Autor Wątek: Kawa na prezent do kawiarki  (Przeczytany 4693 razy)

Offline xzimnax

  • Wiadomości: 16
Kawa na prezent do kawiarki
« dnia: 27 Czerwiec 2018, 16:13:45 »
Moi drodzy, pytałam już o pomoc w wyborze przelewówki do biura (dziękuje wszystkim, jeszcze nie kupiłam :P), a tym razem chciałabym kupić mężowi zestaw 3 - 4 kaw po max 250 g do parzenia w kawiarce, raczej w takiej cenie za kg, żeby móc potem kontynuować picie ulubionej na co dzień (czyli powiedzmy max 80 zł/kg). Bardzo smakowała nam ETHIOPIA YIRGACHEFFE, choć raczej jako urozmaicenie, a nie kawa do biura itp. Generalnie fajnie byłoby, gdybyście udzielili mi wskazówek. Najlepiej kawa z jednego sklepu. Czytam sobie na stronie np. eurocafe, ceny są przystępne, ale zupełnie nie mam pojęcia co warto kupić, czym się kierować. Młynek podstawowy, Severin KM 3873. Nie lubimy kaw bardzo gorzkich bądź kwaśnych.  Imieniny tuż tuż, więc zależy mi na czasie. Pozdrawiam

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwiec 2018, 16:22:58 »
Jest Yirgacheffe i Yirgacheffe -- to jest bardzo pojemne określenie. Znajdziesz w nim cudowne kawy i słabe kawy.  Z naszej oferty polecam Ci trzy różne Kolumbie z trzech różnych obróbek: Claudina Natural, Los Alpes Honey, Las Animas Washed -- to bardzo fajne doświadczenie :). Jako czwartą kawę -- Honduras top microlots :). Synestezja. Ale nie da się z tego zrobić 80zł/kg, niestety.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwiec 2018, 16:49:26 »
W miarę bezpieczne do kawiarki wydają mi się kawy palone do espresso. Zarówno mieszanki jak i jednorodnego pochodzenia. Kawy z Brazylii, Salwadoru, Kostaryka czy Peru na ogół nie są ani mocno kwaskowe ani goryczkowe.

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2018, 21:15:43 »
Espresso Mujeres, np. ze swiezopalona.pl
Do kawiarki jak najbardziej, w promocji -20% (kod do znalezienia na forum)  powinno się załapać w pobliżu oczekiwanej ceny.

Offline xzimnax

  • Wiadomości: 16
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2018, 21:52:57 »
Hmm, kuszą te od Antonio. Może zamiast 4 wezmę 3... A czy jest może jakiś kod rabatowy dostępny? Trudno już mi dziś powiedzieć jaka to była wówczas kawa. Na pewno pamiętam, ze droga i pierwsza z kawiarki. I była kwiatowo-owocowa.

Offline xzimnax

  • Wiadomości: 16
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec 2018, 21:57:22 »
A czy coś jeszcze ze  ze swiezopalona.pl moglibyście polecić we w miarę akceptowalnej cenie? Chciałabym kupić co najmniej 2- 3 różne żeby spróbować czegoś nowego. Niestety, dopiero wracam do przygody. Poza kawiarniami pijemy.... wstyd przyznać ale serię Privat Kaffee lub Dallmayr.  Czas na krok na przód.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwiec 2018, 22:05:30 »
Mujeres, jeśli dobrze domyślam się pochodzenia, ma raczej profil czekoladowo orzechowy. Jeśli z kawiarki smakują Ci klimaty owocowo kwiatowe, to celuj w jasno palone single.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec 2018, 22:09:08 »
Na prezent polecam zestawy jednorodnych kaw z filiżanką gratis z tym samym wzorem graficznym co na puszce kawy. Np. taki zestaw:
https://www.ekspresdokawy.pl/pl/o/kawa-ziarnista-nicaragua-pacamara-gigante-250g---gratis-10086.html
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2018, 22:20:52 »
celuj w jasno palone single.

Nie jestem tego pewien czy przejście z Tchibo/Dallmayr na jasny singiel, nie będzie zbyt dużym szokiem. Jednak warto na pewno jakąś w miarę słodką, jaśniej paloną kawę wziąć może do tego jakąś mieszankę pod espresso oraz singla pod espresso. Jaśniej paloną kawę potem zawsze można wymieszać z czymś neutralnym i słodkim jak kawa z Brazylii czy mieszanka espresso. Na ogół bardzo fajnie w kawiarce takie eksperymenty wychodzą. 

Wrażliwość na słodyczm, kwasowość i gorycz, u każdego niestety jest inna. Dlatego trudno jednoznacznie coś doradzić. Trzeba próbować różnych rzeczy, tylko wtedy da się stwierdzić co się lubi.



« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2018, 22:23:12 wysłana przez krystians »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec 2018, 22:24:36 »

Krystian, sugerowałem się tym:

Trudno już mi dziś powiedzieć jaka to była wówczas kawa. Na pewno pamiętam, ze droga i pierwsza z kawiarki. I była kwiatowo-owocowa.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline xzimnax

  • Wiadomości: 16
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec 2018, 23:38:05 »
Na pewno chcę właśnie spróbować 3 - 4 kaw różnych, żeby wiedzieć w co celować, natomiast jedna z nich ma być podobna do tej, która wówczas zrobiła na nas duże wrażenie. Wiadomo, prezent dla męża, ale korzystać będziemy razem. Dziękuję za wszystkie sugestie. Nadal nie wiem co kupić, ale zaczyna mi się trochę rozjaśniać. Jakby ktos miał jeszcze jakieś pomysły, to oczywiście piszcie. No i postaram się zabrać za lekturę forum, niestety tym razem czas nagli.  Jutro chcę zamówić, a jak dojdzie to napiszę o efektach i może jeszcze coś mi na tej podstawie doradzicie. Mamy mocne postanowienie zrezygnować z kaw na orlenach itp. na rzecz zakupu lepszej kawy do domu.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:06:30 »
Goranowy Mujeres jest moim zdaniem właściwym punktem wyjścia, nie jest dziwna, ani odważna, jest solidną i stabilną mieszanką w niewygórowanej cenie. Faktycznie nie jest typowo owocowa, ale też to nie typowo czekoladowa brazylia, kwasowość jest zaznaczona i jest w niej co odkrywać.

Wracam do niej regularnie i mi sprawdza się w kawiarkach a często biorę ją do pracy do phina, nawet właśnie teraz ją tak popijam :)

Albo np z zimy bardzo smacznie wspominam wyspy wulkaniczne od gregorio, a wybór u nich też spory, masz w czym wybierać i nie wierzę, ze na jednej próbie/prezencie się zakończy ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:11:45 »
ma być podobna do tej, która wówczas zrobiła na nas duże wrażenie

W takim wypadku musielibyśmy wiedzieć co to dokładnie za kawa była. Poszukiwanie po samym regionie Yirgacheffe możnaby porównać do szukania jasnego kwiatu. Za mało szczegółów, aby znaleźć konkretny. Potrzebna jest pełna nazwa produktu i palarni.

Offline xzimnax

  • Wiadomości: 16
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:29:51 »
Udało mi się ustalić, że kawa, którą wówczas piliśmy była z palarni swiezopalona.pl :D

Offline xzimnax

  • Wiadomości: 16
Odp: Kawa na prezent do kawiarki
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:41:13 »
Ostatnie pytanie, jaką kawę wziąć do kaw mlecznych, jak szukać i w co celować? Takie też lubimy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi