Autor Wątek: Farmers Coffee  (Przeczytany 4091 razy)

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Farmers Coffee
« dnia: 11 Lipiec 2018, 21:09:35 »
Rozczytując się w forumowych wątkach, dotyczących współczesnego oblicza kawowego hobby - metod alternatywnych, wyszukanych ekspresów, czajników mierzących temperaturę do 1 stopnia, precyzyjnych młynków itd. zaciekawiła mnie taka kwestia - jaki sposób przyrządzania i picia kawy jest obecny dajmy na to na samych plantacjach, gdzie ludzie mają dostęp do najświeższych, jakościowych ziaren, zapewne też często na miejscu palonych. Ja się na kawie nie znam, dopiero zaczynam, ale interesuje mnie jaki sposób przyrządzania kawy ludzie, którzy na niej zęby zjedli, uprawiają ją i zbierają od pokoleń uważają za najlepszy do codziennego stosowania. Rozumiem, że na plantacjach raczej nie rządzi aeropress czy kawiarka (chyba?). Czyli co, może coś w rodzaju naszej rodzimej zalewajki? Taki temat do kolacji.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2018, 21:50:55 »
Z tego co słyszałem, to na plantacjach pracownicy piją na ogół rozpuszczalną :). Ewentualnie żeby ewaluację kawy zrobić, to już wykwalifikowana osoba, robi się właśnie zalewajkę w formie tzw. cuppingu. Wpierw jednak musi być ktoś kto tą kawę obrobi i odpowiednio wypali. Więc przykra prawda jest taka że na ogół nawet jakby chcieli, to nie mają za bardzo okazji spróbować owoców swojej pracy w formie ostatecznej. Często plantacja po prostu zbiera owoce i sprzedaje do stacji obróbki. Na ogół kraje produkujące kawę eksportują ją, bo ich samych nie byłoby nawet na nią stać.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2018, 21:58:01 wysłana przez krystians »

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipiec 2018, 22:24:40 »
No tak, tu trafiłeś w sedno. Jakoś zbagatelizowałem fakt, że wiele regionów produkujących kawę, którą tak się zachwycamy, to na ogół gospodarcza "bida z nyndzą", gdzie delektowanie pozostawia się tym, których stać na takie kaprysy. Jednak to właśnie te regiony (chyba) zaszczepiły reszcie świata kawową potrzebę więc siłą rzeczy musiały wcześniej poznać jej wartość.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:03:28 »


Jednak to właśnie te regiony (chyba) zaszczepiły reszcie świata kawową potrzebę więc siłą rzeczy musiały wcześniej poznać jej wartość.

O koloniach słyszałeś?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:07:25 »
Kawa pochodzi z Etiopii i zdaje się, że tylko tam jest przez ludność używana, bo rośnie dziko. Tradycyjnie prażą ziarna na dziurawych patelniach, a potem rozbijają w moździerzach i zaparzają.

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:25:03 »
O koloniach słyszałeś?

Wyobraź sobie, że słyszałem, chociaż kawa w Polsce to raczej XVII wiek i kontakty z Turkami więc do kolonializmu jeszcze trochę daleko. Ale abstrahując od genezy, miałem raczej na myśli czasy, że tak powiem, obecne. A mowa jest, tak tylko wspomnę, o formie używania kawy przez ludzi, którzy ją uprawiają. I, dodam już tylko tytułem ostatecznego wyjaśnienia - jest to wątek rozrywkowy, bez napinania i udowadniania niekompetencji : )

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:27:08 »
interesuje mnie jaki sposób przyrządzania kawy ludzie, którzy na niej zęby zjedli, uprawiają ją i zbierają od pokoleń uważają za najlepszy do codziennego stosowania. Rozumiem, że na plantacjach raczej nie rządzi aeropress czy kawiarka (chyba?). Czyli co, może coś w rodzaju naszej rodzimej zalewajki?

Słyszałem, że na farmach często pije się cascarę. Ziarna można sprzedać, a łupinki zostają.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:28:16 »
Pod warunkiem, że obróbka jest na farmie. Swoją drogą, pamiętam gdy pierwszy raz zetknąłem się z cascarą. Było to prawie 30 lat temu. Mój dziadek kupił kilka worków jako nawóz do ogródka :). Ogródek przed domem, to było oczko w głowie mojego dziadka spędził tam całą swoją emeryturę.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2018, 23:35:17 wysłana przez krystians »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:37:04 »
Odpady zawsze można przywieźć z młyna  :). Dziadek mieszkał w Polsce?

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:43:04 »
Słyszałem, że na farmach często pije się cascarę. Ziarna można sprzedać, a łupinki zostają.

Też mnie jako laika zdziwiło, że renomowane sklepy sprzedają pseudo kawę z łupin, ale jak wspomniałem nie znam się. Brzmi to dla mnie jak oliwa z wytłoczyn oliwek zamiast z samych oliwek. Jest to zrozumiałe - surowiec najlepszej jakości kupuje bogaty inwestor, a odpady wykorzystuje pracownik. Na drugim niejako biegunie mojego pytania o farmerskie metody parzenia jest stwierdzenie faktu, że renomowane sklepy, czy palarnie sprzedają kawę z łupin. Zanim mnie tu ktoś kopnie za ignorancję wspomnę tylko, że są to naturalne pytania osoby, która dopiero oswaja się z tematami kawowymi i zwyczajnie dziwi się, gdy trafia na coś, czego nie rozumie : )

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:47:24 »
Swoją drogą, pamiętam gdy pierwszy raz zetknąłem się z cascarą. Było to prawie 30 lat temu. Mój dziadek kupił kilka worków jako nawóz do ogródka

Właśnie. Dziadek postąpił słusznie, ale chyba nie płacił za nawóz tyle, co kawosz za Cascarę w sklepie "specjalistycznym" : ))

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:48:07 »
@WS tak, w Warszawie.

@uke7
Cascara to nie kawa. To jest susz owocowy. Można z niego zrobić kompot z suszu, czy też herbatę owocową.

Podejrzewam, że za worek zapłacił tyle co za paczkę kawy marketowej. Zapamiętałem, to bo spodobały mi się te jutowe worki wtedy, takie same jak od kawy. Z resztą dalej mi się podobają :)
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2018, 23:53:35 wysłana przez krystians »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:51:39 »
Nawet nie podejrzewałem, że w II RP można było kupić cascarę.

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:52:22 »
Nie mówiłem, że cascara to kawa, odnioslem się tylko do tego, co oferują sklepy pod tą nazwą i za jaką cenę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Farmers Coffee
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Lipiec 2018, 23:59:18 »
To było w 90 roku czyli już III RP :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi