Autor Wątek: Orea V3  (Przeczytany 7157 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Maj 2023, 17:06:10 »
Moje zamówienie cofneli Timemor'a  b75 z Ali, chociaż była dosyć niska cena jak
dopiero co pokazały się o nim wzmianki.
Chyba ktoś sie z nich walnął przy wystawianiu aukcji, albo przeszacowali z zamówieniami.
Później kręcili, że trzeba długo czekać i że może ich nie być, nie wnikałem kasę zwrócili.

Może to i dobrze, dałem sobie spokój i zamówiłem Torch'a, a później Orea, choć przyznam że sam jestem ciekaw konfrontacji.

Coś już można tam podejrzeć.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Maj 2023, 18:39:49 »
Podobne to Timemore do drippera Brewisty. Mam i to chyba mój najmniej ulubiony dripper. Swoją droga zamówiłem 11 kaw od sey w styczniu i zdaje się, że to odpowiednik europejskiego The Barn. Wszystkie kawy zamówiłem palone pod filter, a przyszła cała paleta kolorow. Peru Maxi Garcia było tak ciemne, że miało olejki na ziarnach, a typica mejorado z Ekwadoru tak jasna ze smakowała jak ocet.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Maj 2023, 19:38:57 »
Dzięki naszemu koledze @SMaN kiedyś próbowałem całkiem fajnych ziaren Hey, chyba jakiegoś Hondurasu. Było to bardzo przyjemne, bardzo mi smakowało.

The Barn jest aż tak niestałym roasterem, że służy za punkt odniesienia?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Maj 2023, 20:10:35 »
Jakieś 8-10 lat temu byli super, ostatni raz ze 3 lata temu zrobiłem większe zamówienie i albo źle opisali kawy do alternatyw i do espresso, albo są mega niestali. Mam zdjęcia, jeśli uda mi się edytować później to wrzuce
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Maj 2023, 12:27:54 »
A czy ma ktoś z Was porównanie z Timemore B75? Wygląda bardzo podobnie a cena samego drippera i filtrów sporo niższa  :mhh:
na szybko sprawdziłem, że filtry z Kality 185 pasują (odrobinę wystają) i zamówiłem na próbę - jak przyjdzie to dam znać jak wypada porówannie, bo swojego orea wyniosłem do palarni i teraz męczę się w domu na V60 z jakimiś powolnymi filtrami cafeca.
Super, chętnie poznam opinię bo nawet ich filtry nie wychodzą źle cenowo, tylko trzeba zamówić z wyprzedzeniem.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Sierpień 2023, 17:26:01 »
Jakie filtry okrągłe polecacie do Orea, żeby samemu zwijać?

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Wrzesień 2023, 17:29:14 »
Co sądzicie o nowościach które wprowadziła Orea? Zamówiliście ? :)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Wrzesień 2023, 18:34:38 »
Miałem ochotę na Grubą Bertę ;), choć producent twierdzi, że to Big Boy O0, ale po namyśle stwierdziłem, że jednak w znakomitej większości parzę pojedyncze kawy, a do większych pojemności mam inne urządzonka i ileż można tego trzymać? Dobrze wiedzieć, że jest taka opcja, ale na razie to wolę zrobić dwa przelewy w małej, niż kupować kolejny dripper.
Natomiast standardowy rozmiar w wersji szklanej, to zupełnie inna para kaloszy i tu już się nie oparłem :).
Jestem regularnym użytkownikiem chińskiej wersji tego wynalazku (z linku z tego tematu :taktak:) i bardzo sobie chwalę i polecam! Ciężko mi sobie wyobrazić, w czym taki oryginalny Orea mógłby być lepszy od chińczyka - wymiary muszą być identyczne, bo oryginalny negocjator pasuje idealnie - ale taka szklana wersja może być przyjemniejsza w użyciu, milsza dla oka, więc zamówiona. Ponieważ jest to mój ulubiony dripperek na chwilę obecną, to oryginalną wersję plastikową też przy okazji zamówiłem, zatem bedę mógł porównać z moją chińszczyzną i przekonać się, czy miałem rację?
Czyli ja na razie pozostaję przy standardowej wersji - tak, dokupuję i polecam :ok:, a jak w przyszłości zasypiecie tamat oszałamiajaco pozytywnymi recenzjami, to będziemy myśleć nad tymi nowinkami ;).
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2023, 18:44:54 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi