Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484484 razy)

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #795 dnia: 04 Lipiec 2016, 21:35:21 »
Witam serdecznie

Po roku walki o zwrot kasy za uszkodzonego Quick Milla wracam do gry... :)

Czy mając możliwość kupna Zassenhausa Panama to właśnie jego kupilibyście do metod alternatywnych? W domu tylko ja piję jedną kawę dziennie i szukam czegoś lepszego niż Tiamo Slim....
Nie mam miejsca na wielki młyn elektryczny no i kasy. Szukam czegoś najlepszego na co mnie stać i wyliczyłem, że mogę sobie pozwolić na ręczny młynek. Czy znajdę coś lepszego niż Panamę?

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #796 dnia: 04 Lipiec 2016, 21:48:44 »
Ja też będę wybierał młynek. W najbliższej przyszłości, tak jak kolega wyżej tylko ręczniak. Ciekawi mnie porównanie comandante mk3 do Zassnhaus Quito, ciekawe czy to duże różnice, to jednak kilka 100 więcej za comandante.

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #797 dnia: 04 Lipiec 2016, 21:54:38 »
Commandante jest poza moim zasięgiem, marzę o nim, ale chciałbym być przekonany o jego wyższości nad młynkami właśnie za około 400 zł.

Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #798 dnia: 05 Lipiec 2016, 06:38:29 »
Jeśli któryś z Was z okolic Krakowa to z racji wyjazdu mogę akurat pożyczyć Quito na testy.

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #799 dnia: 05 Lipiec 2016, 07:36:26 »
Commandante jest poza moim zasięgiem, marzę o nim, ale chciałbym być przekonany o jego wyższości nad młynkami właśnie za około 400 zł.
Na festiwalu porównywaliśmy na stoisku ŚwieżoPalonej Młynki Peugeota i Zassenhausa czyli młynki w przedziale okolo 400zł właśnie z Commandante i ... była ogromna różnica  w mocowaniu żaren (stabilności) Łatwość i szybkość mielenia w Commandante super lecz konkluzja w dość dużym gronie była bardzo podobna - dalej jest to młynek ręczny i za takie pieniądze można kupić coś elektrycznego bo jak wszyscy wiemy machanie ręką po jakimś czasie się nudzi
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #800 dnia: 05 Lipiec 2016, 07:44:54 »
Fakt, Commandante jest świetny i zdecydowanie zbyt drogi. Nie wyobrażam sobie, że miałby to być mój podstawowy młyn, ale dla mnie osobiście jako sprzęt do alternatyw sprawiłby się świetnie (piję zdecydowanie wiecej kaw z ekspresu niż z przelewów). Zaraz po Festiwalu byłem zdecydowany go kupić ale... po drodze trafił się elektryczny Aristarco (64mm) za tak śmieszne pieniądze, że grzechem byłoby go nie kupić. Niestety permanentny brak czasu sprawia, że dalej stoi on w pudle w którym nadeszła przesyłka i czeka na odrestaurowanie. W tej sytuacji zastanawiam się, czy mimo wszystko zakup Commandante nie byłby lepszym rozwiązaniem z uwagi na miejsce na blacie i jego natychmiastową gotowść do pracy po wyjęciu z pudełka w każdej sytuacji.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #801 dnia: 05 Lipiec 2016, 09:46:15 »
Ekspres ostatnimi czasy rzadko włączam i od dłuższego czasu Comcio to mój główny młynek. Zmęczył mnie tylko kilka razy, jak próbowałem mielić do espresso ;) poza tym mielenie nim to przyjemność!

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #802 dnia: 05 Lipiec 2016, 09:48:28 »
@Spinacz i nie musisz odrestaurowywać :)

A na poważnie, to za Comandante przemawia właśnie owa stabilizacja i spasowanie żaren. Przy skręceniu Zassenhausów czasami okazuje się, że żarna w jednym miejscu o siebie zahaczają...
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #803 dnia: 05 Lipiec 2016, 09:54:38 »
No właśnie wiem. Tak w sumie to przydałyby mi się 2 commandante - jeden do pracy a drugi w domu  :evil:

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #804 dnia: 05 Lipiec 2016, 09:58:15 »
Rozwiązanie jest proste :) jeden w okleinie, drugi bez :)

Ja ostatnio testuję Zassenhausa Panamę i młynek daje radę i mieli bardzo równo. Jedynie irytujący jest wysuwający się dolny pojemnik na kawę.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #805 dnia: 05 Lipiec 2016, 10:09:39 »
No właśnie wiem. Tak w sumie to przydałyby mi się 2 commandante - jeden do pracy a drugi w domu  :evil:

Spinaczu, jeśli koniecznie dwa to niech jeden  będzie w nowej bambusowej odsłonie  [emoji38]



A tak na poważnie, to młyn mogę polecić. W tej chwili do alternatyw ma 2x Baratza: Encore i Preciso (docelowo do dźwigni) i od miesiąca praktycznie ich nie użyłem. Napar z przemiału z Comandante jest po prostu czystszy, słodszy nawet bez przesiewania, a w dodatku mielenie nawet jasnych ziaren nie nastręcza problemów. W przemiale do filtrów Comandante jest znacznie lepszy od w/w młynków, a w zakresie do Cold brew lub FP deklasuje je jeśli chodzi o równomierność frakcji.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #806 dnia: 05 Lipiec 2016, 10:16:35 »
Rozumiem, że lepiej kupić Baratze w cenie comandante?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #807 dnia: 05 Lipiec 2016, 10:22:44 »
Na dwa takie młynki to chyba kredyt hipoteczny potrzeba ;)
Mohseth - Jako pierwszy i podstawowy młyn brałbym coś elektrycznego o szerokim zakresie mielenia. Commandante traktowałbym jako rzeczywiście młyn wyłacznie do alternatyw, nie ze względu na jego możliwości (bo potrafi zmielić i do espresso i do chemexa) ale czas potrzebny na tak drobne mielenie (przy jednej porcji może nie ma to takiego znaczenia, ale przy trzech będzie uciążliwe).

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #808 dnia: 05 Lipiec 2016, 10:28:50 »
Jeśli szukasz bardzo uniwersalnego młynka, który nawet pozwoli Ci na zabawę w espresso, to bierz Preciso. Szukałem niedużego młynka z przeznaczeniem do dźwigni i następcy Encore i myślę, że to najrozsądniejszy wybór. Natomiast jeśli zależy Ci na jak najlepszej kawie (alternatywy) w domowym zaciszu i nie masz w perspektywie espresso, to bierz Comandante. Jak wspomniał Spinacz, Comandante zmieli pod espresso, ale czas potrzebny na przygotowanie porcji szybko zniechęci Cię do mielenia ręcznego.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #809 dnia: 05 Lipiec 2016, 13:28:47 »
Wiadomo, że tak by było najlepiej, ale z 400 zł nie skoczę do 1200...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi