Autor Wątek: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych  (Przeczytany 37950 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Listopad 2018, 14:09:23 »
Chyba łapię, muszę wybrać opcję wymień przed zakupem. Przed chwilą kupiłem coś na  Aliexpress i przeliczyło z dolarów na zł, które miałem na Revolut.
Chociaż tak liczę to chyba przeliczyło po kursie tym co bym wcześniej wymienił. Więc nie wiem, czy wymieniać, czy 1 konto ze złotówkami wystarczy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Listopad 2018, 14:19:04 »
Ja płacę tylko Revolutem od pewnego czasu. Szybkie, proste, wygodne...

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Listopad 2018, 14:58:57 »
Na Revolut możesz mieć jedno konto w złotówkach. Gdy płacisz w innej walucie automatycznie przelicza sobie ze złotówek. Sprawdzone ze 20 razy.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 15:56:08 wysłana przez korea83 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Listopad 2018, 15:02:37 »
Ja sobie zamieniam na bieżąco, w złotówkach chyba raz tylko płaciłem. Teraz mam więcej niż było jak przelewałem z PLN na USD, zarobiłbym ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Listopad 2018, 15:28:48 »
No właśnie przeliczyło mi po 3.77 zł za dolara. Płatność z Aliexpress. Czyli nie ma sensu wcześniej kupować walut (aktualny kurs 3,77)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Listopad 2018, 15:32:41 »
Ja raczej na bieżąco wymieniam, teraz mam tylko zapas na kickstartera, bo nie pobrało z konta jeszcze. A tak to dorzucam tyle ile potrzebuję i lawiruję w okolicach zera, nie mam potrzeby trzymania tam kasy(którą i tak najpierw trzeba mieć :D).

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Listopad 2018, 15:44:23 »
No właśnie przeliczyło mi po 3.77 zł za dolara. Płatność z Aliexpress. Czyli nie ma sensu wcześniej kupować walut (aktualny kurs 3,77)
Jeżeli nie masz wymienionej waluty to zrobi to samo. Czyli ogólnie żadna różnica. Chyba że tak jak mówiłem płacisz za coś w weekend to wymiana nastąpi po ciut wyższym kursie więc w takim wypadku lepiej wymienić złotówki na dewizy w tygodniu. :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Listopad 2018, 17:03:40 »
Taka ciekawostka, Jake revolut wymienia walutę przy płatności, to porównuje wzajemny kurs wszystkich posiadanych walut ibwybierza korzystniejszy. Dam przykład który u mnie wyszedł, miałem "na koncie" trochę ojro i niecałego dolara, chciałem kupić coś tam w $, więc sobie doładowałem odpowiednią kwotą złotówek i zapłaciłem za zakup, ku mojemu zaskoczeniu nie mając odpowiedniej ilości USD a mając ją i w PLN i EUR,  przewalutował sobie EUR na dolary podczas płatności, jak zauwazylem to sprawdziłem kursy i wyszło że dzięki temu zaoszczędziłem paręnaście groszy :)

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Listopad 2018, 17:21:13 »
Jeśli ma się jedną walutę źródłową, to rzeczywiście nic nie trzeba robić, ale można nie chcieć, żeby zeżarło coś już wymienionego wcześniej. Wtedy można sobie przygotować odpowiednią kwotę w wybranej walucie samodzielnie.

Offline DDerek Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Ascaso UNO PID PROF Black&Wood
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Kwiecień 2019, 16:52:17 »
ja również wszystkimi kończynami podpisuję się pod Revolutem. I do płatności zagranicznych online i do płacenia za granicą :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Kwiecień 2019, 19:39:23 »
Drobna uwaga - zasilanie karty Revoluta kartą kredytową bywa problematyczne. Po pierwsze, za wyciąganie w ten sposób przelanych na kartę Revoluta pieniędzy z bankomatu, Revolut może zablokować nam konto. Po drugie zaś, CitiBank za takie zasilenie życzy sobie 8% prowizji, nie mniej niż 10 złotych. Ale Revoluta polecam, jest świetny - szczególnie ich aplikacja mobilna.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Kwiecień 2019, 10:16:43 »
Hm, mi to zalicza jako płatność bezgotówkową a nie przelew.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Kwiecień 2019, 10:47:23 »
Otworzyłem Alior walutowy. Kupuję walutę wtedy gdy wydaje mi się ze kurs jest opłacalny a potem płacę walutą bez żadnego przeliczania. Wg mnie teraz mi się to najbardziej opłaca.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Kwiecień 2019, 11:05:54 »
Revolut jest o tyle prostszy, że masz wirtualną kartę, którą możesz w każdej chwili usunąć, założyć nową bez dodatkowych kosztów i masz inny numer w razie potrzeby. Z plastikiem tak łatwo chyba nie ma, ale tego nie używam w ogóle przy płatnościach online...

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Kwiecień 2019, 11:11:16 »
Otworzyłem Alior walutowy. Kupuję walutę wtedy gdy wydaje mi się ze kurs jest opłacalny a potem płacę walutą bez żadnego przeliczania. Wg mnie teraz mi się to najbardziej opłaca.

Masz na myśli kantor walutowy w Alior? Nie ma tam czasem jakichś ograniczeń ilościowo - kwotowych? Np. max 5 przelewów w miesiącu a potem jakaś prowizja za kolejny?
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2019, 11:13:29 wysłana przez jancewicz »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi