Autor Wątek: Młynek CATLER CG 8030  (Przeczytany 1343 razy)

Offline macik

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: K-mix
  • Młynek: brak
Młynek CATLER CG 8030
« dnia: 17 Październik 2017, 12:41:27 »
Cześć,

Stoję właśnie przed dylematem zakupu młynka do kawy - pierwszego w życiu :). Zwrócił moją uwagę CATLER CG 8030. Ma służyć do espresso plus od czasu do czasu do alterantywy. Czy ktoś ma lub miał może z takim do czynienia ?

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek CATLER CG 8030
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2017, 13:28:58 »
To jest to samo co Breville Smart Grinder Pro. Ponoć mieli całkiem równo, tylko problemy ma z twardymi ziarnami przy mieleniu do espresso i miewa awarie z powodu przeciążenia. Jeśli głównie do espresso ma być to może lepiej jakaś eureka mignon?

Offline macik

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: K-mix
  • Młynek: brak
Odp: Młynek CATLER CG 8030
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2017, 13:53:45 »
Też rozważałem ale raczej celuję w budżet poniżej 1000 kPLN. Zastanawiam sie ewentualnie nad Baratza Preciso (ale to już chyba tylko używany) lub nawet Virtuoso. Ktoś ma jakieś porównanie z tym Catlerem/ Breville ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek CATLER CG 8030
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2017, 14:13:33 »
Za milion to kupisz chyba wszystkie dostępne modele ;) Tak prostując - Baratza do espresso nie zmieli, więc w tym kierunku możesz zapomnieć. Chcesz robić espresso i alternatywy - też możesz zapomnieć o jednym młynku, bo za każdym razem będzie zabawa w ustawianie i marnowanie kawy. Najwięcej sensu będzie miał chyba zestaw Severin KM3873/Nivona 130 i używka gastro.

Offline macik

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: K-mix
  • Młynek: brak
Odp: Młynek CATLER CG 8030
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2017, 14:28:52 »
Oczywiście miało być 1000 PLN  :taktak: Dzięki za odpowiedzi. Będę dumał dalej ...

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Młynek CATLER CG 8030
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Październik 2017, 22:41:49 »
Mam ten młynek od 3 lat, używałem go wyłącznie pod alternatywy. Piszę, używałem, ponieważ od początku marca po zakupie kinu m38 nie użyłem go ani razu. Wyczyściłem, spakowałem i mam zamiar sprzedać. Do espresso mam eurekę m.  i ją sobie zostawię bo,mimo, że z kinu mieszczę się w minucie (ok.70 obrotów korbką) to jednak mielenie pod espresso więcej jak jednej dozy lekko zniechęca. Nigdy nie próbowałem catlera pod espresso, gdyż eureka była pierwsza i właśnie próby powrotu na eurece do ustawień z alternatyw na espresso szybko przekonały mnie do poszukania drugiego młynka. Bardzo jestem z niego zadowolony, ale podkreślam, używałem go wyłącznie do przelewów. I tu ukłon i pozdrowienia dla Krystiansa za rozwinięcie akcji z kinu.
Kinu to jest to co przekonuje mnie do idei celebracji parzenia kawy, sprawia przyjemność, jest szybkie i sprawne w działaniu, banalnie proste w ustawieniach i czyszczeniu, a przede wszystkim praktycznie bez retencji. Po odkręceniu korbki zapakowane w płócienny woreczek z nadrukiem 12 ziarenek razem z mikro wagą i paczuszką kawy codziennie towarzyszy mi w pracy.
Ale chyba się zagalopowałem, to nie wątek o kinu, przepraszam...
dzień bez kawy to jakiś koszmar

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi