Autor Wątek: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com  (Przeczytany 561 razy)

Offline artur1979

  • Wiadomości: 1
Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« dnia: 10 Kwiecień 2024, 10:47:10 »
Odradzam zakupy w sklepie internetowym kraftowa com, to oszuści którzy albo nie wysyłają towaru albo wysyłają kawe która jest spalona, zwietrzała i ogólnie nie nadaje się do spożycia. Na kawie nie ma żadnych informacji poza domniemanym krajem pochodzenia typu waga, data palenia, dane firmy itd..
Niestety forum nie pozwala tu wkleić linków ale
Strona niestety nadal wisi, fanpage na facebooku tez. Za komentarz pod jednym z postów mam tam już bana. Mają także konto na insta, tak że wiecie co z tym zrobić  ;)

Dane własciciela z ich strony www:
TCC Jan Domanowski, al. Jerozolimskie 85/21, 02-001 Warszawa, NIP: 7582378555, REGON: 388367263

Jak można wyszukać w internecie to nie jest jego pierwsze oszustwo oraz jego dług jest sprzedawany przez windykatora.

Prosiłbym adminów o podpięcie tego infa na fejsie, tam jest napewno dużo większy zasięg.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień 2024, 13:44:35 wysłana przez artur1979 »

Offline Wiszczu

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Ascaso Arc, V60, phin
  • Młynek: DF64 GEN 2, Timemore C3
Odp: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2024, 00:11:28 »
Aż sprawdziłem, wszedłem na stronę, i mają niesamowity ruch. W ciągu 5 minut o północy w niedzielę 5 razy różne osoby kupiły kawę na jaką kliknąłem. Przynajmniej takie okienka wyskakiwały. To jest hurtownia a nie sklep.

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 150
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2024, 07:49:08 »
Na swojej stronie piszą, że są firmą z długą tradycją:

https://images92.fotosik.pl/718/00185da2f7bfb46c.jpg
Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com


Chyba co drugi forumowicz powinien więc o nich słyszeć?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwiecień 2024, 08:17:08 »
Przynajmniej takie okienka wyskakiwały. To jest hurtownia a nie sklep.
Modyfikuj wiadomość
To są zapewne fikcyjne zakupy generowane przez skrypt sklepu. Taki chwyt marketingowy, choć dla mnie to zwykłe oszustwo. Są gotowe pluginy do sklepów które generują takie komunikaty.

Offline Wiszczu

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Ascaso Arc, V60, phin
  • Młynek: DF64 GEN 2, Timemore C3
Odp: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień 2024, 08:39:01 »
To są zapewne fikcyjne zakupy generowane przez skrypt sklepu. Taki chwyt marketingowy, choć dla mnie to zwykłe oszustwo. Są gotowe pluginy do sklepów które generują takie komunikaty.
Wiem :) Nie jest realne o tej porze mieć taki ruch akurat przypadkiem na tej kawie jaką ostatnio kliknąłem. Zapomniałem dodać buźkę albo coś - północ w niedzielę ;) Dla mnie takie coś wyraźnie dyskwalifikuje sklep - bo jeśli zaczynają od kłamstwa to potem lepiej nie będzie.

Offline Kawko

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwiecień 2024, 21:56:40 »
Na swojej stronie piszą, że są firmą z długą tradycją

Patrząc na nazwę i rok założenia od razu widać, że to ściema. Gdyby ktoś w 1989 otwierał firmę zajmującą się kawą, to nazwałby ją "Kawex" lub "Pol-Kaw", a nie jakaś "manufaktura". ;)

Offline mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwiecień 2024, 22:40:15 »
Świetne są certyfikaty w zakładce marka :D Nie mówię, że nie prawdziwe, chociaż google nie znajduje wymienionych tam instytucji certyfikujących. Zresztą nazwy są na tyle śmieszne, że chyba nie generowała ich naturalna inteligencja ;) Na pewno ciekawostką może być certyfikat dobrych cen przyznany w 2020 roku dla sklepu internetowego, którego domena została zarejestrowana dopiero w 2023. Raczej nie odważyłbym się kupić tam czegokolwiek.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Ostrzeżenie przed oszustwem - sklep internetowy kraftowa com
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Kwiecień 2024, 09:46:40 »
Za to mają nadal promocję karnawałową. Cenię tradycjonalistów trzymających się swoich zasad, a nie jakiegoś tam kalendarza.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi