Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1540374 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3075 dnia: 01 Luty 2017, 11:59:38 »
Może dałoby się zastosować nawet na stronie sklepu jakiś filtr dla tagów. Odpowiednio otagować pozycje w sklepie pod kątem obróbki, aromatów, przeznaczenia. Wtedy kiedy ktoś szuka aromatów czekolady i orzechów z przeznaczeniem do espresso, to zastosowanie takiego filtra rozwiąże problem.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1494
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3076 dnia: 01 Luty 2017, 12:01:31 »
Jako kompletny laik  ;) to odpowiedziałbym na pytania:

- jaka metoda parzenia (ekspres, zalewajka, metody alternatywne)
- czy kawa ma być prosta (wybaczająca błędy) czy wymagająca w procesie przygotowania (vide Ariadna, która sprawdza się chyba w każdym ekspresie)
- espresso czy kawy mleczne (i czy w kawie mlecznej ma się wybijać czy nie przeszkadzać)
- orzechy, czekolada czy owoce
- gorzkie czy kwaskowe (albo inaczej, kwaśne  ;) )

Może dałoby się zastosować nawet na stronie sklepu jakiś filtr dla tagów.
o, takie coś by się przydało  :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3077 dnia: 01 Luty 2017, 12:05:48 »
Czy lubisz kawy z Kolumbii? ;)

Chyba nie piłem jeszcze żadnej Kolumbii, ale ja nie jestem chyba w grupie reprezentatywnej, ja jestem otwarty na smaki i czego byś mi nie polecił, to wierzę, że z Waszej palarni będzie mi smakować, jestem na etapie wyrabiania sobie gustu kawowego i już mam pewne kawy, które smakują mi bardziej inne mniej, ale wszystkie smakują :).
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10594
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3078 dnia: 01 Luty 2017, 12:12:58 »
Oo, o, to jest to. Bardzo fajny pomysł. Teraz tylko aspekty techniczne... Nie mam żadnego wyobrażenia jak to zrobić.

Siedzę teraz w kawiarni. Zamówiłem espresso i nie dostałem espresso lecz powiedzmy, że kawę z pianką o konsystencji i intensywności dalekiej od właściwości espresso. Za to przy zamówieniu miła pani zapytała mnie: "Czy posiada pan naszą kartę rabatową?" Czy coś ze mną nie tak, że źle reaguję na takie zastosowanie czasownika "posiadać"? Czy naprawdę można być posiadaczem kart rabatowych? ;)

W kawiarni znowu spotykam znany nam młynek Fiorenzato 64 Evo. Wciąż gdy nań patrzę, nie rozumiem jego posiadaczy ;).

@kulka, dzięki :).

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3079 dnia: 01 Luty 2017, 12:16:16 »
Też chce Was wypróbować, lubię Kolumbię, nawet bardzo! Tylko ta Wasza Kolumbia bardzo bardzo kwaśna, że jak soczek cytrynowy?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10594
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3080 dnia: 01 Luty 2017, 12:24:20 »
Nie, nie, ta od Mujeres del Carmen Sotara nie jest za bardzo cytrusowa. Warto spróbować :).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3081 dnia: 01 Luty 2017, 12:47:18 »
Jaką kawę wybrać?
To może tak: https://www.fivesenses.com.au/blog/coffee-selection-guide/

Odpowiedzi tylu ilu szukających.
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10594
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3082 dnia: 01 Luty 2017, 17:17:32 »
@DrUsagi, to jest po prostu seria mini wykładów :). Na pewno warto o tym pisać i na pewno coś takiego w końcu z siebie dam.

Byłem dziś znowu w kolejnej kawiarni, tym razem u naszego dobrego znajomego. Espresso ze Stormy Weather było super słodkie i gęste. Sam bym tego lepiej nie zaparzył. Maszyna: LaMa Linea. Spróbowaliśmy też Etiopii Ambela z 12 grudnia w postaci przelewu V60. Ambela jest niesamowicie słodka, pachnąca jagodami i poziomkami, myślę że nawet mocniej niż Rocko Mountain rok temu :). Zapraszamy  :szampan:.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3083 dnia: 01 Luty 2017, 20:13:19 »
Właśnie spożywamy San Luis Salwador La Libertad. Ależ ta kawa jest gładka, spływa do gardła jak balsam, zupełnie inna niż nasz ulubiony Honduras. Zupełnie w niej nie ma goryczki, jedynie jakieś delikatne cytrusy. Niestety w mleku taka łagodność  zupełnie się nie sprawdza. Cały smak przytłacza mleko. Wg małżonki dobra tylko kawy nie czuć ;-). Gdybyż udało mi się ją przekonać na espresso :-). Ładna  wzorzysta crema.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3084 dnia: 01 Luty 2017, 20:16:14 »
A w jakiej postaci ta mleczna kawa?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3085 dnia: 01 Luty 2017, 20:19:24 »
Latte macchiato? Spienione mleko, a na to espresso. Niestety w cappuccino małżonce za mało pianki :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3086 dnia: 01 Luty 2017, 20:50:36 »
No to może trzeba na to podwójne espresso? ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3087 dnia: 01 Luty 2017, 21:02:54 »


w cappuccino małżonce za mało pianki
Ja zwykle robiąc cappucino daję więcej mleka - z nadmiarem w dzbanku lepiej się leje a dzbanek z nadwyżką ląduje obok filiżanki jako dolewka.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3088 dnia: 02 Luty 2017, 15:39:34 »
MA Top Red - pierwsza klasa, crema piękna obfita, idealny tygrysek. Espresso słodkie owocowe, zero goryczy i szlachetny kwasek. Super. Palenie 26 stycznia.

Offline Alfik

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Bezzera bz10
  • Młynek: Wega 5.8
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3089 dnia: 02 Luty 2017, 18:49:15 »
Do mnie właśnie jedzie m.in MA Top Red- tylko że ja wciąż mam problemy techniczne z uzyskaniem obfitej cremy- jakaś crema jest, ale znika b. szybko....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi