, że nie każdą stal przyciąga magnes.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #448 dnia: 19 Listopad 2023, 21:08:29 »
Dzięki @Krakus  :-) Swoją drogą, nigdy nie przypuszczałem, że zgłębiając wiedzę "kawową" zgłębię też nt stali  :)

Offline Furgalad

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Nivona Cafe Grano 130
Odp: Sitka VST vs. IMS - czyli gdzie sypiemy kawę
« Odpowiedź #449 dnia: 02 Styczeń 2024, 00:26:06 »
Proszę o pomoc

Jako świeżynka w temacie espresso, próbuję tutaj ogarnąć tajniki parzenia dobrej kawki, rodzina już się dziwnie na mnie patrzy, bo cały czas czytam tylko to forum:)

Jakie sitko polecacie kupić do dozy 14-15 gr? Mam straszny misz masz w głowie, VST, IMS, E&B...
Nie smakuje mi kawa z podwójnego sitka, dołączonego do ekspresu, jest za mocna dla mnie, jak wsypuję mniej, to wychodzi byle co, ciastko stale się przykleja do prysznica i jest bardzo wilgotne. Wydaje mi się, że kawy jest po prostu za mało. Nowicjuszom nie radzicie robić w pojedynczym sitku, bo to wymaga większej wprawy, sitko jest innego kształtu.

Więc zaczęłam szukać czegoś mniejszego, przeczytałam cały wątek i jeszcze mi się wszystko nie rozjaśniło.

Producent, objętość, wysokość, wypukłe, płaskie, z rantem, bez rantu...

Czy do portafiltra bez dna nadają się te same sitka, które używane są w pf z wylewką? To co mam w zestawie w ekspresie Victoria, nada się do kolby npf?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi