Autor Wątek: Młyn do Bezzera Magica: Baratza, Eureka, LaSanMarco, Nuova Simonelli, Fiorenzato  (Przeczytany 4027 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
oparłem na podstawie recenzji z youtube,
Mówisz o filmikach Dave Corbey’a? Fakt, na tych filmikach młynek brzmi bardzo głośno - dużo głośniej niżej rzeczywistości.

Co do wyglądu - młynek jest większy, niż się to wydaje z Youtube, ale na mój gust wygląda całkiem OK.

Rad5

  • Gość
"Jak jest w końcu z mieleniem pojedynczych porcji w elektrykach, kwestia nacisku na ziarna oraz popcorningu."


Z moich obserwacji wynika, że pojedynczą porcję oblecisz w "żarnowcu: stożkowym - fasola spada, więc młyn ogarnie. W płaskich musi mieć ciężar na rozprowadzenie. Ale czemu musi być porcja? Fasola nie schnie "w moment". Można wsypać zapas i dosypywać, jakość nie spadnie. Wiem, że tu na forum jest legendowane utrzymywanie ziaren, ale jak się kawę zmienia, to i tak pierwsza partia kawy idzie do kosza.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Nie w każdym młynku.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Pisałeś o Eurece E65, jako posiadacz stwierdzam że bdb młynek. Kombinowałem z pojedyńczymi porcjami. Da się ale trzeba dmuchać czymś po mieleniu (używałem chińskiej bańki). Pobawiłem się i wróciłem do hoppera (mam ucięty z dużego). Swego czsu dałem ogłoszenie o chęci zamiany na Niche. Zakładam że z czasem nie chciałoby się mierzyć każdej dozy. Dla mnie Eureki największą zaletą jest dokładność ustawiania przemiału. Jakby z Niche było mniej zabawy byłby niemalże idealny (przykładam kolbę, mieli do niej i pobiera odpowiednią ilość kawy z opakowania :) )
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2018, 12:49:10 wysłana przez tom517 »

Rad5

  • Gość
Nie w każdym młynku.

Marek.


Racja. Ale ileż można sypać kasy na młyn? Niebawem kupuję kolejny i znowu po czasie okaże się, że "jak nie kijem go, to pałą".

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Zupełnie nie pasuje mi twój język. Chyba nie chciał bym trafić do twojej kancelarii. Na młynek można wydać znacznie więcej.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Ile? Tyle ile się da i więcej.

Offline logtech78

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: Comandante MK3
Krakus, dokładnie chodzi m.in. o filmiki Dave Corbey’a, wygląd Niche Zero nie pasuje do kuchni oraz czasami przyda się hopper.

Rad5 Mielenie pojedynczych porcji, degustacja różnych kaw (dwa różne espresso). Moje kubki smakowe, aż tego pragną, co to jest za delektowanie się jednym ziarnem :)
W hoperze według mnie kawa dużo szybciej wietrzeje i nabiera wilgoci.

Pisałeś o Eurece E65
Masz doświadczenie z Fiorenzato F4E nano, jak wypada na tle Eureki Zenith E65 ?
Czy w Eurece Zenith E65 występuje tzw. popcorning przy mieleniu pojedynczych porcji ? Czy możesz nagrać krótki filmik podczas mielenia porcji ?

Rad5 i Miklas widzę, że bez Was było by za dużo "suchego tekstu"  :D  prawidłowo, kto by tak wytrzymał, musi być luźna atmosfera, humoru nigdy za dużo.

Do kandydatów dopisuję jeszcze Ceado E37S, który uciekł mi sprzed nosa, cena była dobra 2800zł (po przeliczeniu z wysyłką).
W Eurece Atom E60, chyba nie pasuje mi ślimak podający ziarno, prawdopodobnie zwiększa popcorning.

Koledzy i koleżanki, widzę, że rozmowa nam się klei, to się podpytam:
Jak wygląda kwestia rozmiaru żaren, po opiniach na forum tak do 70 milimetrów jest różnica w smaku i jakości ekstrakcji, czy powyżej to już efekt placebo ?
Dopytuje się, bo wiadomo, zakup młynka, bynajmniej u mnie, to już do końca życia, tylko wymiana żaren co jakiś czas.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Ja poczułem różnicę między 50mm (Macap M2M) a Fiorenzato F64 (64mm). Wyżej nie miałem okazji sprawdzać.

Offline odczasudoczasukawa

  • Wiadomości: 95
Chciałbym mieć takie dylematy życiowe typu czy Niche Zero będzie stylistyką pasować do stylistyki kuchni😁 Ludzie najczęściej żyją na innym poziomie potrzeb, wymagań.

Offline logtech78

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: Comandante MK3
Chciałbym mieć takie dylematy życiowe typu czy Niche Zero będzie stylistyką pasować do stylistyki kuchni😁 Ludzie najczęściej żyją na innym poziomie potrzeb, wymagań.

Dla mnie Niche Zero bardziej pasuje do stylizowanych kuchni z nutą nowoczesności, dodatkowo wstawki z drewna będą się u mnie gryźć.
Jednym się podoba ten młynek innym nie, to samo tyczy się ekspresów kolbowych i ciśnieniowych.
Jeśli wydaję się 2500-3000zł i ma kuć w oczy, to szkoda kupować.
Dodatkowo przy robieniu kilku espresso, kaw mlecznych, odmierzanie porcji kawy za każdym razem na wadze to nie jest rozwiązanie, gdy znajomi czekaj.
Wolę mieć zaprogramowany czas mielenia.

Co innego gdy robię kawę dla siebie, wtedy Niche owszem, ale szukam rozwiązania uniwersalnego.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Patrzyłeś może na ceado e6p? Akurat kupiłem taki ostatnio od Antonio z bardo dobrym rabatem. Młynek ma:
- dwa timery
- jest cichy
- ma hopper dosyć mały
- retencja? Hmm chyba minimalna. Nie mielilem akurat tylko jednej porcji, gdyż wsypuje zawsze więcej kawy aby uniknąć popcorningu.

Wygląd, każdy widzi jak wygląda. Może Ci się spodoba. Ze swojej strony bardzo polecam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi