Autor Wątek: 4swiss roma a10  (Przeczytany 20089 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Grudzień 2018, 18:31:11 »
Może to nie to samo, co automat do domu.
Delong był jaknajbardziej do domu -- taki ~2kPLN

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Grudzień 2018, 21:16:52 »
Jeżeli kogoś by to interesowało. Oglądałem i testowałem dziś ten ekspres. Jeśli chodzi o design to jeden z najładniejszych ekspresów jakie widziałem. Niestety wiele do życzenia pozostawiają plastiki. Szczególnie w białym wariancie widać jakoby były bardzo tandetne. Jeżeli chodzi o gabaryty to bardzo w porządku. Wydaje mi się jedynie, że dosyć wąska tacka ociekowa. Bardzo prosta, intuicyjna obsługa, niski poziom głośności. Regulacja ilości wody, temperatury i ilości mielenia ziaren od 8 do 12 g. Regulacja stopnia spienienia mleka.
No i najważniejsze - smak. Ja nie jestem specjalistą, ale lubię bardzo kawę i z niejednego ekspresu ją piłem. Wydaje mi się, że najmocniejsze espresso - bardzo, bardzo dobre.

Firma wchodzi na rynek, ekspres projektowany w Polsce, składany w Europie ( z tego co mi powiedzieli). I podobno już jest projekt kolejnego ekspresu, ale w wersji pro czyli do firm.
Pozdrawiam serdecznie miłośników kawy  :)

A mi to jednak wygląda na użytkownika komercyjnego. Fotka z katalogu, recenzja niby krytyczna, ale faworyzująca skrajnie nieznany produkt. W jednym poście jest podejrzany przegląd ficzerów jak zerżniętymi z ulotki. Poza tym user pisał tylko w tym wątku. No, to się w szpiega zabawiłem.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Grudzień 2018, 00:06:46 »
Wiesz, mam dokładnie to samo wrażenie. Dlatego pofatyguję się do sklepu obejrzę i zrecenzuję.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Grudzień 2018, 12:02:53 »
Może wypada pość z duchem czasu i pora wymienić nasze starodawne HXy, bojlery, termobloki na piękne i plastikowe sprzęty wifi ready z kolorowymi wyświetlaczami LCD  :hihihi: 

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Grudzień 2018, 12:18:50 »
Czekaj, mam lepszy pomysł - pakiet tuningowy do każdego z wymienionych - z pięknym kolorowym wyświetlaczem dotykowym ;).

Aha, i z głośniczkiem jeszcze - wyobrażasz sobie ten efekt, jak Twój Hx na koniec ekstrakcji będzie mówił głosem Krystyny Czubównej „twoje espresso jest gotowe”? A jak masz przepływomierz, to będzie (ekspres) umiał rozróżnić ristretto?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Grudzień 2018, 12:32:03 »
Chcę więcej w tym zestawie, diody led, cały łańcuch na wszystkich krawędziach ekspresu, głos Sławomira "Tu Sławomir twoje ekspresso jest już dla Ciebie gotowe" i  startujący w powietrze pod koniec ekstrakcji mini helikopter który zrobi kółko i wyląduje obok filiżanki grając jakąś ładną melodię :jezyk: Przyszłość jednak może być piękna  :smiech:

Martwi mnie trochę że na tych wyświetlaczach LCD, zaobserwowałem w samochodzie, ciągle jest pełno kurzu i śladów palców i nie wygląda to apetycznie, ale ten helikopter przelatując może trochę poprawić sytuację  :mhh:
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2018, 12:34:35 wysłana przez mlopus »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Grudzień 2018, 14:41:38 »
Doda się wycieraczkę albo spryskiwacz.

PS. Na tego Sławomira nie wpadłem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Grudzień 2018, 17:11:29 »
A ile kawy?
6,5-14,5g. w tym delongu można ustawić. Pewnie dlatego smakuje.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Grudzień 2018, 18:14:50 »
4swiss, Hurom, Philipiak i inne tego typu twory wciskające badziewie albo rebrandy z ceną cztery/pięć razy wyższą niż odpowiedniki innych firm.
¯\_(ツ)_/¯

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Grudzień 2018, 18:46:48 »
Philipiak
Kiedyś na wielkim billboardzie widziałem te garnki z wielkim napisem „PRESTIŻ”. Aż mnie skręciło ze śmiechu.

Hurom
Widzisz, a tego nie wiedziałem. Myślałem, że to prawdziwa firma, a nie rebrand.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Grudzień 2018, 19:25:13 »
Wydaję mi się, że Hurom jest prawdziwą firmą, a nie rebrand jak pozostałe wymienione.
Jak byś @wasku mógł coś podesłać co to potwierdzi to będę wdzięczny.

Nie chcę bronić Hurom w żaden sposób, lecz mam od nich wyciskarkę i wybrałem właśnie ze względu na to, że tylko tym głównie się zajmują jako firma i mają historię i dobre opinie. Mi służy więc nie narzekam, ale ciekaw jestem czy informację, które mam zakodowane na temat firmy są być może błędne.

Offline stopex

  • Wiadomości: 7
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Grudzień 2018, 23:00:59 »
To logiczne, że pisałem wyłącznie w tym wątku, bo konto założyłem wyłącznie po to aby dowiedzieć się coś o ekspresie który chciałem kupić. Postanowiłem jednakże kupić Jurę ENA 8.

Dzięki za odpowiedzi, sorki za podejrzenia, trzymajcie się kawosze, zaglądne pewnie znów jak będę potrzebował coś zmienić.

Pozdrawiam.

Offline elkrien

  • Wiadomości: 1
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Kwiecień 2019, 12:12:23 »
I jak? Ktoś miał do czynienia z tym ekspresem? Wiem że firma mało znana ale sam ekspres wygląda interesująco i nie wiem czy mam go tak od razu skreślać. Tyle tylko, że mało opinii a filmiki na Youtube wyglądają na sponsorowane.
Krakus - byłeś w sklepie żeby zobaczyć i skosztować?
Ewentualnie co w podobnej cenie (3200 PLN) polecacie dla osoby, która lubi kawy mleczne i nigdy nie miała ekspresu?

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lipiec 2019, 15:18:22 »
Posiadamy taki ekspres w firmie i kilka spostrzeżeń:
1. Słabo rozwiązana kwestia pojemnika na wodę - informuje, że brak wody w momencie jak mu się skończy, nie jak osiągnie jakieś minimum - efekt jest taki, że potrafi na początku, ew. w trakcie parzenia kawy przerwać z powodu braku wody
2. Zmielona kawa dostaje się za pojemnik na fusy - bardzo niewygodnie się ją z tamtąd wybiera.
3. Kawa jest w miarę (oczywiście mówimy w kategorii ekspresów automatycznych). Lepsza od Siemes/Bosch, gorsza od Jura/Nivona.
4. Tacka dolna ma kiepski wskaźnik przepełnienia (zwykły pływak, ale potrafi się zaciąć) i kiedy jest przepełniona to jej opróżnianie nie należy do najwygodniejszych.

To chyba tyle, osobiście zamiast nowego takiego ekspresu wolałbym używkę Jury lub Nivony

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Sierpień 2019, 10:40:48 »
To co opisałeś, to po prostu przypadłości automatów jako takich, nie konkretnego producenta, ale tak to właśnie wygląda.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi