Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 157188 razy)

Offline tofikt

    • prywatna
  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: xeoleo
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #570 dnia: 17 Maj 2020, 14:12:10 »
Pierwszy masz na Amazonie za 59 €
https://www.amazon.de/dp/B07GR1W17Z/ref=cm_sw_r_apa_i_LNsWEbQSJ3YGB
Drugi ma mniejszą pojemność i nie wiem czy nie trzeba będzie mielić kawy na dwa razy...

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Offline aanniiaaaa Kobieta

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, AP, Drip, FP, Phin, Syfon
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #571 dnia: 19 Maj 2020, 14:08:39 »
Tak, sprzedawca jest ok. Kupowałem u niego wersje Q i JX, zawsze towarek szybko wysłany, dobrze zapakowany i w 100% sprawny. Tylko przy JX szczęście nie dopisało i musiałem uiścić opłaty.
Jacroza, czy mógłbyś powiedzieć jaka jest różnica między Q i JX w użytkowaniu? Czaję się na ręczny pod alternatywy i dodatkowo do prismo na wyjazdy ;) różnica cenowa ok 27 dolarów więc pytanie czy jest sens dopłacać?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #572 dnia: 20 Maj 2020, 11:06:41 »
Jacroza, czy mógłbyś powiedzieć jaka jest różnica między Q i JX w użytkowaniu? Czaję się na ręczny pod alternatywy i dodatkowo do prismo na wyjazdy  różnica cenowa ok 27 dolarów więc pytanie czy jest sens dopłacać?
Ja zmieniłem Q1 na JX - nie to, że czegokolwiek brakowało Q1 - tylko jednego - pojemności ;) bardzo często robiłem dripa z 24-30 czy nawet 35g kawy - i domielanie było trochę przeszkadzające - a trafiła się dobra okazja na zmianę :D ktoś bardzo potrzebował Q1 - wiec na dniach będe miał JX
Never Give UP †

Offline aanniiaaaa Kobieta

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, AP, Drip, FP, Phin, Syfon
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #573 dnia: 23 Maj 2020, 12:31:23 »
Ja zmieniłem Q1 na JX - nie to, że czegokolwiek brakowało Q1 - tylko jednego - pojemności ;) bardzo często robiłem dripa z 24-30 czy nawet 35g kawy - i domielanie było trochę przeszkadzające - a trafiła się dobra okazja na zmianę :D ktoś bardzo potrzebował Q1 - wiec na dniach będe miał JX
O, czyli na nasze potrzeby chyba Q1 (czy tam Q2 teraz? ;)) będzie chyba wystarczający, mąż ma dużą parę w łapach :D dzięki! Jakby ktoś jeszcze chciał się podzielić wrażeniami Q1/2 vs JX to proszę bardzo.

Offline Dawid_C

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: V60, Flair Pro 2
  • Młynek: C40 MK3, Jx-Pro
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #574 dnia: 02 Czerwiec 2020, 23:13:04 »
Cześć,
Stoję przed wyborem swojego pierwszego młynka i chciałbym się poradzić Was, jako osoby duzo bardziej doświadczone. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o parzenie kawy metodami alternatywnymi, natomiast zdecydowałem się spróbować i stoję przed ciężkim wyborem. Jakiś czas temu zakupiłem Hario Skerton Pro i po 2 mieleniach stwierdziłem, że to fatalny wybór ze względu na jakość przemiału i szybko go odesłałem. Przejrzałem forum jeszcze kilka razy i zdecydowałem się na jakiegoś chińczyka, ze względu na budżet. W tym miejscu tez pojawił się problem, bo jest kilka ciekawych opcji.  Zastanawiam się nad: Timemore C1 / Timemore Chestnut lub 1zpresso Q2. Za C1 przede wszystkim przemawia cena, która wpływa na mój wybór w pewnym stopniu. Chestnut jest lepiej wykonany i nie ma elementów plastikowych jak C1, natomiast różnica w cenie jest znaczna i tu pytanie - czy warto dopłacić taką kwotę do tego konkretnego modelu? Na koniec zostaje 1zpresso, warto się nim zainteresować? Z opinii, które mi się przewinęły, podobno jest najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym. Jedyne co mnie odrzuca od niego, to fakt, że trzeba bawić się w ściąganie go z AliExpress, ewentualny VAT i problemy ze zwrotem w razie uszkodzenia. Co byście polecili?
Pozdrawiam :)

Offline zuku1985

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: kawiarka G.A.T Lady induction, Aeropress, Hario V60-02, Wilfa CMC-100BL
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #575 dnia: 12 Lipiec 2020, 11:43:36 »
Witajcie!

Zastanawiam się nad kupnem młynka 1zpresso Q2. Ale mam pytanie. Mój znajomy ma młynek ręczny Banquet z żarnami ceramicznymi. Aby w nim zmielić kawę na jedną porcję trzeba kręcić korbką przez około 5 min. Czy w 1zpresso Q2 też czas przemiału kawy na jedną porcję (ok 17g) trwa tak długo?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #576 dnia: 12 Lipiec 2020, 15:32:29 »
Czesc, to zalezy czy przelew, czy zalewajka, czy kawiarka lub może ekspres.
Mialem Q1 i pod kompresso trzeba bylo chwilkę pokrecic (drobniej niz pod espresso), ale to byly gdzieś czasy rzedu 1-1.30 min.
W zaleznosci od rodzaju ziarna i mocy palenia.

Lepiej niech sie wypowiedza uzytkownicy stricte Q2, ale mysle ze beda miec podobne spostrzezenia i w 2 minutach to nawet leniwiec by sie zmiescil.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #577 dnia: 12 Lipiec 2020, 15:33:41 »
Witajcie!

Zastanawiam się nad kupnem młynka 1zpresso Q2. Ale mam pytanie. Mój znajomy ma młynek ręczny Banquet z żarnami ceramicznymi. Aby w nim zmielić kawę na jedną porcję trzeba kręcić korbką przez około 5 min. Czy w 1zpresso Q2 też czas przemiału kawy na jedną porcję (ok 17g) trwa tak długo?

15g pod AP mielę jakieś 20-30 sekund. (14-17 "klik", Q1)

Offline zuku1985

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: kawiarka G.A.T Lady induction, Aeropress, Hario V60-02, Wilfa CMC-100BL
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #578 dnia: 12 Lipiec 2020, 22:07:35 »
15g pod AP mielę jakieś 20-30 sekund. (14-17 "klik", Q1)
Dzięki za odpowiedź. Zwykle będę mielił pod AP lub kawiarkę.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #579 dnia: 13 Sierpień 2020, 08:50:20 »
Zna ktoś, widział ktoś?


https://a.aliexpress.com/_BTYTnU


Ciekawe, czy to koreańska produkcja markowana nazwa TUTTI , (widac na jednym zdjeciu), czy jakas marna podróba, albo inny twór.


http://mg.gmarket.co.kr/Item?goodsCode=1719069605




20200813_085114.jpg
20200813_085058.jpg
20200813_084917.jpg


« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2020, 08:53:26 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Marecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: ECM Casa Speciale, Kawiarka Bra Magna 6, Phin
  • Młynek: MYM54 <= Hario Slim
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #580 dnia: 25 Sierpień 2020, 11:44:19 »
Teraz na ali do 29 sierpnia można kupić taniej młynek z kodem ALIINPOST824 np. https://www.pepper.pl/promocje/timemore-c2-mlynek-do-kawy-292457

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #581 dnia: 25 Sierpień 2020, 14:37:21 »
Jak wiele osób zdążyło zauważyć na Ali jest promocja do 29 sierpnia.
Można dorwać:
1zpresso Q2 za około 310pln
1zpresso JX za około 400pln
1zpresso JX PRO za około 550pln

1zpresso JS - słynny, niedostępny, o dziwnych żarnach, niby najlepszych do alternatyw... za bagatela 700pln


Sam zbieram powoli (bardzo) na Niche Zero oraz pierwszą kolbę, zanim to nastąpi będę sobie siedział w alternatywach i mielił na Nivonie 130.
Tylko, że kusi mnie jakiś ręczniak... Wmawiam sobie, że przemiał lepszy niż w Nivonie będzie, że do pracy będę mógł zabrać i na wyjazd... tylko ja rzadko wyjeżdżam, w pracy i tak piję byle co z automatu bo nie ma czasu na przelewy i w sumie jedyny argument jaki mi zostaje to ten lepszy przemiał i fakt, że być może kiedyś będę mógł najpierw kupić kolbę, a potem do niej Niche. Darować sobie impulsowy zakup, czy sami byście na moim miejscu brali?
Najbardziej kusi mnie JX PRO.


Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #582 dnia: 25 Sierpień 2020, 14:55:23 »
Xeoleo 45 też jest w promocji za około 130 złotych, w zależności od rodzaju płatności. Nic, tylko brać.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #583 dnia: 25 Sierpień 2020, 14:57:35 »
Jx pro jest super jak na mój gust, ale ma też kilka wad.
Zbieram sie na jakas recenzje, ostatnimy czasy dużo sie dzieje i nie mam siły i chęci.
Mnie jx-pro wyniósł prawie 8 i pół stówy przez oficjalną stronę, dużo nerwów przez fedex i agencję celną.
Wiec ryzyk fizyk ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2020, 15:25:21 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline zuoty

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: AP
  • Młynek: wilfa svart
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #584 dnia: 25 Sierpień 2020, 15:19:11 »
Upadł mi MYM54 i się uszkodził, warto dołożyć do wyższego modelu, czy nie ma sensu i mogę kupić jeszcze raz ten sam? Używam go tylko pod alternatywy (głównie chemex 700-800 ml)
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2020, 15:29:39 wysłana przez zuoty »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi