Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484489 razy)

Offline e_tomi Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-2, Aeropress + prismo, kawiarka, FP
  • Młynek: Kazak Tura 3, 1Zpresso Q2
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1455 dnia: 10 Luty 2020, 19:51:44 »
Ciekawie zapowiada się Ode brew grinder.

Ciekawie wygląda. A gdzie go można kupić?
Co do młynka to faktycznie kupię jakiś podstawowy elektryczny, a jak kiedyś będzie kolba to pomyślę o takim pod espresso. Mam jeszcze pytanie, czy w porównaniu z tymi zaproponowanymi w poście wyżej jakiś ręczny w podobnej cenie np. MYM54 zrobi lepszy przemiał



Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1456 dnia: 10 Luty 2020, 22:44:17 »
Fellow Ode Brew Grinder tylko na kickstarterze w tej chwili. Wysyłać będą około sierpnia.

Nie porównywałem, więc trudno mi stwierdzić czy przemiał będzie lepszy z Nivony czy tajwańskiego 1zPresso. Podejrzewam, że z MYM54 będzie trochę równiejszy przemiał. Czy będzie to wyczuwalna różnica, nie wiem. Wszystko ma swoje  dodatnie i ujemne. Ręczny może zmielić trochę równiej i precyzyjniej można go ustawić, a elektryczny jest na pewno wygodniejszy w obsłudze.

Offline NinaSimone20

    • Brak
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Jura we8, kawiarka Bialetti
  • Młynek: poluje na timemore slim
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1457 dnia: 14 Luty 2020, 10:07:44 »
Poszukuję ręcznego młynka do kawy że stalowymi zarnami do 300 zł. Mam kawiarke. Wkrótce aeropress. Więc c młynek musi być jak najbardziej mobilny. Czy jedyna sensowna opcja jest timemore slim?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1458 dnia: 14 Luty 2020, 11:20:11 »
Można w tej cenie dostać 1zpresso Q1 / Q2, ja za swojego zapłaciłem ok. 280 zł. Tylko aktualnie chyba nie ma ciekawych promocji..

Offline NinaSimone20

    • Brak
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Jura we8, kawiarka Bialetti
  • Młynek: poluje na timemore slim
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1459 dnia: 14 Luty 2020, 11:31:56 »
Można w tej cenie dostać 1zpresso Q1 / Q2, ja za swojego zapłaciłem ok. 280 zł. Tylko aktualnie chyba nie ma ciekawych promocji..
Jesteś z niego zadowolony?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline bow

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: v60 + LilyDrip, Kalita
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, Q2
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1460 dnia: 14 Luty 2020, 16:23:11 »
Przy obecnym wysokim kursie walut ściąganie z Ali nawet w upustami będzie i tak droższe.

Do Aero wchodzi również Xeoleo 45mm (czyli ten mniejszy).

Offline NinaSimone20

    • Brak
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Jura we8, kawiarka Bialetti
  • Młynek: poluje na timemore slim
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1461 dnia: 14 Luty 2020, 16:25:03 »
Przy obecnym wysokim kursie walut ściąganie z Ali nawet w upustami będzie i tak droższe.

Do Aero wchodzi również Xeoleo 45mm (czyli ten mniejszy).
Nie przekonuje mnie jakoś ten model

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1462 dnia: 14 Luty 2020, 19:02:58 »
Można w tej cenie dostać 1zpresso Q1 / Q2, ja za swojego zapłaciłem ok. 280 zł. Tylko aktualnie chyba nie ma ciekawych promocji..
Jesteś z niego zadowolony?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Absolutna rewelacja, nadaje się nawet do Espresso tylko trzeba się trochę nakręcić. Ale przemiał pierwsza klasa. Zresztą masz obszerny temat o tym młynku na forum. (MYM54)

Offline kabza00

  • Wiadomości: 2
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1463 dnia: 28 Luty 2020, 12:02:22 »
Sukam mlynka do alternatyw w budzecie ok. 500zl. Do tej pory uzwalem Hario skerton i przemial faktycznie jest bardzo slaby. Uzywalem glownie chemexa i frenchpressa, rzadko kawiarke. Teraz planuje sprobowac też dripa i AP. Co moglibyscie mi polecic w tej cenie? Zrobilem rozeznanie, moje typy to Knock Aergrind (obecnie nie bardzo dostępny), 1zpresso Q2 ~99$ na ali, i Chestnut Timemore.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1464 dnia: 28 Luty 2020, 13:23:14 »
Z tego co się orientuję to 1zpresso Q2 > Chestnut Timemore

Offline heja banana

  • Wiadomości: 23
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1465 dnia: 29 Luty 2020, 13:34:25 »
Mam od pół roku 1zpresso Q1 czyli poprzednika Q2 i to jest naprawdę super sprzęt. Mieli bardzo szybko i lekko. Jest mobilny, zajmuje mało miejsca i świetnie wygląda. Dla mnie towar pierwsza klasa:) Dla jednej dwóch osób nie potrzeba nic więcej.

Offline kondi731

  • Wiadomości: 8
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1466 dnia: 03 Marzec 2020, 22:30:39 »
Cześć!
Spełniam swoje noworoczne postanowienie i zamierzam zacząć pić porządną kawę :)
Posiadam młynek nożowy, który chciałbym zamienić na żarnowy. Na co dzień piję kawę z Frencha/AeroPressa, kilka razy w tyg espresso (AeroPress z Prism lub z mojej starej kolby Saeco Poemia HD8423/19). Chciałbym znaleźć coś w miarę możliwości uniwersalnego.
Budżet ustaliłem na ok 400zł, zastanawiam się na Wilfa Svart/nivona cafegrano 130, ale nie wiem czy uda się uzyskać z nich przyzwoite espresso.
Jeżeli udało by się znaleźć młynek, który nadawałby się do każdej z w/w form przyrządzania kawy, byłbym wstanie wydać do ok 1000-1200zł.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1467 dnia: 08 Marzec 2020, 21:44:31 »
Cześć!
Spełniam swoje noworoczne postanowienie i zamierzam zacząć pić porządną kawę :)
Posiadam młynek nożowy, który chciałbym zamienić na żarnowy. Na co dzień piję kawę z Frencha/AeroPressa, kilka razy w tyg espresso (AeroPress z Prism lub z mojej starej kolby Saeco Poemia HD8423/19). Chciałbym znaleźć coś w miarę możliwości uniwersalnego.
Budżet ustaliłem na ok 400zł, zastanawiam się na Wilfa Svart/nivona cafegrano 130, ale nie wiem czy uda się uzyskać z nich przyzwoite espresso.
Jeżeli udało by się znaleźć młynek, który nadawałby się do każdej z w/w form przyrządzania kawy, byłbym wstanie wydać do ok 1000-1200zł.

Z góry dziękuję za pomoc! :)
Gdybyś był zainteresowany miałbym na sprzedaż używanego lelita fred, całkiem dobrze sprawdzał się do espresso, jak i dripa.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1468 dnia: 09 Marzec 2020, 09:08:26 »
kilka razy w tyg espresso (AeroPress z Prism lub z mojej starej kolby Saeco Poemia HD8423/19). Chciałbym znaleźć coś w miarę możliwości uniwersalnego.
Budżet ustaliłem na ok 400zł, zastanawiam się na Wilfa Svart/nivona cafegrano 130, ale nie wiem czy uda się uzyskać z nich przyzwoite espresso.
Wilfa i Nivona - są OK na początek, ale nie do espresso. Natomiast zmielą odpowiednio pod Prismo czy Poeamia. Pytanie zatem, czy w przyszłości będziesz szedł w ekspres kolbowy z tradycyjna grupą i bez sitek z podwójnym dnem czy nie. Jeżeli nie, to wybrane przez Ciebie młynki są OK.
Jeżeli zależy Ci na bardziej równomiernym przemiale, ale nadal w zakresie oferowanym przez wspomniane młynki to fajnym wyborem jest Mignon Filtro. Jestem mile zaskoczony możliwościami tego młynka. Koszt to jednak okolice 900 złotych.

Jeżeli chcesz uniwersalnego to jest Mignon PERFETTO. Da radę zarówno zmielić do tradycyjnej kolby jak i do alternatyw. Jako, że lepiej pracuje z zasypanym hopperem, wymiana ziarenek i zmiana ustawień, będą wymagały odrobinę czasu i paru gram zmarnowanej kawy. Koszt to okolice 410 EUR więc jednak sporo powyżej budżetu.

Ciekawie na papierze (nie testowałem) wygląda Wilfa Uniform WSFBS-100B. Ma szansę sprawdzić się do sporadycznego espresso. To już jest konstrukcja single dosing. Cena 1350 złotych.

Zostają jeszcze młynki ręczne. C40, Kinu Phoenix. Każdy z nich da radę zmielić w pełnym zakresie. Okolice 900 złotych.

Offline kondi731

  • Wiadomości: 8
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1469 dnia: 11 Marzec 2020, 00:14:14 »
Na pewno w przyszłości kupię lepszą kolbę - kwestia tylko czy będzie to najbliższe 3 czy 12 miesięcy. Po przemyśleniu szukałbym młynka "na wyrost" który sprawdziłby się przy tym, co teraz mam, ale nie byłby "wąskim gardłem" dla fajnej kolby.
Znalazłem Mignona Prefetto za 330 euro (nie mogę wstawić linka).
Co myślicie o tym młynku w tej cenie?
W porównaniu Mignon Prefetto i Wilfa Uniform WSFBS-100B (byłyby w porównywalnej cenie) co byłoby lepszym wyborem do w/w metod?


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi