Autor Wątek: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam  (Przeczytany 44616 razy)

Offline Galahad

  • Wiadomości: 9
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Luty 2017, 16:17:21 »
Witam szanownych forumowiczów

Bardzo się cieszę, że mogłem za pośrednictwem tego forum znaleźć wiele ciekawych informacji na temat ekspresów do kawy.

Z żoną jesteśmy w trakcie dokonywania wyboru odpowiedniego dla nas modelu  - pierwszego ekspresu automatycznego.
Po lekturze forum, już wiem, że prawdopodobnie Jura będzie naszym wyborem.

Optymalnym wyborem pod względem ceny (zakup w sklepie internetowym w Niemczech) byłby model E60.

Niestety z opisu wynika, że podstawową jego wadą jest brak możliwości użycia odpowiedniej szklanki do latte. To prawdopodobnie poważna dla nas wada - żona uwielbia właśnie latte.
W związku z tym mam pytanie.

Jak to jest z tą wielkością szklanki do latte. Jaka wielkość, jakiego typu szklanki zdecydowanie nie nadają się do tego ekspresu?
Czy rzeczywiście może być to uciążliwe?

Czy model Jura F9 jest zdecydowanie lepszym wyborem i wartym dopłacenia?
Czy mam rozumieć, że zakup w Niemczech nie daje mi możliwości skorzystania z serwisu w Polsce w ramach gwarancji?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam



Offline jerzyk

  • Wiadomości: 18
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Luty 2017, 08:16:12 »
Nie dramatyzujmy z tymi szklankami do latte.
Ja mam Jura E80 i spokojnie duże szklanki tam można podstawić
Musicie szukac modelu z dodatkowa, regulowana wylewka do kawy i mleka (pianki)
Jura E8/80 takowe posiadaja ale i kilka innych, wyzszych modleli również
Tutaj można szklanki uzywac do 15 cm wysokosci

Offline birut

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Delonghi 5600
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Marzec 2017, 13:08:53 »
To jakis zart z wymian filtrow w Jurze co 3tyg.
Zaczalem zastanawiac sie nad nowym ekspresemmyslalem nivona lub jura.
Moj 4letni Delonghi ma dopiero 2500kaw ,zero awarii.
Posiadam Delonghi 5600 nie ma filtra uzywam brity.
Odkamienianie co okolo 4miesiace .Roczny koszt znikomy .
Filtry taniutkie a srodki ori delonghi tez nie sa drogie.
Czytajac teraz takie rewelacje ze 700zl rocznie kosztuje utrzymanie Jury.
To jest jakis kosmos.Do tego ze nie da sie wyjac bloku zaparzajacego do czyszczenia?
Faktycznie tak jest w kazdej Jurze?
Nivona ma chyba taka mozliwosc z tego co wiem w serii 7 i 8.
Chcialem moj stary dac do pracy a do domu nowy.
Ogolnie pijemy espresso lub cappuccino.
Teraz to zaczynam sie grubo zastanawiac.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Marzec 2017, 13:11:56 »
Poprzednio pisałeś 3000 kaw i odkamienianie co 5 miesięcy, zdecyduj się w końcu.

Offline birut

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Delonghi 5600
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Marzec 2017, 13:54:30 »
Okolo kolego bo raz jest to 4 a raz 5 miesiecy.A kaw na oko podalem wtedy.Dokladnie jest 2720 😊.
A moglbts mnie oswiecic jezeli chodzi o czyszczenie blokow w Jurze .Czy kazdy model to ttlko serwis.

Offline TheNaturat Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: DeLonghi; Siemens EQ.7; Aeropress; French Press
  • Młynek: Rhinowares; Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Marzec 2017, 14:12:59 »
Jak masz zdolności manualne to wyczyścisz go samemu, trzeba rozebrać większość obudowy.
specjalistycznyspecjalista.blogspot.com

Offline birut

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Delonghi 5600
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Marzec 2017, 14:19:09 »
No tak tylko bedzie po gwarancji.I rozumiem ze kazda Jura tak ma.A co ile kaw czysci sie blok w serwisie.
I jak wyglada sprawa w tej Jurze jak sie ma brite w dzbanku.
Czy wylacza sie filtr-jest taka opcja .
Czy wtedy wystarczy odkamieniac i myc przewody mleczne.

Offline jerzyk

  • Wiadomości: 18
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Kwiecień 2017, 09:23:34 »
Jeśli dbasz o ekspres tj. czyścisz jak tylko urządzenie "upomni" sie o to, odkamieniasz tez gdy dostaniesz info o tym, nie używasz nieodpowiednich ziaren (z olejkami etc.), czyścisz na bieżąco jak to zaleca producent  to nie masz o co się martwic. Nie ma potrzeba wyciągania modulu zaparzającego do czyszczenia ponieważ jest on czyszczony i smarowany regularnie tabletkami Jury - czestotliwosc zalezna od ilości zrobionych kaw.
Dbac, dbac i jeszcze raz dbac a nic zlego nie powinno sie dziac.
Wydaje mi się, ze najbardziej strasza zwolennicy lub handlowcy innych marek. Ja mam E80 od początku grudnia i jeszcze nie odkamienialem a nie używam filtrow Jury tylko dzbanek Brity. Czyzczenie urządzenia robilem już dwa razy tabletkami Jury. Czasem czyszcze chemia układ mlaczny ale glownie czyzcze pod biezaca woda (po każdym uzyciu)
Sam zaparzacz (modul) przepłukuje się po wlaczeniu i wylaczeniu ekspresu

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Kwiecień 2017, 14:00:05 »
Jeśli dbasz o ekspres tj. czyścisz jak tylko urządzenie "upomni" sie o to, odkamieniasz tez gdy dostaniesz info o tym, nie używasz nieodpowiednich ziaren (z olejkami etc.), czyścisz na bieżąco jak to zaleca producent  to nie masz o co się martwic. Nie ma potrzeba wyciągania modulu zaparzającego do czyszczenia ponieważ jest on czyszczony i smarowany regularnie tabletkami Jury - czestotliwosc zalezna od ilości zrobionych kaw.
Dbac, dbac i jeszcze raz dbac a nic zlego nie powinno sie dziac.
Wydaje mi się, ze najbardziej strasza zwolennicy lub handlowcy innych marek. Ja mam E80 od początku grudnia i jeszcze nie odkamienialem a nie używam filtrow Jury tylko dzbanek Brity. Czyzczenie urządzenia robilem już dwa razy tabletkami Jury. Czasem czyszcze chemia układ mlaczny ale glownie czyzcze pod biezaca woda (po każdym uzyciu)
Sam zaparzacz (modul) przepłukuje się po wlaczeniu i wylaczeniu ekspresu

Jerzyk dobrze prawi i tak można powiedzieć o każdym ekspresie automatycznym. W ich przypadku baaaardzo dużo zależy od higieny i nie wolno tego pomijać ani odkładać na później. Inaczej ekspres bardzo szybko zacznie szwankować, bez znaczenia czy kosztował 20 tys zł czy 1,5 tys :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline krzysiekkce

  • Wiadomości: 4
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Maj 2017, 11:53:15 »
Czy kupując np w Technik Profis nie doliczają na granicy jakiego cła czy innych opłat? Teraz na E60 jest promocja na 629 euro  się zastanawiam nad zakupem. Jest lepsza od C60 po 499euro w promocji?

Offline micmus

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Jura E60, Philips Senseo
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Styczeń 2018, 20:06:11 »
Jako autor tego tematu mam nadzieje, że moje uwagi okazały się pomocne dla osób, które wahają jaki model wybrać. W miedzy czasie sporo posypało się pytań na priv.

Niestety dnia dzisiejszego pojawił sie z ekspresem problem, ale prawdopodobnie z mojej winy. Może inny użytkownik miał podobny problem w Jurze i mi pomoże - będę bardzo wdzięczny.

O to co się wydarzyło:
- pojawił siekomunkat o czyszczeniu więc uzbrojony w tabletke czyszczącą Jura włączyłem program czyszczenia
- pojawił się komunikat wrzuć tabletke a ja z rozpędu przed wrzuceniem nacisnąłem dalej, czyli czyszczenie rozpoczęło się bez tabletki
- postanowiłem przerwać proces czyszczenia i zacząć od nowa
- nacisnąłem przycisk wyłączania i ekspres się wyłączył

Tu zaczyna się problem:
- po ponownym włączeniu pojawił się komunikat napełnianie systemu otwórz pokretło
- otwieram pokrętło system się napełnia
- zamykam pokrętło następuje płukanie systemu kawy przy czym woda przez dysze nie przelatuje czyli system kawy się nie przepłukuje
- znów komunikat otwórz pokrętło
- znów płukanie systemu kawy i tak w kółka taka pętla...

Co dalej ... :(

Czy można go jakoś zresetować ?

Pozdrawiam
Michał
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2018, 20:14:39 wysłana przez micmus »

Offline micmus

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Jura E60, Philips Senseo
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #86 dnia: 13 Styczeń 2018, 13:22:37 »
Z ulga informuje, ze problem rozwiązany. Ekspres działa jak nowy - zawiesił sie programowo. Teraz juz znów moge pic kawę.

Jakby ktoś miał jakieś pytania to po ponad roku używania moge sporo o nim powiedzieć.

Najwazniejsze czy jestem nadal z niego zadowolony i czy drugi raz wybrałbym tak samo ? 2 x tak.

Jesli chodzi o koszty użytkowania to drogie da tylko filtry w skali roku i sa na to 3 sposoby:
- nie stosować filtrów jesli mamy miękka wodę
- używać wody filtrowanej zewnętrznie
- stosować filtry bez modułu łączności ustawiając programowo w ekspresie ze teoretycznie filtrów nie stosujemy. Ja tak robię kupuje teoretycznie niededykowane tanie filtry i działa idealnie


Używam rowniez sporadycznie ekspres Jura E8 takze mam bezpośrednie porównanie.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2018, 13:38:06 wysłana przez micmus »

Offline kawek82

  • Wiadomości: 8
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #87 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:50:31 »
micmus a jak jest z gwarancją jeśli ustawisz, że nie używasz filtrów, nie ma z tym problemu?
Chciałabym kupić model e8 i ograniczyć jeśli się da koszt filtrów, chyba że jednak nie będzie to aż taki wydatek, bo jakie są jeszcze wydatki związane z eksploatacją poza tabletkami czy płynem do odkamienienia?
Pozdr.

Offline micmus

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Jura E60, Philips Senseo
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #88 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:57:10 »
Nie ma obowiązku używania filtrów takze na gwarancje nie ma to wpływu. Jak nie używasz filtrów wowczas odkamieniasz odkamieniacza, jak używasz filtrów odkamienianie nie potrzebne.

Co do kosztów filtrów u mnie jest bardzo twarda woda. Średnio wymiana filtrów co 3-4tyg. Oryginał kosztuje około 56 zł co w skali roku daje sumę 900 zł ! no jednak troche mi to duzo. Czy stać mnie na to .... pewnie tak, ale suma mi sie nie podoba heh.

Poza tym kosztem dochodzi koszt tabletek czyszczących, ale nie wychodzą drogo - w skali roku jakis 40 zł.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 22:01:00 wysłana przez micmus »

Offline kawek82

  • Wiadomości: 8
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Styczeń 2018, 22:17:36 »
U mnie woda nie wiem czy bardzo twarda, ale używam filtra brita, więc może by to starczyło.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi