Autor Wątek: Phin  (Przeczytany 206638 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Phin
« Odpowiedź #585 dnia: 14 Listopad 2018, 10:48:20 »
Spróbuj dokręcić a następnie odkręcić, powiedzmy o 1 obrót. Tak, żeby górne sitko zadziałało jak prysznic.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Phin
« Odpowiedź #586 dnia: 14 Listopad 2018, 11:18:55 »
Lepiej nie dokręcaj zbyt mocno górnego sitka, żeby nie zagęścić kawy, co utrudni spowolni ekstrakcję. Zrób to tak delikatnie, jakbyś kładł sitko na kawie.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Phin
« Odpowiedź #587 dnia: 14 Listopad 2018, 11:32:14 »
Dzięki za porady! Popróbuję i dam znać jak wychodzi.

Co do przemiału to stosuję raczej taki zbliżony do kawiarki/V60.

Jeszcze jeden problem (dotyczy phina NIE przykręcanego) nasunął mi się namyśl.. czasami kiedy wsypuję do phina kawę paloną do espresso (np. Mujeres) to bardzo często, kiedy po preinfuzji zaleję phin do pełna do dolna przykrywka z sitkiem zostaje przez kawę wypchnięta do góry i kawa wypływa na górę i robi się bajzel w środku. Jeżeli zaś wsypię jasno palone ziarno to takie zjawisko występuje niezwykle rzadko. Czy na to też macie może jakieś porady?

Sposób w jaki robię kawę w phinie wygląda tak: wsypuję przemiał do phina i stawiam na gorący kubek, sitkiem oklepuję lekko kawę (zauważyłem, że kiedy oklepię kawę to jest ona bardziej stablina, tzn. nie ucieka mi jak kawa pod espresso do góry - dotyczy do jasno palonego ziarna), wlewam trochę wody do preinfuzji, czekam ok 30 -40 sek i zalewam do pełna. Większość kaw jasnych tym sposobem leży grzecznie, ciemne wypływają na wierch podnosząc sitko. Myślałem, że uda mi się to zwalczyć przykręcanym phinem, ale pojawiły się problemy.






Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Phin
« Odpowiedź #588 dnia: 14 Listopad 2018, 11:39:50 »
czasami kiedy wsypuję do phina kawę paloną do espresso (np. Mujeres) to bardzo często, kiedy po preinfuzji zaleję phin do pełna do dolna przykrywka z sitkiem zostaje przez kawę wypchnięta do góry i kawa wypływa na górę i robi się bajzel w środku. Jeżeli zaś wsypię jasno palone ziarno to takie zjawisko występuje niezwykle rzadko. Czy na to też macie może jakieś porady?

Świeża kawa "puchnie" w filtrze, jak to się czasem określa i wtedy może podnieść/przechylić górne sitko. A jasno palona kawa starzeje się trochę szybciej niż ciemniej palona, może to jest powodem. Mam też wrażenie, że ciemniejsza, w czasie parzenia oddaje też więcej gazów.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Phin
« Odpowiedź #589 dnia: 14 Listopad 2018, 12:29:22 »
A jasno palona kawa starzeje się trochę szybciej niż ciemniej palona
Chyba nie.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Phin
« Odpowiedź #590 dnia: 14 Listopad 2018, 12:41:26 »
ciemne świeże palenia generalnie mocno bloomują, że tak to nazwę, w dripie to ładnie widać, jak  tworzą wielkiego atomowego grzyba, ale świeże jaśniejsze też potrafią naciaprać sitkiem w phinie a sam nie znalazłem na to pewnego sposobu, minimalizuję efekt dopierając w miarę małą ilość wody do prefinfuzji, tak żeby starczyło na zmoczenie całej kawy ale bąble w wodzie nie rozkopały bardzo sitka.

A co do skręcanego, to mam podobne wrażenie, że przez to że sitko pozostaje w nieruchomej pozycji, a kawa rozpucha się solidnie, to pozostawiając zbyt mało miejsca znacznie spowalniałem kapanie w stosunku do oczekiwań wynikających z grubości zmienienia. Ale nie dam ci odpowiedzi jak i ile miejsca jest dobrze, bo swoją przygodę z zakręcanym z ali uważam za przegraną, nie umiem zrobić w nim kawy tak jak chcę i wydaje mi się że jest poprostu dla mnie za duży i kawa na zbyt dużej powierzchni tworzy zbyt cienką warstwę, ale to inna dyskusja ;)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Phin
« Odpowiedź #591 dnia: 15 Styczeń 2019, 10:44:29 »
Zamówiłem wersję 450 ml. Kurdę 35 zł, a może dojdę do wniosku, że kolba za 6 tyś mi nie jest potrzebna :) (szkoda, że nie ma wersji stalowej, bo te aluminium źle się kojarzy). Rano na dwie kawki, ja + żona.

Czytałem wątek ale jest wolna amerykanka z tego co zrozumiałem.

Zacznę od 28 gr na te 450 ml, wodę dam 95 C, bo boję się, że spadnie za bardzo temperatura. Kalitę zalewam 93 C i utrzymuję temperaturę cały cały czas i wychodzi nieźle ale trzeba przy tym stać.

Jak ogrzewacie Phina ? Przelewacie go wrzątkiem ? Kawę dam zmieloną pod espresso.

Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, bo kawiarka mi nie leży, nie wiem czy coś źle robię ale mi średnio smakuję. Ta sama kawa w kolbie to zupełnie inny napar, nawet przeciągnięta, czy americano zalane wrzątkiem.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Phin
« Odpowiedź #592 dnia: 15 Styczeń 2019, 11:21:11 »
szkoda, że nie ma wersji stalowej, bo te aluminium źle się kojarzy).

Jest na Allegro.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Phin
« Odpowiedź #593 dnia: 15 Styczeń 2019, 11:28:49 »
Ale nie 450 ml

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Phin
« Odpowiedź #594 dnia: 15 Styczeń 2019, 12:18:53 »
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Phin
« Odpowiedź #596 dnia: 15 Styczeń 2019, 14:30:06 »
Nie doczytałem. Dokładnie ten kupiłem

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Phin
« Odpowiedź #597 dnia: 27 Luty 2019, 14:57:53 »
Jak Wam się takie coś widzi?
https://www.amazon.de/gp/product/B07D3X95M8/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ADPSDML1HIRUS&psc=1

Może kiedyś powstanie taki forumowy ceramiczny phin  ::)

Ewentualnie: http://santaka-kofe.ru/phin-caphe/page-2
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2019, 15:17:32 wysłana przez wasku »
¯\_(ツ)_/¯

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Phin
« Odpowiedź #598 dnia: 27 Luty 2019, 19:31:12 »
Trochę to do slowpresso podobne

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Phin
« Odpowiedź #599 dnia: 27 Luty 2019, 20:32:05 »
Od czasu do czasu są takie porcelanowe phiny na Allegro. Ich wadą, moim zdaniem, jest pojedynczy filtr. Lepsze rpzwiązanie jest w metalowym phinie, który ma dwa filtry.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi