Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484332 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #900 dnia: 27 Listopad 2016, 20:05:37 »
Eureka do alternatywnych to nie bardzo. Może być używany młynek?

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #901 dnia: 27 Listopad 2016, 20:15:08 »
Mam Eurekę ale używam wyłącznie pod espresso. Do metod przelewowych jednak jest z niej więcej pyłu, trudno też wracać dokładnie do tych samych nastawień śrubą mikrometryczną więc kupiłem drugi młynek. Wystarczy Wilfa czy Baratza encore, jak myślę.
dzień bez kawy to jakiś koszmar

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #902 dnia: 27 Listopad 2016, 21:39:42 »
@kajko myślę że z elektryków Nivona Cafe Grano 130, Wilfa WSCG-2 , nowsza wersja CGWS-130B lub Baratza Encore. Encore ma 40 ustawień i mieli z nich najrówniej, ale jest też najdroższy i najgłośniejszy. Nivona jest najcichasza i mieli bardzo podobnie jak tańsza Wilfa, która z kolei najlepiej się prezentuje ale czasem się przycina. Nowa ma być pozbawiona tego problemu. Z ręcznych Lido, Feldgrind lub Comandante.

Ja bym brał raczej tańszą opcję, a resztę lepiej zainwestował w kawę, kursy, brakujące akcesoria.

Offline kajko

  • Wiadomości: 3
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #903 dnia: 27 Listopad 2016, 23:18:57 »
wolę nowy, z gwarancją bo ostatnio lawinowo wszystko mi się sypie :)

a Bodum Bistro? przewijał się w temacie i opinie różne :) i Hario V60, na forum nie mogę nic o nim znaleźć.

super dziękuję, na pewno biorę pod uwagę Encore (głośność pracy nie ma dla mnie znaczenia)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #904 dnia: 27 Listopad 2016, 23:41:14 »
Hario V60 to dripper, a nie młynek :)

A ta nowa Bartza, Sette 270? Nie wiem czy gdzieś to w Polsce już jest ani jakie są ceny, póki co piszą na stronie, że wysyłają małymi partiami do sprzedawców w USA, cena jak patrzyłem 350-400 dolarów... Może warto poczekać?
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2016, 23:45:26 wysłana przez siewcu »

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #905 dnia: 28 Listopad 2016, 00:09:44 »
Bodum bistro to to samo co Nivona, w ładniejszym opakowaniu sporo droższym.
Jest też młynek Hario v60 i zdaje się, że to podstylizowany graef cm800, o połowę droższy. Za dużo nie wiadomo o tym Hario V60, bo dopiero wszedł na rynek, ale młynki to nie jest ich mocna strona.

Siewcu Sette to jest inny zakres cenowy bo będzie kosztował ok. 1500 zł i nie wiadomo kiedy będzie dostępny. Poza tym zakres mielenia dużo mniejszy do alternatyw, bardziej skala skalibrowana jest w kierunku espresso.

EDIT:
Tak jeszcze pomyślałem że ponieważ nie będą już produkować Baratza Preciso to może do 1000 zł udałoby się wyrwać jakieś ostatnie egzemplarze u deskowego. Jak ktoś lubi mieć więcej suwaków. Podobnie jak Virtuoso powinien troszkę mniej pylić od Encore. Jednak wątpię czy zrobi to dużą różnicęi czy jest sens wydawać dwa razy tyle co na encore w przypadku alternatywy. To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2016, 00:57:43 wysłana przez krystians »

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #906 dnia: 28 Listopad 2016, 10:04:48 »
kajko przeczytaj dwie ostatnie strony podane w temacie poniżej
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=107.615.
Jest tam kilka uwag i opinii, które warto wziąć pod uwagę, od osób które mają doświadczenie i znają się na rzeczy. Ja skorzystałem z ich rad, mam Wilfę i Rhinowares do metod alternatywnych, i całkowicie mi wystarczają.

Offline kajko

  • Wiadomości: 3
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #907 dnia: 28 Listopad 2016, 13:31:58 »
Dzięki Wam wszystkim za wskazówki, skupie się na Baratza i pewnie wybiorę między Encore a Virtuoso :)

Offline tomek555

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #908 dnia: 07 Grudzień 2016, 12:09:55 »
Czytałem... i zdecydwałem że skoro jestem początkującym to kupię Wilfe.

Widzę w sklepie 2 rózne modele. To jest to samo?

www. coffeedesk.pl/product/2294/Wilfa-aSvart-Wscg-2-Mlynek-Automatyczny
www. coffeedesk.pl/product/3564/Wilfa-Svart-Cgws-130B-Mlynek-Automatyczny

Czy można gdzieś dostać jakąś dodatkową zniżkę na ten sklep powyżej?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #909 dnia: 07 Grudzień 2016, 12:48:04 »
Czytałem... i zdecydwałem że skoro jestem początkującym to kupię Wilfe.

Widzę w sklepie 2 rózne modele. To jest to samo?

www. coffeedesk.pl/product/2294/Wilfa-aSvart-Wscg-2-Mlynek-Automatyczny
www. coffeedesk.pl/product/3564/Wilfa-Svart-Cgws-130B-Mlynek-Automatyczny

Czy można gdzieś dostać jakąś dodatkową zniżkę na ten sklep powyżej?


Hej
Właśnie chciałem napisać w wątku, że lepiej kupić Wilfę niż Comandante/Baratzę i oszczędzić pieniądze na dobre kawki ;)  Nie żeby tamte dwa młynki były złe, ale moim skromnym zdaniem do do domu taka wilfa jest wystarczająca.

Natomiast różnica między nimi jest, czarny ma wolniejszy silnik (producent mówi, że dzięki temu młynek równiej mieli), a także ma więcej ustawień mielenia (więcej klików niż w wersji srebrnej). Dodatkowo czarny można bardziej skręcić, podobno aż pod mielenie na espresso ale to raczej taki chwyt niż faktyczna użyteczność przy parzeniu espresso.

A zniżka się znajdzie, daj znać przez wiadomośc prywatną ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #910 dnia: 08 Grudzień 2016, 11:59:29 »
Mam severina który ma takie same żarna jak wilfa, bez przesiewania nie da rady zrobić nic w cleverze bo sie filtr zatyka, podobnie zatyka sie chemex, nie wiem czemu ale nei potrafie uwierzyć że wilfa która posiada takie same żarna będzie jakoś szczególnie lepsza od severina. No chyba że się mylę..

Offline Rasputin

  • Wiadomości: 20
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #911 dnia: 08 Grudzień 2016, 12:40:33 »
@deskowy, zaoszczędzony hajs wydać na kawę u Was, paloną ponad miesiąc temu za 100% ceny. Serio rozgraniczasz kawę na ta w domu do ktorej beznadziejna wilfa wystarcza, i na kawe na miescie zmieloną w lepszym młynku? Logika polaków mnie zastanawia. "Jak na domowe warunki" "jak na polskie standardy" "jak na ten młynek to dobrze". Albo wymagamy jakiegoś poziomu, albo dajmy sobie siana. Tak z ciekawości, palarnie specialty od ktorych bierze ie kawę, wiedzą że ich kawa kisi u Was na stronie tyle czasu? Troche to nieetyczne, sprzedawać specialty w cenie specialty bez zachowania jak dla mnie waznego aspektu - swiezosc kawy. 100% ze na szkoleniach cisniecie ludziom ze kawa musi byc swieza itp. Jak to sie ma do waszego sposobu prowadzenia biznesu?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #912 dnia: 08 Grudzień 2016, 13:04:48 »
@Rasputin - mógłbyś nieco konkretniej odnieść się do beznadziejności Wilfy? Wszyscy wiedzą że to nie jest EK, ale czy jest 20 razy gorsza? Co w niej tak bardzo jest złe?
Albo wymagamy jakiegoś poziomu, albo dajmy sobie siana.
Czyli w domu dla kogoś pijącego 2-3 dripy dziennie, niech będzie 2kg kawy na miesiąc, jaki młynek polecisz? Jaki młynek zapewni poziom, i jak ten poziom określasz?

P.S. Personalne wycieczki proszę uskuteczniać poprzez PW, do zainteresowanych. Miło by też było czytać posty po polsku - pewnie, że pisanie z urządzeń mobilnych to utrudnia, ale nie jest niemożliwe.
LMWDP #469

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #913 dnia: 08 Grudzień 2016, 13:10:13 »
Doktor  [emoji106]

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #914 dnia: 08 Grudzień 2016, 15:18:47 »
Przeglądając temat 'Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże' urodziło się w mojej głowie takie pytanie. Czy warto do alternatyw kupić np. nową wersję Wilfy, która kosztuje prawie 500zł czy lepiej ustrzelić jakieś gastro np. Brasila Rossi R45 czy inne, które ostatnio się tam przewinęły?

Wiem, że taką używkę trzeba doprowadzić do ładu i pochłonie też przy tym parę gorszy. Ale czy to nie jest rozsądniejszy wybór?

Co o tym myślicie?  kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi