Autor Wątek: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje  (Przeczytany 124547 razy)

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #480 dnia: 19 Październik 2020, 11:23:04 »
Cześć, Meksyk w naturalu sprawił nam trochę problemu, a wypał który otrzymaliście jest zbyt ciemny.

Prześlijcie proszę na priv numery swoich zamówień, to w ramach reklamacji prześlę Meksyk z aktualnych (jaśniejszych) wypałów.

Przepraszam za zaistniałą sytuację, niestety ten konkretny Meksyk jest bardzo niestabilny, chociaż w filiżance prezentuje się bardzo fajnie :/

chciałbym zapytać, czy Wasz Meksyk celowo palony jest tak ciemno?
To wygląda bardzo ciemno i oleiście.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #481 dnia: 19 Październik 2020, 21:13:24 »
W ostatnich dniach postanowiłem przetestować naszą Etiopię Guji Wolichu Wachu (natural palony pod przelew)

Ja właśnie testuje pod V60, może jakieś sugestie bo pierwsze 2 próby wyszły mi trochę średnio a właściwie płasko . Zapach po zmieleniu obłędny ale bardziej by mi na smaku zależało. Metoda Hoffmana, 95stopni, mielenie 24 i 21 klik na c40, czas ok 2:45. Później w AP sproboje i jak dostanę filtry to w Gabi ale chciałbym te v60 ogarnąć najpierw
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #482 dnia: 20 Październik 2020, 10:06:32 »
Cześć, Etiopia Guji NATURAL jest bardzo delikatna i subtelna, nie znajdziesz w niej wysokiej kwasowości, a właściwie to kwasowość jest bardzo niska. Jest ona bardzo zbalansowana i jeżeli chcesz wycisnąć z niej więcej lekkich smaków, to na pewno musisz obniżyć temperaturę i proponuję grubsze mielenie :)

W ostatnich dniach postanowiłem przetestować naszą Etiopię Guji Wolichu Wachu (natural palony pod przelew)

Ja właśnie testuje pod V60, może jakieś sugestie bo pierwsze 2 próby wyszły mi trochę średnio a właściwie płasko . Zapach po zmieleniu obłędny ale bardziej by mi na smaku zależało. Metoda Hoffmana, 95stopni, mielenie 24 i 21 klik na c40, czas ok 2:45. Później w AP sproboje i jak dostanę filtry to w Gabi ale chciałbym te v60 ogarnąć najpierw

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #483 dnia: 20 Październik 2020, 11:22:13 »
Dzięki za rady, zrobiłem 90 stopni, 26klik, zalania 5x60(metoda 40:60)i jest zdecydowanie lepiej, niestety za długo mi wyszło bo jakieś 4:20 przez co wkradła się goryczka, więc muszę trochę grubiej albo mniej turbulencji przy polewaniu i powinno być super. Ale przynajmniej wiem w jakim kierunku szukać  ;)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #484 dnia: 20 Październik 2020, 11:42:19 »
Ja zawsze zdejmuję dripera na 2:40 i to nieważne czy się przeleje czy nie :) Spróbuj, bo to również sposób na kontrolę parzenia :)

Pamiętaj proszę, że podczas parzenia masz 4 etapy ekstrakcji:
1) smaki słone
2) smaki kwaśne
3) smaki słodkie
4) smaki goryczkowe

Zdejmując dripera po ustalonym czasie, nawet jeżeli kawa nie przelała się do końca możesz sprawić, że wyciśniesz wszystko z etapu 1-3, ale nie wejdziesz w etap 4 :)



Dzięki za rady, zrobiłem 90 stopni, 26klik, zalania 5x60(metoda 40:60)i jest zdecydowanie lepiej, niestety za długo mi wyszło bo jakieś 4:20 przez co wkradła się goryczka, więc muszę trochę grubiej albo mniej turbulencji przy polewaniu i powinno być super. Ale przynajmniej wiem w jakim kierunku szukać  ;)

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #485 dnia: 20 Październik 2020, 11:55:11 »
Ja zawsze zdejmuję dripera na 2:40 i to nieważne czy się przeleje czy nie  Spróbuj, bo to również sposób na kontrolę parzenia

Pamiętaj proszę, że podczas parzenia masz 4 etapy ekstrakcji:
1) smaki słone
2) smaki kwaśne
3) smaki słodkie
4) smaki goryczkowe

Zdejmując dripera po ustalonym czasie, nawet jeżeli kawa nie przelała się do końca możesz sprawić, że wyciśniesz wszystko z etapu 1-3, ale nie wejdziesz w etap 4

W sumie brzmi logicznie, dzięki 👍
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #486 dnia: 11 Listopad 2020, 15:05:11 »
Hej, wracając do Meksyku :) którego jestem jeszcze szczęśliwym posiadaczem. Mój wygląda i pachnie bardzo dobrze, również w filiżance. Ogólnie mocno pozytywnie mnie zaskoczyła ta kawa.
Niemniej chciałbym podpytać o polecany przepis doza/ uzysk/ czas/ temp. tak aby wyciągnąć z tego 100%?

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #487 dnia: 12 Listopad 2020, 14:30:23 »
Cześć,

@Piotrek - zmienialiście w ostatnim czasie coś w profilu palenia kaw Omniroast??
Zamawiam regularnie dla siostry kawę Brazylia Mogiana i twierdzi, że tak smacznej, wyrazistej, aromatycznej i pięknie pachnącej jeszcze nie piła.

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #488 dnia: 18 Listopad 2020, 10:25:53 »
Cześć @arizonaoov, przepraszam za długą nieodpowiedź.

Testując kawę z refrektometrem najlepsze wyniki uzyskiwałem przy czasie powyżej 30s, 2:1 (18g -> 36 uzysku).
TDS wychodził 9,49, zatem przy powyższych parametrach idealnie w środku, ponieważ ekstrakcja była na poziomie 19,5.

Co ciekawe, właśnie wypuściliśmy jasno palony Meksyk, który przy 35s i 2:1 ma dokładnie taki sam TDS, a jest bardziej soczysty.

Kawę parzyłem przy 93 st C.

No ale to wszystko na moim ekspresie i wodzie.

Hej, wracając do Meksyku :) którego jestem jeszcze szczęśliwym posiadaczem. Mój wygląda i pachnie bardzo dobrze, również w filiżance. Ogólnie mocno pozytywnie mnie zaskoczyła ta kawa.
Niemniej chciałbym podpytać o polecany przepis doza/ uzysk/ czas/ temp. tak aby wyciągnąć z tego 100%?

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #489 dnia: 18 Listopad 2020, 10:39:18 »
Cześć @Sephiroth,

ostatnie zmiany profili mieliśmy w połowie sierpnia i od tego czasu mocno się ich trzymamy.

Zmiany w profilach były drastyczne, ale dzięki temu udało się nam uzyskać bardzo duże rozwinięcie kaw, co przekłada się na dużo lepsza ekstrakcję w automatach no i oczywiście kolbach a wszystko to przy eliminacji zbytniej owocowości (co jest kluczowym aspektem przy wybieraniu kaw pod automat większości naszych klientów, którzy szukają czegoś pod automat) ale i tu najważniejsze - nie przepaleniu kaw.
Eliminacja przypalenia kawy była dla nas najważniejszym osiągnięciem i temu poświęcaliśmy bardzo dużo uwagi.
Podobna rewolucja zaszła w naszych kawach jasno palonych, które (zwłaszcza Kenia i Burundi, Gwatemala, Etiopia Guji) są uważane przez baristów i znawców kawy, którzy mieli z nimi styczność za "sztosy".
Idąc dalej pomimo wyśmienitego rozwinięcia jasno palonego Burundi w poniedziałek jeszcze ją profil, który sprawia, że w filiżance mamy sok a nie kawę. Kawa pomimo jasnego palenia zachowuje się wyśmienicie w kolbie i przy parzeniu 40s+ 2:1 mamy do czynienia z sokiem mandarynkowym.

Obecnie powróciliśmy do poprzednich nazewnictw (jasno, średnio, ciemno palona), ponieważ nazewnictwo omni było niezrozumiałe i mylące.

Tak czy inaczej, dziękuję za wrzucenie Twojej siostry :)

Cześć,

@Piotrek - zmienialiście w ostatnim czasie coś w profilu palenia kaw Omniroast??
Zamawiam regularnie dla siostry kawę Brazylia Mogiana i twierdzi, że tak smacznej, wyrazistej, aromatycznej i pięknie pachnącej jeszcze nie piła.


Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #490 dnia: 18 Listopad 2020, 11:04:59 »
znawców kawy, którzy mieli z nimi styczność za "sztosy"
Ja rozumiem, że są różni klienci i różne kierowane strategie marketingowe, ale proszę, miejsce świadomość, że są również klienci (może nie Wasi...) których "znawcy kawy" i "sztosy" mogą zniechęcić do spróbowania...

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #491 dnia: 18 Listopad 2020, 11:44:59 »
@Kasper Dziękuje za Twoją opinię.

znawców kawy, którzy mieli z nimi styczność za "sztosy"
Ja rozumiem, że są różni klienci i różne kierowane strategie marketingowe, ale proszę, miejsce świadomość, że są również klienci (może nie Wasi...) których "znawcy kawy" i "sztosy" mogą zniechęcić do spróbowania...

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #492 dnia: 25 Listopad 2020, 13:46:52 »
Takie małe spostrzeżenie po jednym kg Espresso Special, na świeżo dobra w automacie :) W kolbowym nie mogłem się "z nią dogadać" dopóki pod koniec, nie zmieniłem sitka i zamiast w IMS, nie zaparzyłem w oryginalnym.

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #493 dnia: 25 Listopad 2020, 15:17:56 »
Cześć, a jak świeża jest kawa? Pytam ponieważ po 2 tygodniach od daty palenia kawy się uspakajają i zaczynają dobrze pracować w kolbie :)

Takie małe spostrzeżenie po jednym kg Espresso Special, na świeżo dobra w automacie :) W kolbowym nie mogłem się "z nią dogadać" dopóki pod koniec, nie zmieniłem sitka i zamiast w IMS, nie zaparzyłem w oryginalnym.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #494 dnia: 25 Listopad 2020, 17:27:18 »
Do kolby trafiła, bodajże w 3-4 tygodniu od wypalenia, a dopiero dziś, czyli po 2 miesiącach do normalnego sitka. Szkoda że wcześniej na to nie wpadłem, ale nic straconego, żonie smakowała w cappuccino cały czas ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi