Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 837140 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2490 dnia: 16 Maj 2018, 13:25:21 »
Ale geisha to raczej co innego niż kawa podpisana przez kogoś, i już tu nie ma znaczenia kto...

Offline Derdi

  • Wiadomości: 83
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2491 dnia: 16 Maj 2018, 14:59:32 »
Jak wygląda sprawa z młynkami Aergrind? Są już dostępne u Was?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2492 dnia: 16 Maj 2018, 15:09:26 »
Jak wygląda sprawa z młynkami Aergrind? Są już dostępne u Was?
Hej
Powinien być do końca miesiąca najpóźniej u nas na półkach, też czeka w kolejce na wprowadzenie :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2493 dnia: 16 Maj 2018, 15:21:02 »
Panowie, będę teraz nieco brutalny, ale nie życzymy sobie takich dyskusji w tym wątku, szczególnie że sytuacja która była wcześniej wspomniana nie ma związku z Coffeedeskiem.
Więc może kontynuujcie temat w osobnym wątku i wtedy nic mi do tego co i o kim napiszecie. :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2494 dnia: 16 Maj 2018, 15:50:51 »
Przepraszam Deskowy. Post usunięty.
Odnoście obróbki, piłem kilka razy Columbie z tej obróbki, cena zazwyczaj waha sie od €17-€21 za 250g. Nigdy mnie nie powaliła (swoją drogą jak Geisha), ale zawsze była bardzo smaczna, delikatnie owocowa  z czekolada w tle. Niemniej nigdy nie spróbowałem jako espresso.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2495 dnia: 16 Maj 2018, 15:59:27 »
Dzięki, po prostu chciałem przystopować zanim dyskusja poszłaby w zupełnie dziwną stronę.

Natomiast nie neguję tego, że cena jest duża, ale też jest wydana w nieco bardziej wyjątkowy sposób itp. trudno tutaj wyrokować :) Tak czy owak, zrobiłem swoje i poinformowałem, na pewno znajdzie się chętny na zakup :) ps. być może kawa będzie dostępna w naszej warszawskiej kawiarnii do spróbowania (też w innej niz standardowej cenie, ale jedna filiżanka to zawsze mniej niż cała paczka;) ). Ale jeszcze to potwierdzę wkrótce
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2496 dnia: 16 Maj 2018, 16:04:33 »
Ja też usunąłem  swoją odpowiedź na tekst Szczympka, również uważam, że nie jest to wątek na tego typu dyskusje.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2497 dnia: 16 Maj 2018, 17:11:46 »
Wracając do samej kawy, to mając jej zaledwie 200g jaką miałbym szansę, że uda mi się wycisnąć z niej w domowym zaciszu to co najlepsze ? Bo Rojes to pewnie miała kilogramy do testów.  ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2498 dnia: 16 Maj 2018, 17:24:22 »
Masz 10 porcji po 20g. Jak masz wprawną rękę i oko i znasz swój sprzęt na wylot to najdalej od 4 próby masz już nazwijmy to "poprawne espresso". Potem kwestia zabawy i tuningu w poszukiwanie smaku zostaje.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2499 dnia: 16 Maj 2018, 20:08:45 »
Dodam, że na opakowaniu jest sugerowany przepis: doza, uzysk, czas.

Offline My_coffeecake

    • LaCava
  • Wiadomości: 14
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2500 dnia: 17 Maj 2018, 13:40:17 »
Dzięki, po prostu chciałem przystopować zanim dyskusja poszłaby w zupełnie dziwną stronę.

Natomiast nie neguję tego, że cena jest duża, ale też jest wydana w nieco bardziej wyjątkowy sposób itp. trudno tutaj wyrokować :) Tak czy owak, zrobiłem swoje i poinformowałem, na pewno znajdzie się chętny na zakup :) ps. być może kawa będzie dostępna w naszej warszawskiej kawiarnii do spróbowania (też w innej niz standardowej cenie, ale jedna filiżanka to zawsze mniej niż cała paczka;) ). Ale jeszcze to potwierdzę wkrótce


Będę! byle nie między 21 a 28 maja bo mnie nie ma  a mega chce spróbować! 

Offline vitheck Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: AP, V60, Gabi.
  • Młynek: C40 mk3 nitro blade, wilfa svart cwgs-130b, Ś.P. rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2501 dnia: 18 Maj 2018, 09:22:25 »
Jakie są wymiary filtrów Moccamaster 1? Chciałbym zastosować do małej melitty i zastanawiam się, czy będą bardzo wystawać z niej.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2502 dnia: 18 Maj 2018, 13:21:57 »
Jakie są wymiary filtrów Moccamaster 1? Chciałbym zastosować do małej melitty i zastanawiam się, czy będą bardzo wystawać z niej.

Do Moccamaster Cup One pasują filtry 1x2, ale tych niestety u nas nie ma w tej chwili :(
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2503 dnia: 18 Maj 2018, 13:41:46 »
199 zł/200 g? Nie pomyliliście się z ceną?

Colombia Rojes Champion cenowo jest  na poziomie Blue Mountain Jamajka lub  Kona Coffee...
Jak na kawy z Kolumbii jest to chyba najdroższa propozycja o jakiej słyszałem.
Dużo zostało opakowań ?
Nowa konkursowa Gardelli też nie jest tania, tylko że pochodzi z Etiopii (ziarna z Etiopii zwykle są sporo droższe od tych z Ameryki)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2018, 13:45:57 wysłana przez PiotrekBM »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2504 dnia: 18 Maj 2018, 14:08:47 »
Aż sprawdziłem tą palarnie, Spring Roasters.
Inna konkursowa kawa, 250g  17CHF.
Zwykły singiel Hoduras pod espresso paczka 250g - 9CH
Kenia pod espresso, najdroższa u nich z regularnych paleń espresso paczka 250g - 14 CHF (51 zł).
Jak na Szwajcarię to raczej niedrogo. Czyli uzasadnienie ceny kawy od Rojes to tylko bardzo wysoka cena zielonego ziarna bo sama palarnia nie ma jakiejś kosmicznej marży. Ale tego się pewnie nie dowiemy.

Żeby jednak mieć jakąś perspektywę, z raportu Tima Wendelboe wynika, że najwięcej za kawę z Kolumbii w 2016 zapłacił: FOB  5,2 USD za funta. Dla porównania Geisha kupowana była za FOB 30 USD za funta. 

Ale na wolnym rynku, kawa jest warta tyle ile za nią kupiec jest w stanie zapłacić :). Z drugiej strony, tak z etycznego punkty widzenia, chyba lepiej kupić coś normalnego a zaoszczędzoną 50 złotych dać jakiejś babince na lekarstwo.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi