Autor Wątek: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R  (Przeczytany 14180 razy)

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Listopad 2019, 22:33:38 »
Możesz sprecyzować o jakim rozwiązaniu wspominasz? Woda z sieci musi być w jakiś sposób podgrzana.
Są chociażby ekspresy, które wymienników z typowego HX-a używają do podgrzania wody na herbatę/dolewkę, a do kawy jest osobny bojler/bojlery.
Pytanie, czy przy częstym używaniu tej wylewki woda nadal będzie wysoce zmineralizowana.
Już odpowiedziałem - nie będzie, ale często dostarczasz nową porcję kamienia kotłowego, czyli ekspres szybciej się zakamienia...

skansen

  • Gość
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Listopad 2019, 22:40:50 »
Pytanie, czy przy częstym używaniu tej wylewki woda nadal będzie wysoce zmineralizowana.
Już odpowiedziałem - nie będzie, ale często dostarczasz nową porcję kamienia kotłowego, czyli ekspres szybciej się zakamienia...

Pytanie więc, czy pobieranie tej wody na potrzeby parzenia pojedynczych herbat w istotny sposób skróci żywotność bojlera ekspresu.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2019, 22:45:03 wysłana przez skansen »

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Listopad 2019, 22:47:11 »
Bazując na doświadczeniu z maszynami gastronomicznymi, zdecydowanie tak. Jeżeli natomiast chodzi o "pro domówki" (termin "prosumer" raczej się tu nie zadomowi), to na pewno trzeba będzie częściej odkamieniać.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Listopad 2019, 23:46:44 »
Muszę sie zastanowić... widząc ile radości mam z fausto trochę kusi mnie Mozzafiato... z drugiej strony wiedząc ze lubię Americano Appartamento wydaje sie aż za nad to
Rzeczywiście @Janusz ma dużo racji. Po co Ci HX ? Wystarczy jednobojlerowiec bez HX-a. Ale mogą być tez względy estetyczne. Po prostu będziesz miał ładny ekspres. A wtedy możesz popatrzeć na Bezzerę Matrix. Piękny, z dużymi możliwościami ustawienia i ... każdy gość w domu zwróci na niego uwagę :) A swoją drogą będzie bardzo rozwojowy jakby co ...

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Listopad 2019, 23:53:12 »
Dziękuję za opis. Choruję na takiego :). Zbieram powoli.

skansen

  • Gość
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Listopad 2019, 18:52:03 »
Przyznam, że przytoczone przez Was argumenty są jak najbardziej sensowne. Mój entuzjazm do używania (w przypadku HX) wody z wylewki znacząco zmalał. Głównym argumentem jest fakt wielokrotnego podgrzewania przy minimalnej wymianie wody. Przy pojemności bojlera 1,8l i pojemności szklanki z herbatą 0,18l nie wygląda to ciekawie. Tak więc w kwestii poboru wody z wylewki HX przekonaliście mnie..

Inaczej ta kwestia może wyglądać przy mniejszych domowych DB. Tam, zakładając że stopień mineralizacji wody, jej temperatura i charakter wypływu są odpowiednie do parzenia herbaty zakamienieniem bojlera bym się nie martwił.

Muszę sie zastanowić... widząc ile radości mam z fausto trochę kusi mnie Mozzafiato... z drugiej strony wiedząc ze lubię Americano Appartamento wydaje sie aż za nad to
Rzeczywiście @Janusz ma dużo racji. Po co Ci HX ?
@hlary popatrz na daty:) @RafalM już kupił sprzęt:)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Listopad 2019, 19:15:28 »
Przyznam, że przytoczone przez Was argumenty są jak najbardziej sensowne. Mój entuzjazm do używania (w przypadku HX) wody z wylewki znacząco zmalał. Głównym argumentem jest fakt wielokrotnego podgrzewania przy minimalnej wymianie wody. Przy pojemności bojlera 1,8l i pojemności szklanki z herbatą 0,18l nie wygląda to ciekawie. Tak więc w kwestii poboru wody z wylewki HX przekonaliście mnie.

Nie można wkładać wszystkich Hx-ów do jednego worka. Już Ci pisali mądrzejsi ludzie, że są takie, które wodę do wylewki wrzątku biorą przez wymiennik, z pominięciem bojlera.

skansen

  • Gość
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Listopad 2019, 19:19:42 »
Wiem, że takie są. Odnosiłem się do poboru wody z bojlera. Napisałem, że argumentem jest dla mnie wielokrotne podgrzewanie wody. A to w wspomnianym przez Ciebie przypadku nie występuje.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2019, 20:30:46 wysłana przez skansen »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Listopad 2019, 20:19:39 »
Off-Topic:
Tak, przy okazji, to pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości. Jest to niezgodne z regulaminem forum.

skansen

  • Gość
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Listopad 2019, 20:31:10 »
Off-Topic:
Już poprawiłem - mogłem jeszcze edytować.

Offline RafalM

  • Wiadomości: 41
  • Ekspres: Rocket Mazzafiato Evoluzione R. Waga. Acaia Lunar
  • Młynek: Rocket Fausto
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Listopad 2019, 11:19:35 »
Natrafilem na jeden problem wiec pomyślałem ze się podzielę na forum i poszukam tu jakiejś rady.
Kawa która jest w hopperze wietrzeje i traci swoje właściwości co powodują zła, za szybka ekstrakcję. Efekt gorzka kawa w 15-20 sekund zamiast w 25-30 jak to jest na początku.

Pomyślałem ze rozwiązaniem będzie sypanie mniejszej ilości kawy ale okazuje sie ze to właśnie zawartość powietrza w hopperze pogarsza jakość kawy.
W zawiązku z powyższym zacząłem zastanawiać się ze może warto uzupełniać hopper ciagle do pełna? Aby uniknąć powietrza na gorze?

Ciekaw jestem czy macie podobne problemy i jak je rozwiązaliście ?

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Listopad 2019, 11:41:04 »
Aby uniknąć powietrza na gorze?
Dobre :) Powietrze jest wszędzie...i nie ma znaczenia na wietrzenie, ile kawy jest w hoperze. Właściwie popełniasz jeden z największych grzechów.

Offline RafalM

  • Wiadomości: 41
  • Ekspres: Rocket Mazzafiato Evoluzione R. Waga. Acaia Lunar
  • Młynek: Rocket Fausto
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Listopad 2019, 12:07:16 »
Szukam tej rady w twoim wpisie ale chyba nie mogę znaleźć?

Widziałem gdzieś na forum ze kolega przyciął hopper do 1/3 jego wyjściowej wysokości. Ciekaw jestem czy, jak bardzo to pomogło. Jednak dom gdzie robimy 2 do 4 kaw dziennie to nie kawiarnia gdzie hopper uzupełniłem do pełna każdego dnia.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Listopad 2019, 12:08:30 »
i nie ma znaczenia na wietrzenie, ile kawy jest w hoperze
Ma. Jak wsypiesz do hoppera 1kg kawy i będziesz robił 1 espresso dziennie, to Ci kawa zwietrzeje na amen  :mrgreen:

kolega przyciął hopper do 1/3 jego wyjściowej wysokości.
Poszukaj na forum o mini hopperach z obciążnikiem - w czymś takim mieści się kilkadziesiąt gramów kawy.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2019, 12:11:42 wysłana przez Krakus »

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Rocket Appartamento czy Mozzafiato Evoluzione R
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Listopad 2019, 12:21:36 »
Szukam tej rady w twoim wpisie
Dałem Tobie konkretną odpowiedz, rada jest jako wniosek z tej wypowiedzi... Jak nie zrozumiałeś, przeczytaj jeszcze raz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi