Autor Wątek: Czym się różną wskazane modele Siemensa? - pytanie do fachowców!  (Przeczytany 5691 razy)

Offline baggins

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Dzień dobry - prosiłbym o pomoc w pokazaniu różnic w 3 modelach Siemensa, poprzeglądałem różne miejsca ale nie dostrzegłem różnic, no niestety - a prawdopodobnie zdecydowałem się na ekspres właśnie tej marki tj.  Siemensa - są to modele TE657319RW , TE655319RW i TE655203RW (pierwsze dwa kosztują ok 3400 zł ostatni ok 3100). Tylko czym tak praktycznie się różnią - i który zatem z nich wybrać aby był to zakup optymalny - wyglądają bardzo podobnie ale muszą różnić je niuanse widzę, że seria 657 to pewnie coś wyżej niż seria 655...no ale to taka zgadywanka..a może zdecydować się na wersje niższe i tańsze TE607203RW i TE603201RW  ? odpowiednio ok 2600 i 2500 zł może nie będą gorsze  - nie jestem kawoszem pijam kawe incydentalnie - ekspres chcę kupić mojej żonie i córce one są fankami dobrej kawki...a ja chę im zrobić przyjemność pod choinkę -  poproszę fachowców i pasjonatów o podpowiedź i dobre życzliwe  wskazówki.   

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czym się różną wskazane modele Siemensa? - pytanie do fachowców!
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2018, 15:26:23 »
Jak chcesz im zrobić przyjemność z bajerem to poszukaj Nivony sterowanej telefonem przez bluetooth ;)

Offline baggins

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Czym się różną wskazane modele Siemensa? - pytanie do fachowców!
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2018, 20:01:02 »
Dziękuję za podpowiedź  :brawa: ale przyjemność rozumiem w taki sposób że wstają rano podstawiają sobie kubeczki i robią dobrą kawkę...telefonu bym raczej do tego nie mieszał ... także dalej szukam fachowców którzy maja wiedzę na temat różnic w tych ekspresach? 

pzdr.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Czym się różną wskazane modele Siemensa? - pytanie do fachowców!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2018, 21:04:21 »
Dwa droższe modele mają wbudowany system BOSE i można zaprogramować je żeby puszczały kolendy w czasie robienia kawy. Tych tańszych bym nie polecał, bo są robione na bliskim wschodzie i potrafią dysze wybuchać.
¯\_(ツ)_/¯

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Czym się różną wskazane modele Siemensa? - pytanie do fachowców!
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień 2019, 12:34:55 »
Kolędy ? serio ? czy to kolejny sarkazm eksperta? :D

skansen

  • Gość
Odp: Czym się różną wskazane modele Siemensa? - pytanie do fachowców!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień 2019, 18:19:28 »
Dzień dobry - prosiłbym o pomoc w pokazaniu różnic w 3 modelach Siemensa, poprzeglądałem różne miejsca ale nie dostrzegłem różnic, no niestety - a prawdopodobnie zdecydowałem się na ekspres właśnie tej marki tj.  Siemensa - są to modele TE657319RW , TE655319RW i TE655203RW (pierwsze dwa kosztują ok 3400 zł ostatni ok 3100). Tylko czym tak praktycznie się różnią - i który zatem z nich wybrać aby był to zakup optymalny - wyglądają bardzo podobnie ale muszą różnić je niuanse widzę, że seria 657 to pewnie coś wyżej niż seria 655...no ale to taka zgadywanka..a może zdecydować się na wersje niższe i tańsze TE607203RW i TE603201RW  ?

Na forum lubujemy się w ekspresach kolbowych ewentualnie metodach alternatywnych. Dlatego też, mało kto tutaj zna dokładnie ofertę automatów Siemensa. Porównywałem te ekspresy i na pierwszy rzut oka - te za 3100-3400 mają dodatkowo w stosunku do tych za 2500-2600 możliwość ustawiania objętości parzonej kawy czy zrobienia dwóch kaw jednocześnie. Te za 3100-3400zł różnią się miedzy sobą m.in filtrem wody (w jednych jest, w innych jest opcjonalnych). Otwórz te maszyny na stronie Simensa i różnice Ci się szybko rzucą w oczy...

Jeśli żona i córka są fankami dobrej kawki pomyśl o jakimś zestawie kolba + młynek... Samo robienie kawy wymaga wówczas więcej wysiłku ale za to mniej czyszczenia. A jak już się dojdzie do wprawy to i kawa lepsza...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi